Moderatörlerimiz hakkındaki görüşleriniz

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Moderatörlerimiz hakkındaki görüşlerinizi, istek, öneri ve şikayetlerinizi bu başlığa bildirebilirsiniz.

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
valla ününü çok duyduk ama kendisini tanıma şerefine daha ulaşamadık.... kendini tanıtsa hani biraz hiçte fena olmazdı..

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
Kimseye karşı bi art niyetim yok ama mod arkadaşlar kendilerini cok yukarıda görüyor bunu belirtmek istiyorum ya girmesinler üyelerin arasına ya da girerlerse kendilerini fazla yukarıda görmesinler. İsim vermek istemiyorum ama bi konuyu öyle bi hale getirmişler sanki özel bi örgüt gibi üye cıkarmalar almalar

tşk ederim sana da troy bu imkanı bize verdiğin için

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
vala böle bi konu açtıın ii oldu troy. son zamanlarda rahatsızlıklarımız var tabii. benimde kimseye bir art niyet yada kötü bir düşüncem yok olamazda. aile gibi olduk SDN de. fakat mod.luğa yakışmayan kişide yok değil.

bu mod.luk görevini üyelere üstten bakmak ve kendini bişi sanıp ortamda güç gösterisi olarak kullananda var. bu bir güç gösterisimidir yani?.
bazı şeyler abartılıo.

runala katılıyorum..

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Epey bir zamanım geçiyor SDN'de Ezo ya katılıyorum şaka maka aile gibi oluyoruz burada ama ben olumsuz bir şey görmedim hiç şimdiye kadar. Böyle yorumları okuyunca merak ettim neler oluyor diye? :I

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
isim verirseniz, çok daha iyi olmaz mı? dediğiniz gibi kendi aramızda hallederiz. herkes hata yapabilir, önemli olan hatalarımızı görüp onlardan ders alarak gelecekte çok daha iyi işler ortaya koyabilmek.

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
sadece herşeyin eskisi gibi olmasını istiyoruz biz de hata yaparız modlarda insanız bir yerde ama

http://forum.shiftdelete.net/sdn-rock-kultur-kulubu-kapandi-t8618.0.html

bu konuda yapılan bana göre güç gösterisi bilmem anlatabildim mi?

cıkarılmışım gruptan neden die sordum belirtik sebebleri dediler. tamam girebilirsin ama bi kaç soru sorcaz dediler ii dedim sorular geldi cvpladık memnun olmadık ama alcaz tekrar dediler sonra bi baktım konu kilit noldu konuyla ilgilenen yok sen insanları ordan sogutursan ilgilenmezler. tşkler

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Chimera, en iyi abe dir kendilerine burdan kucakla sevgiler :D nihhahaa :D ;D

not: Runal çooook iyi açıklamış |) >X< :mad:

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
evt soğuma olayı runal gibi düşünüyorum bende.
konuyu açan kişiyle bizim aramızdada tatsız şeyler yaşandı. yetki sahibi olmanın verdiği bir hararetle kendini yukarda görmek ne kadar doğru?

ayrıca herkes hata yapabilir tabiiki, önemli olan düzeltebilmek.. ama bazıları bu yetkiye dayanarak kendinde başkalarını kırma ve kaba davranma hakkınıda görüyo.. böyle davranmaktamı var verilen yetkiler arasında?

sen konuşma herşeyi ben bilirim havası olmayan,
sen gel, sen git, senin bacakların çarpık yürü hadi başka kapıya mantığında olmayan,
saplantılı, sinirli, asabi mod istemioruz. dinlemeyen,ters cevaplar veren, mod hiç hoş durmuyo SDN'de. SDN'nin bi karizması var :)

bu foruma tam 2 yıldır üyeyim. kimler geldi kimler geçti. çook alıştım. seviyorum burayı :) büyümek güzel,,,, ama bunlara dikkat edilse!!..

Kriptograf

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
EzOhİsTaN dedi ki:
senin bacakların çarpık yürü hadi başka kapıya

Bunun bir ara muhabbeti geçmişti dimi. :)
Rock kültür de yapılanın neresi güç gösterisi anlamadım.Özene bezene hazırlanmaya çalışılan bir grup var ortada.Tabi bu kendi yorumum.

