Monitore goruntu gelmiyor

memoxz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar kisaca sorundan bahsediyim bir ara kasami temizledim ekran kartinin sogutma fanini felanda cikartmistim herseyi yerine taktim ama bu temizlikten sonra bilgisayarda sorunlar olustu ornegin battlefield 3de medium ayarlarda 6 saat oynasam bile bukadar sorun cikarmiyordu ama simdi 20dakika league of legendsda goruntu gidiyor tekrar acmaya calistigimda ise monitor uyku modunda yani sanki kabloyu baglamamis gibi. Ozelliklerim :
GeForce 8800 GTS ekran karti(fani %100 gucde calistiriyorum)
Kingston 4 GB Ram
Intel i5 3.20 ghz 4 cekirdek islemci
120 GB WD Harddisk
Asus anakart
Denedigim yontemler:
Bios pili cikarmak taktim
Ekran karti fisini cikarip taktim
Ramlerin yerini degistirdim
Kasa guc kablosu takili degilken acma tusuna bastim
Bu arada eskiden ekran karti kablosunu cikarip taktigimda filan gelirdi ekran simdi hic gelmiyor anakartimin yanmadigindan eminim hdd isiklarida anakartin isiklarida yaniyor acaba psumu yetersiz yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Ekran kartınının fan kablosu çıkmış olabilir mi ya da en iyisi kasayı yeniden açın. kablolardan biri bir fanın üzerine gelip durdurmuş olabilir . kontrol edin.

memoxz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartınının fan kablosu çıkmış olabilir mi ya da en iyisi kasayı yeniden açın. kablolardan biri bir fanın üzerine gelip durdurmuş olabilir . kontrol edin.
Fan calisiyor bir sorun yok o konuda ama momitor sinyal yok diyip uyku moduna aliyo kendini kasayi calistirdigimda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba mehmet , öncelikle ekran kartını çıkar ve düzgün bir şekilde tak macunu bitmişmi bir kontrol et , anakartında bir sorunun olmadigi için bundan başka bir sorunun olamaz