Monitor Almali Miyim?

Bu konuyu okuyanlar

kursatsonkur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar cesitli oyunlarda cozunurlugu artirdigimda oyunda asiri kasma olusuyor. Birkac kisiye nedenini sordugumda islemciden kaynaklaniyordur dediler. Dogrumudur? Yeni cozunurlugu yuksek bir monitor alirsam bu sorun duzelir mi? Ne yapmaliyim? İslemci: AMD FX 4300 Tesekkurler..

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Çözünürlüğü artırdığımda kasma oluyor demişsiniz. Bu durum da Alacağınız (2K 4K) gibi yüksek çözünürlüklü bir monitör kasma sorununu çözmeyeceği gibi daha çok kasılmalara sebep olacaktır. Herhangi bir oyunda çözünürlüğü artırdığınız da FPS oranı düşer. Bu oran 30'un altına düştüğünde oyunda kasılmalar meydana gelir. Kasılmanın monitörle bir ilgisi yok sisteminiz yetmiyordur. Ekran kartınızı yazın.

kursatsonkur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çözünürlüğü artırdığımda kasma oluyor demişsiniz. Bu durum da Alacağınız (2K 4K) gibi yüksek çözünürlüklü bir monitör kasma sorununu çözmeyeceği gibi daha çok kasılmalara sebep olacaktır. Herhangi bir oyunda çözünürlüğü artırdığınız da FPS oranı düşer. Bu oran 30'un altına düştüğünde oyunda kasılmalar meydana gelir. Kasılmanın monitörle bir ilgisi yok sisteminiz yetmiyordur. Ekran kartınızı yazın.
Ekran kartim NVIDIA GeForce 210

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
ben Tüplü kullanıyom :D Oyuna sinirlendiğimde lcd yi kırarım
buna vurunca Elim acıyo hatamı anlıyorum Tüplü candır :D