İsim verece haddeye gelmesede üzerine alacaklar olmalı uyarıları tabiki.
;) Bu ifadeye kılım bilmem var mıdır anlayan.İfadenin anlamı nedir?Herkes baksın kaç kere kullanmışım ben bu ifadeyi diye.Anlamını bilen arkadaş, cümlesinin sonuna nokta gibi kullanıyor artık bunu.Kripto buna mı bakıyorsun demeyin çok aşırı derecede kullanılınca dikkatten kaçmıyor.Dediğim gibi isim verecek haddeye gelmedi daha durum.İfadeyi şikayet eden tek adamım sanırım :)

patrick

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
19
:# ıı ıhh şeyy öyle bi geçiyodum uğradım :# :# herkes kardeştir, yaşasın halkların kardeşliği, yaşasın SDN :# :# :#

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Genel Moderatörler için diyeceğim bir şey yok. İşleri çene kapamak demişti Troy :) Diğer bölüm moderatörlerinin ise görevleri mod. oldukları bölümü geliştirmek değil mi? Pajero, Wark ve Patrick (bölümüyle ilgim yok ama :) ) bunda gayet başarılar. Furci ne yapar onu çözemedim :)

Donanım bölümünün neden bir yöneticisi yok? :^)

patrick

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
19
iol dedi ki:
Genel Moderatörler için diyeceğim bir şey yok. İşleri çene kapamak demişti Troy :) Diğer bölüm moderatörlerinin ise görevleri mod. oldukları bölümü geliştirmek değil mi? Pajero, Wark ve Patrick (bölümüyle ilgim yok ama :) ) bunda gayet başarılar. Furci ne yapar onu çözemedim :)

Furci kim ki? benim bölümle arada bi ilgilen, yardımcı ol olmaz mı :)

Gökhan Alkan

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Moderatörler biz eşkence yapıyolar. Sigaralrını üstümüzde söndürüp bizi ıslak havlu ile dövüyolar, hatta "warkortali" nickini alnımıza jiletle kazıdı fakat yanlış yazınca jiletle karaladı bunlar daha hiç bişey. Modlar bizi asfalt niyetine kullanıyor. Bu işe bi el atılsın biz burdan yetkililere sesleniyoruz.

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
patrick dedi ki:
iol dedi ki:

Furci kim ki? benim bölümle arada bi ilgilen, yardımcı ol olmaz mı :)

Flash animasyonlar mod.u :) Bölümünle mi ilgileneyim? :^) :D Sana yardımım bölümünü kapattırmak olur anca :)

Torpido dedi ki:
Moderatörler biz eşkence yapıyolar. Sigaralrını üstümüzde söndürüp bizi ıslak havlu ile dövüyolar, hatta "warkortali" nickini alnımıza jiletle kazıdı fakat yanlış yazınca jiletle karaladı bunlar daha hiç bişey. Modlar bizi asfalt niyetine kullanıyor. Bu işe bi el atılsın biz burdan yetkililere sesleniyoruz.

Pesi mi yahu bu mod.ların hocaları? :D

onair

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
7
SDN rock kültürü kulübünün kapanması olayı sadece warkortali nin suçu veya onun maderatör olmasıyla alakalı değil. biz orada birşeyler yapmaya, SDN içinde rock müzikle alakalı arkadaşlarımızla bir topluluk oluşturup fikirlerimiz paylaşmaya çalıştık. başlarda iyidi. hatta bende çıkarıldım gruptan sonra o dediğiniz sorular bana da soruldu ve gayet güzel bir şekilde geri alındım kulübe. benim işim klüple falan değil zaten maksat aynı dili konuştuğum insanlarla muhabbet olsun. Kulüp ilgisilikten ve yazılan en son mesaj üzerinden 1,5 gün geçmesine rağmen hiç kimseden cevap gelmemesi üzerine kapatılmıştır arkadaşlar. forumlar öyle sadece bir arkadaşa bakıp çıkacam yeri değil. ilgilenin forumlarla lütfen.

