Modlu Minecraftta bilgisayar crash verip duruyor.

Bu konuyu okuyanlar

stevesm1221

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Mod paketi olarak Enigmatica 2:expert mode oynuyorum izlediğim youtuber lar hepsi oyuna 6gb ram vermiş ve sıkıntısız 100-120 fps oynuyorlar. Bendede 8gb ram vardı 6sını verdim ve oyuna başladım ilk başlarda çok iyiydi kasma donma crash vs yoktu sonra gelişmeye başladığım zaman sadece fps ler 1-2 düşüyordu ve bir sıkıntıdan 2-2-2-2 dizdiğim ram lerden bir tanesi bozuldu 6gb ram oldu bilgisayarım. Daha sonra oyunun ram ini 6dan 5e düşürdüm fps de fazla bir düşüş yaşanmadı sadece crash veriyordu farklı bir dünyaya ışınlandığında %40 ihtimalle crash veriyor veya dünya yüklenirken fazla hareket edersen çoğunlukla crash veriyor ama burada ilginç olan fps de hiç sıkıntı yoktu gayet rahat oynuyorsun 40-50fps falan tek sıkıntı çok crash vermesi. Daha sonra belki düzelir diye Space Station yaptım ve her şeyimi oraya taşıdım fps im daha fazla düzeldi ama keşke yapmasaydım çünkü dünyaya gidip geliyorum ve daha fazla crash veriyor. bugünlerde oyunu açtığımda ya oyun daha açılmadan yada dünyaya girerken 4-5 kere crash veriyor ve ondan sonra dünya açılıyor. .minecraft dosyasını flaşa atıp bilgisayarı formatladım hala aynı sorun. Hiç sorun göremedim config ve mods klasöründe. tek dikkatimi çeken şey ise bir kere oyundayken görev yöneticisinde java- using memory 5,800 diyordu yani ben oyuna 5gb ram vermeme rağmen kalan 1gb yide alıyordu kendine. Sıkıntıyı bilen lütfen söylesin endgame deyim bitirmek istiyorum oyunu aylarca emek var.
Sistemimide buraya bırakıyorum.
İntel Xeon E5440
6gb ddr2 ram
Nvidia GTX 1050 2gb
500gb harici harddisk
Win10 pro

Son düzenleme:

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
O youtuber ların bilgisayarları çok iyidir normal 3-4 gb ram verince oyunu açmıyor mu.

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Valla denemedim hiçte denemek istemiyorum 5gb de böyle ise diğerlerinde nasıl olur ama yinede yarın bakacağım.
Sorunda o zaten oyun kapaliyken görev yöneticisinden windowsun boşta ram kullanımına bak onun üzerine 500 mb daha ekle kalan belleğe oyuna ayır.

stevesm1221

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Sorunda o zaten oyun kapaliyken görev yöneticisinden windowsun boşta ram kullanımına bak onun üzerine 500 mb daha ekle kalan belleğe oyuna ayır.
Bilgisayara 2gb ram aldım dediğini yaptım ve oldu şimdilik bir sıkıntı göžükmuyor bir kaç defa diğer dünyalara ışınlandım bir kaç saatten fazla oynadım bilgisayarı zorladım baya ve hiç crash vermedi hatta fps 70e çıktı eyvallah.