Monitörü tv yapma

Bu konuyu okuyanlar

Mentor51

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar Samsung S22C350 monitörümü var bu monitörü şu parçalar ile tv ye çevirmek istiyorum
1-)Yumatu full hd mini uydu alıcısı
2-)Hiper usb hoparlör
3-)1.5 metre uydu anten kablosu
Monitörümde hdmi girişi vs. Var
SİZCE TV YAPABİLİR MİYİM BU MONİTÖR VE PARÇALAR İLE

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Eğer uydu alıcısında ve monitörde HDMI varsa bir sakıncası yok. Eğer monitörde VGA varsa HDMI to VGA adaptörü alınması şart:

Eğer hem uydu alıcısında, hem de monitörde HDMI yoksa bunu yapmaktan vazgeçin.

Mentor51

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Eğer uydu alıcısında ve monitörde HDMI varsa bir sakıncası yok. Eğer monitörde VGA varsa HDMI to VGA adaptörü alınması şart:

Eğer hem uydu alıcısında, hem de monitörde HDMI yoksa bunu yapmaktan vazgeçin.
Her ikisinde de hdmi var hatta şuan monitörümü altın uçlu bir hdmi ile kullanıyorum

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Her ikisinde de hdmi var hatta şuan monitörümü altın uçlu bir hdmi ile kullanıyorum
uydu alıcıdan hdmi ile monitöre bağlayacan sonra da hoparlörü üydu alıcının ses çıkış yerine ... mis gibi televizyon ama ilk çalıştırdığında karanlık ekranda sorunlar veya tv kanalı logo yanığı gibi hasarlar oluşuyor mu kontrol etmelisin. tv kabalı logosu izi kalıyorsa uydu alıcını sök bence çünkü kalıcı olabilir izler.

Mentor51

Asistan
Reaksiyon puanı
25
uydu alıcıdan hdmi ile monitöre bağlayacan sonra da hoparlörü üydu alıcının ses çıkış yerine ... mis gibi televizyon ama ilk çalıştırdığında karanlık ekranda sorunlar veya tv kanalı logo yanığı gibi hasarlar oluşuyor mu kontrol etmelisin. tv kabalı logosu izi kalıyorsa uydu alıcını sök bence çünkü kalıcı olabilir izler.
Bu dediğin olursa tv yapamaz mıyım

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Abicim hiçbir sorun yaşamazsın. Ben tv+ kullandım monitörü hem PC hem tv olarak kullanıyorum. Monitörde dvi girişi var hdmi dvi çevirici ile görüntüyü monitöre veriyor sesi tv+kurusundan ayrı kablo ile hoparlöre alıyorum. Monitörü işlemediğin zaman kapatırsan sorun olmaz.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Abicim hiçbir sorun yaşamazsın. Ben tv+ kullandım monitörü hem PC hem tv olarak kullanıyorum. Monitörde dvi girişi var hdmi dvi çevirici ile görüntüyü monitöre veriyor sesi tv+kurusundan ayrı kablo ile hoparlöre alıyorum. Monitörü işlemediğin zaman kapatırsan sorun olmaz.
Laptopum ile ben ikinci monitör olarak kullandım, hatta orada oyun oynamayı bile denedim. Hiç sorun çıkartmadı ve @PARAzitCELL'in söylediği ihtimal düşük ama bakıcağız.

Kullandığım ürünün linki:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Laptopum ile ben ikinci monitör olarak kullandım, hatta orada oyun oynamayı bile denedim. Hiç sorun çıkartmadı ve @PARAzitCELL'in söylediği ihtimal düşük ama bakıcağız.

Kullandığım ürünün linki:
Genelde ekran kartlarına bağlayınca bi sorun olmuyor ama uydu alıcıları ile bazı monitörlerde ekran yanıkları, izleri oluşabiliyor... 5 farklı monitör denedim, bazıları logo izi bıraktı ama akıllı ekran teknolojisi olan philips monitörler fıstık gibi çalışıyor :)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Genelde ekran kartlarına bağlayınca bi sorun olmuyor ama uydu alıcıları ile bazı monitörlerde ekran yanıkları, izleri oluşabiliyor... 5 farklı monitör denedim, bazıları logo izi bıraktı ama akıllı ekran teknolojisi olan philips monitörler fıstık gibi çalışıyor :)
Bu ihtimaldir, doğru.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Monitörün panel kalitesine göre değişir o yanıkalar. Sizin bahsettiğiniz yanık yaşatan monitörler Windows at hayli hayli yanık yaşatır, çünkü Windows bar ve ikonu durmadan aşağıda sabit şekilde duruyor tv logosu gibi.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Monitörün panel kalitesine göre değişir o yanıkalar. Sizin bahsettiğiniz yanık yaşatan monitörler Windows at hayli hayli yanık yaşatır, çünkü Windows bar ve ikonu durmadan aşağıda sabit şekilde duruyor tv logosu gibi.
bilgisayar çıkışlarında hiç sorun olmuyor tam aksine uydu cihazına bağladığımda iz ve yanıklar olabiliyor... Uydu cihazının kalitesine bağlı belliki. Ama digitürk uydu cihazları bile denedim, onlar da izler bıraktı fakat akıllı ekran teknolojili olan monitörlerde ya izler geçici oluyor ya da iz miz hiç olmuyor.

Ekran aldı mı kesinlikle markalı ve kendini kanıtlamış bir model almalı ama tv olarak kullanmak için ise iş biraz farklı olabiliyor arz ettiğim gibi.