başka bir açıdan da bakılırsa SDN de moderatör olmak da ayrı bir şey. başlarda dediler arkadaşlar kendini yukarılarda görmek diye ki öyle bişey var. sanki ast-üst olayı var burdada.olmadı yakında silsileye de başvuracağız. velhasılkelam moderatör arkadaşlarımız bu konuya biraz daha özen göstersinler. Biz Onları Çok Seviyoruz :D

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Forum paylaşım alanıdır hem illaki her dakika yada her saat bir konu başlıgı altına yüzlerce yada binlerce cevap atılması gerekiyor diyede düşünmüyor.Rock Bölüm başlıgı kilitlenmese güzel olurdu ama görünen o ki iş işten geçmiş bile ...

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Ben ve Pesimist forumun düzeni için elimizden geleni yapıyoruz. Forumda üyelerin kurallara mümkün olduğunca uymaları için çaba sarfediyoruz. Arada amacı farklı üyeler çıkabiliyor, onlarında icabına bakmamız gerekiyor. Alt üst veya ast üst kavramını gelince bunu yapmam ve zaten üstüme almıyorum. Buraya cevap yazmam bazı üyeleri acaba Chimera' da mı bu tarz davranışlarda hal ve hareketlerde mi diye düşündürebilir. Ben cevap vereyim hayır, :) o tarz bir davranış hal ve hareket içinde değilim. Burası benim ailem gibi oldu. Günümün yarısından çoğunu burada sizlerle beraber geçiriyorum. :) Bundan bir an bile şikayetçi olmadım olmamda. :) Troy bu konuyu iyi ki açmış en azından ders alınabilecek bir konu. Herkes hata yapmış olabilir önemli olan hatalardan geçde olsa geri dönebilmektir. Şikayetleri olanlar rahatsız olanlar rahatsız oldukları olayları durumları burada bildirsinler. Herkes hata yapabilir. ;)

İdolümüz abimiz Berkin abimizden alıntı yapayım :)

Güzel günler. :) ( Alıntıdır: Berkin Bozdoğan ) :)

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Şikayetlerin %80'ine katılıyorum en azından.Çünkü o şikayetlerde bulunan arkadaşların üstü kapalı olarak yakındığı olayları çok iyi biliyorum.Bir düzenleme geleceğe benziyor...

Benim yapabileceğim ekleme ise kurallara aykırı durumlara müdahale çok gecikiyor.Birkaç yönetici(kim olduğu belli ;)) dışındakiler konuya müdahale edene kadar millet birbirine giriyor.

chimera dedi ki:
Güzel günler. :) ( Alıntıdır: Berkin Bozdoğan ) :)
Hani link?Yöneticiye bildiririm sonra haa :D

DarkLady

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
tek bi mod tanırım o da chimera.

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
şimdi ben bikaçbişeye cevap vermek istiyorum.

onair dedi ki:
SDN rock kültürü kulübünün kapanması olayı sadece warkortali nin suçu veya onun maderatör olmasıyla alakalı değil. biz orada birşeyler yapmaya, SDN içinde rock müzikle alakalı arkadaşlarımızla bir topluluk oluşturup fikirlerimiz paylaşmaya çalıştık.

Evet fikirlerimizi paylaşmaya çalıştık. bunu yaparken kimileri çıkarıldı, kimileri alındı.. ve gittikçe buranın muhtarı benim havasına soktu konuyu birisi. bi kere rock müziğinin karakterine ters bi durum. ayrıca burası bir forumdur!! konular bütün üyeler açıktır. MUHTAR yoktur. özel bir dernek değil burası!!!

onair dedi ki:
başlarda iyidi. hatta bende çıkarıldım gruptan sonra o dediğiniz sorular bana da soruldu ve gayet güzel bir şekilde geri alındım kulübe.

