Monitöre görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Mona Roza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Marhaba Değerli Bilginler ;
Bilgisayarı normal şekilde açıyorum ve doğal olarak ekrana görüntü gelmesi lzm bütün bağlantılar takılı tıkırında şimdi sorun şu
monütör pover ışığı yanıp sönüyo ve ekrana hiçbir görüntü gelmiyor bir çok yerden ararştırdım lakin çözüm bulmadım belki aynı sorun bir baskasındada olmuş ve çözüme ulaşmıştır diye siz değerli bilginlere sorim dedim şimdiden teşekkürler.

ReDxxLiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selamlar;

Benim başıma aynı sorun geldiğinde şu sorunlar olmuştu. Birincisi ve en çok olanı ekran kartın yanmış olabilir.

2 . ekran kartın yerinden oynamış olabilir.

3. Bios çökmüş olabilir (zayıf bir ihtimalle)

ekran kartı edinebileceğin biri varsa tak ve dene sorunu daha iyi görürsün.

Şimdiden geçmiş olsun, kolay gelsin.

Mona Roza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler .. ama söyle bişi var ekran kartım yanmış olamaz bazen kendiliğinden görüntü geliyor ve normal kullanım yapabiliyorum.Bios ayarları oynanılmış lakin çökük değil heralde yerinden oynamış nasıl düzeltebilirim bi fikriniz var mı .?

bond_bg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
RAM leri ve ekran kartını kontrol etmeni öneririm. Bende RAM lardan birinde sorun oluştuğu için ekrana görüntü gitmiyordu. İlk açılışta direkt olarak siyah ekranda kalıyordu.

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Çift ram varsa birini çıkarıp deneyin, olmadıysa bir diğerini sökün deneyin. Birde ekran kartı yuvaya tam oturmuş mu kontrol et. Olmadı anakartın ekran kartı varsa, kendi ekran kartını çıkar anakart üzerindeki yere monitörün kablosunu tak dene.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Anakartı kasanın dışına aldıktan sonra bios pilini çıkartın. Anakartın üstünde ram işlemci vb. hiçbir bileşen takılı olmasın. Powersupply'nin 24 pin connector ve P4 kablolarını anakarta takın. Ve anakarta power sw pinleri yardımıyla ilk hareketi verin. Sonra powersupply'nin arkasındaki anahtarı kapatın ve işlemciyi takıp aynı şekilde çalıştırın. Tekrar kapatın ve bu sefer rami takın. Kapatın ve bu sefer VGA kablosunu anakartın üzerindeki mavi girişe takın çalıştırın. Eğer halen görüntü gelmezse kuzey köprüsünün ısısını elle kontrol edin. Eğer ısınmıyorsa kuzey köprüsü arızalıdır. Eğer ısınıyorsa anakart devre elemanlarında, ramde veya güç kaynağında sorun olabilir. İşlemcide arıza olma ihtimali düşüktür. Kolay gelsin.