Monitör Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Para limitinizi, istediğiniz boyutu ve oyun oynayıp oynamadığınızı merak ediyorum.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Prof. oyuncu değilim ama oyun oynarım. Oyun monitörlerine +2000TL vermek pek mantıklı değil. Orta-Üst seviye normal bir monitör arıyorum.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Marka takıntım olduğu için LG ve SAMSUNG haricinde bir monitör almayı düşünmüyorum.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Peki hocam hatırlatayım dedim BenQ Siemens ürünüdür ve tüm oyuncu turnuvalarında kullanılan monitörler BenQ ve Asus'tur.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Harici donanımlarda ASUS, LG ve SAMSUNG aksesuarda ise Logitech haricinde bir marka kullanmadığım için bana göre marka değil BenQ vs.

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Harici donanımlarda ASUS, LG ve SAMSUNG aksesuarda ise Logitech haricinde bir marka kullanmadığım için bana göre marka değil BenQ vs.
Hep Damak yiyip, BİM çikolatalarının yüzüne bile bakmazsan çok üzülürsün.
Zira BİM'in fiyat/tat oranı çok yüksektir.
Biz BİM'den 25 kuruşa çikolata alırken, sen gidersin sırf marka takıntın olduğun için 2.50TL'ye zar zor Damak alırsın.

Bazen yeni şeyler denemek gerekir.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Hep Damak yiyip, BİM çikolatalarının yüzüne bile bakmazsan çok üzülürsün.
Zira BİM'in fiyat/tat oranı çok yüksektir.
Biz BİM'den 25 kuruşa çikolata alırken, sen gidersin sırf marka takıntın olduğun için 2.50TL'ye zar zor Damak alırsın.

Bazen yeni şeyler denemek gerekir.

Kullandım, denedim ama hep sorun yaşadım. Olay 10TL'ye A4 tech marka mouse almak yerine 40TL daha verip Logitech mouse alıp 1 yıl yerine 7 yıl kullanmaktan ibaret. Her sene 10TL'ye A4 tech mouse alsan uzun vadede 20TL zarar etmiş oluyorsun. Konuyla ilgili bir ingiliz atasözünün de dediği gibi, ucuz mal alacak kadar zengin değilim.

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Kullandım, denedim ama hep sorun yaşadım. Olay 10TL'ye A4 tech marka mouse almak yerine 40TL daha verip Logitech mouse alıp 1 yıl yerine 7 yıl kullanmaktan ibaret. Her sene 10TL'ye A4 tech mouse alsan uzun vadede 20TL zarar etmiş oluyorsun. Konuyla ilgili bir ingiliz atasözünün de dediği gibi, ucuz mal alacak kadar zengin değilim.
Bir markanın üst seviye modeli de vardır, alt modeli de vardır. Bunun altını da çizmiş olalım.

Ayrıca, BenQ, Siemens'e bağlı ve Siemens'in yıllardır kalitesini biliyoruz. Alırsınız, almazsınız o ayrı konu.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Bir markanın üst seviye modeli de vardır, alt modeli de vardır. Bunun altını da çizmiş olalım.

Ayrıca, BenQ, Siemens'e bağlı ve Siemens'in yıllardır kalitesini biliyoruz. Alırsınız, almazsınız o ayrı konu.

Siemens bir Alman firması olduğu için birçok alanda başarıları var, en iyi olduğu dallarda zaten lider konumda. BenQ diyince aklıma hala CRT monitörler geliyor. Ben burada marka tartışması için konu açmadım zaten gerekte kalmadı LG'nin paneli daha iyi olduğu için onu almaya karar verdim. Teşekkürler.

west64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben kararsız kaldım samsung aldım :=) memnunum