Yani şunumu demek istiyosun? bende çıkarıldım ama sonradan warkoyla iyi anlaşınca, suyuna gidince, msnde yazışınca birdenbire klübe geri alınmakla kalmayıp bide yönetime kadar yükseldim. (bunun anlamını birazdan yazıcam) sadece diyorumki bu bana hiçte ilginç gelmedi !!!

onair dedi ki:
benim işim klüple falan değil zaten maksat aynı dili konuştuğum insanlarla muhabbet olsun.

Ne yalan söyliyim bende aynı dili konuştuğum insanlarla muhabbet olsun diye girdim konuya. konu süper açıldı, herkes sevdi konuyu.. hayallerimiz var buluşmalar, görüşmeler konserler cart curt.. ama baktım ki (zamanla gerçekler orataya çıkar ya hani) meğerse bizimle aynı dili konuşamayan kişilerde varmış. hiçte hayal ettiğim gibi bi klüp değilmiş. yanlış ilerledi çünkü.. yani nasıl desem tarikat gbi bişiy oldu. biri pir yapıldı, diğerlerninde ona tapması, saygı göstermesi, herşeye uyması beklendi.. iyi geçinmesi şart koşuldu. gülüyorum sadece!! :)

onair dedi ki:
Kulüp ilgisilikten ve yazılan en son mesaj üzerinden 1,5 gün geçmesine rağmen hiç kimseden cevap gelmemesi üzerine kapatılmıştır arkadaşlar.

aaaa çok ilginç gerçekten kimseden konuya cvp gelmemesi!! (kinaye var burada umarım farkettin) şimdi bütün yazdıklarımı toparlicak olursak,
benle konuşan kazanır, benimle arkadaş olan, beni, biyerlere taşıyan, benim üstünlüğümü kabul eden rock klüptedir!.. benimle arkadaş olmayan yada burda özel mesajla (ben buranın ana merkeziyim ona göreeeee) yalakalık yapmayan, fazla gözüme gözükmesin her an rock klüpten sallayabilirim (yani klüpten çıkarabilirim, kafama esmesi lazım benne iyi geçin) BENLE İYİ GEÇİNNN!!! havası ve mantığımı acaba insanların konudan soğuyup cevap vermek istememesine yol açtı?? biçok kişininde böyle hissettiğine eminim..

onair dedi ki:
forumlar öyle sadece bir arkadaşa bakıp çıkacam yeri değil. ilgilenin forumlarla lütfen.

şimdi burda da saçma bi durum var gine. ben daha eski üyeyim muhabbeti yapmak istemiyorum ama şimdi sen zorladın beni buna. ben 2 yıldır bu foruma üyeyim. ve şuanda bu konuya yazan birkaç arkdaşımda eski üyelerden. biz bu forumda uzun zamandır paylaşım yapıyoruz yani biz biliyoruz forumun asıl amacının "bir arkadaşa bakıp çıkma yeri olmadığını"!! yani bunu senin bize, bizden daha yeni bi üye olarak yazman bence saçma oldu. ayrıca konuda bu değil çünkü..

yine ayrıca evet dediğin doğru forumlar üyeler içindir ihmal etmemek gerekir.ilgilenmek lazım ama zaten bi mod. olarak en büyük hatayı kendisi yapıyor! hiçbir üyenin, bir konuya yazıp yazmamasına o karar veremez. isteyen üye, istediği bir konuya yorum yapma hakkına sahip zaten. bu tür insanlara, üyeler açık forumlarda sen gel, sen git olamaz. ben warkortalinin hem mod.luğunu eleştiriyorum, hem konudaki güç gösterisini, üyeler arasında -benle iyi anlaşın- havası yaratmasını mantıklı bulmuyorum. ve mod.luğa yakıştırmadığımıda söylemek istiyorum bu konu aracılığıyla.

tekrar troya tşkler bize böyle bir fırsat verdiği için

onair umarım yazımı okumuşsundur baştan sona kadar!!! ve umarım ne yazmak istediğimi anlayabilmişsindir.

onair

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
7
ezo sana sadece gülüyorum arkadaşım. ben yalakalık yapacak olsaydım şu an mod olurdum. sabit düşünce ve art niyet böyle bişey olsa gerek. ister yeni üye ol ister 10 yıllık geçmişin olsun SDN de, fikir üretemediğin sürece "ot" sundur. ben ne warkortali nin nede bir başkasının avukatıyım. ben kendimi savunurum sadece, diğerleri beni alakadar etmez. ben onu sadece bir arkadaşımız rock klübü hakkında bişey yazmış ona istinaden yazdım ama seninde yaran varmış ki gocundun ezo. ben o forum da bir fikir ortaya koydum ve kabul edildi. sen de buna ses çıkarmadın hatırlatırım. eğer bu yazdıklarını orada yazsaydın daha başka olurdu herşey. sen de o forumdaydın, sen de benim yazdıklarıma katıldın ne çabuk unuttun ama yeri geldi, mekan doğdu doldurduğun içini bana burada boşalttın.( bknz: http://forum.shiftdelete.net/sdn-rock-kultur-kulubu-kapandi-t8618.280.html ) bizde yalan yok!
en son olarak beni eleştirdiğin için teşekkür ederim. eleştiriliyorum ki kaale alınıyorum. ikinci olarak seçtiğin kelimelere dikkat et, insanları yaralıyorsun ve bundan sonra da benim açtığım veya açacağım forum konularına girme. madem ki hoşlanmıyorsun bakma tenezzülünde de bulunma gözlerine yazık.
ezohistan umarım yazımı okumuşsundur baştan sona kadar!!! ve umarım ne yazmak istediğimi anlayabilmişsindir. pek sanmıyorum ama neyse.

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
konunun basından beri burada oturuyorum troy bey bana nıye söz hakkı vermiyorsunuz kardeşim lutfen mudahele etmeyin ben sizi dinledim modul lerde insan bazen ışın kılıcları varmıs gibide olsa onlarında canı var...niye gerginlik yaratıyorsunuz ben şiddete karşıyım mod arkadaslardan bazen 250 kontör 100 kontör istiyoruz hiç yardımcı olmuyorlar ama birisi soyunursan veririmdedi kafamın tası attırmayın veririm avartarını bunaltmayın beni...komtörüm olmaya bilirr bu sizinde basınıza gelebiliri ama bunu art niyetli kullanmak cok yanlış mod modlugnu bilmeli genclere ornek olmalı gelecegımız temınatı yaratıcı ve üretken bir mod bizi batı muessesınde lider yapacaktır. Ozaman mod olmanın sorumlulugunu tasımamız ve bol bol kitap okumamız gerekir saolun...

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
ne olmuş burası böyle çok yazı vardı okumadım ne yalan söylim.. özet halınde yarın masamda görmek istiyorum :p

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
emubaltaci dedi ki:
ne olmuş burası böyle çok yazı vardı okumadım ne yalan söylim.. özet halınde yarın masamda görmek istiyorum :p

Tubagaleri özetlemiş olayı, onu okusan yeter :D :D

patrick

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
19
kontör ağır olur da şu "çay markası procesi" gerçekleşirse tugbagaleri, hergün sana çay ısmarlıcam, sevabına en tavşanlısından :D

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
onair dedi ki:
ezo sana sadece gülüyorum arkadaşım. ben yalakalık yapacak olsaydım şu an mod olurdum. sabit düşünce ve art niyet böyle bişey olsa gerek. ister yeni üye ol ister 10 yıllık geçmişin olsun SDN de, fikir üretemediğin sürece "ot" sundur. ben ne warkortali nin nede bir başkasının avukatıyım. ben kendimi savunurum sadece, diğerleri beni alakadar etmez. ben onu sadece bir arkadaşımız rock klübü hakkında bişey yazmış ona istinaden yazdım ama seninde yaran varmış ki gocundun ezo. ben o forum da bir fikir ortaya koydum ve kabul edildi. sen de buna ses çıkarmadın hatırlatırım. eğer bu yazdıklarını orada yazsaydın daha başka olurdu herşey. sen de o forumdaydın, sen de benim yazdıklarıma katıldın ne çabuk unuttun ama yeri geldi, mekan doğdu doldurduğun içini bana burada boşalttın.( bknz: http://forum.shiftdelete.net/sdn-rock-kultur-kulubu-kapandi-t8618.280.html ) bizde yalan yok!
en son olarak beni eleştirdiğin için teşekkür ederim. eleştiriliyorum ki kaale alınıyorum. ikinci olarak seçtiğin kelimelere dikkat et, insanları yaralıyorsun ve bundan sonra da benim açtığım veya açacağım forum konularına girme. madem ki hoşlanmıyorsun bakma tenezzülünde de bulunma gözlerine yazık.
ezohistan umarım yazımı okumuşsundur baştan sona kadar!!! ve umarım ne yazmak istediğimi anlayabilmişsindir. pek sanmıyorum ama neyse.

onair yanlış anladın. anlayabilmişsindir derken warkonun bu düşüncede, bu havada konuyu sürdürdüğünü anlatmaya çalıştığım için öyle bişey yazdım. yani senin yalakalık yaparak değilde, warkoyla iyi anlaşanların, arkdaş olanların sanki yetkilendireceği, yada rock klübe alınacağı gibi üyeler arasına benle iyi geçinin gibi bir havası var. yukardaki eleştirilerimin hiçbiri bir üyeye karşı değildir. tamamiyle bir mod olan warkonun konuda estirdiği havaya karşıdır. ki sadece ben değil birçok kişide böyle düşündü ve hissetti..

evet rock klüpte sen bi öneri yapmıştın bende kabul ettim bunu. güzel bi fikirdi her hafta birini anlatmak. benim fikirlere yada rock klüpteki etkinliklere insanların yorumlarına diycek bişeyim zaten olamaz. isteyen istediği yorumu yapar. zaten oyüzden burası forumdur üyelere açık bir alandır diyoruz. ama üyeler arasında (heleki bir mod.)sen git, sen gel gibi bi seçim yapamaz, çok yanlış ki bunu yapan zaten sen değilsin sana bu konuda hiçbişey diyemem..

evet ben senden daha eski bir üyeyim. yeri geldi fikir üretiyoruz, yeri geldi geyik yapıyoruz. bi fikir üretmeyen "ot"tur teorin yanlış bence çünkü insanlar hep bişiyler üreterek yaşamazlar, bazen sadece yaşamış olamk için, gün doldurmak için, veya geyik yapmak içinde yaşadıkları olur. ayrıca bişiy üretmeyen "ot"tur dedinde biz bunları senden öğrenmiyoruz hepimizi zaten herşeyi bilioruz üretmenin ne kadar güzel bişiy olduğunu. keşke herkes sürekli bişiyler üretmek için yaşasa..

yaralamak istediğim bir kişi değilsin. sadece bazıları uzun olduğu için yazıları okumuyo yada baştan savma okuyo.. ve ne yazıldığını da anlamadan direk cevap veriyo. tabi sonuç: senin yazında açıkladığın, fakat onun okumadığı için vermiş olduğu saçma sapan bir cevap olarak garip bi hal alıyo!. ondan yazdım. senin yazını baştan sona kadar okudum ;) baştan savma cevap vermemek ve ne yazdığını anlayabilmek için.. bunda kırılcak, darılcak bişiy göremiyorum ben ;)

ayrca modluk yalakalık yapılarak gelincek bişiy değil. ama başkalarının kednisine yalakalık yapmasını isteyen bir şahsiyet, o mantıktaki biri, eminim bu yetkileri kendine verenede yalakalık yapıyodur. ki zaten belli olan bişiy kimine soru sorar kimine kapı sonuna kadr açılır :) bu sitedeki üyesinden tut moduna, administratörüne kadar yazamadım :D herkes eşittir. kimsenin üstünlüğünü kabul etmiyorum. zaten öle bi havada yaratılmıyo Sdn de..

iol99

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bu rock kulüp sizi birleştirmek çok birbirinize düşürmüş gibi. :L :^)

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
iol dedi ki:
Bu rock kulüp sizi birleştirmek çok birbirinize düşürmüş gibi. :L :^)

Yazılan Çizilenden o anlaşışıyor ??? ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...