Modemi komşuya bağladık sıkıntı yaptı

Bu konuyu okuyanlar

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Komşuya bağladık işte yarı yarıya ödeyeceğiz ama ne zaman kullanmaya çalışsak hemen interneti tekrar aramaya başlıyor hani modem kabloyu çekince wifi oluyor ama internet olmuyorsa sonra takınca internetin gelmesini bekliyoruz işte o oluyor

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Modem köprüleme diye bir olay var. İmkanınız varsa komşudan kablo çekip kendi evinize de modem kurabilirsiniz bu yöntemle. Ben ev içinde denemiştim ama becerememiştim. İşten anlayan birinden yardım alın.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Modem köprüleme diye bir olay var. İmkanınız varsa komşudan kablo çekip kendi evinize de modem kurabilirsiniz bu yöntemle. Ben ev içinde denemiştim ama becerememiştim. İşten anlayan birinden yardım alın.
Öyle yaptık zaten bizim modemden komşu modemine
siz böyle bir konuda ortak olarak hata etmişsiniz en başta
Bence yaptığınız iş baştan saçma. Komşunuzun aylık 40 tl verecek parası yok mu? Yukarıdaki arkadaş doğru demiş o yöntemle çözersin.
Babamin işleri iste

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Sorunun ne olduğunu detaylı anlatman lazım ki bir çözüm bulalım. Şu yazdığından bir şey anlamadım.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Arkadaşın sorununu anladım sanırım arkadaşlar.
Kendi modeminden komşuya köprü modem kurmuşlar. Komşununki çalışıyor ama ana modem Wi-Fi çalışmıyor.
Ben köprüleme yaptığımda da bu sorun olmuştu. 2 modeme de internet verememiştim köprüleme sırasında.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Arkadaşın sorununu anladım sanırım arkadaşlar.
Kendi modeminden komşuya köprü modem kurmuşlar. Komşununki çalışıyor ama ana modem Wi-Fi çalışmıyor.
Ben köprüleme yaptığımda da bu sorun olmuştu. 2 modeme de internet verememiştim köprüleme sırasında.
1. modemi Telefon hattından bağlayın ardından 2. modeme kablo çekin. Kablo çektiğiniz modemin Firewall'ını kapatıp ardından PPoE modunu köprü moduna almanız gerekiyor. Hala internet gelmezse DHCP ve NAT'ı kapatın

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ethernet ile bağladı muhtemelen. Ethernet ile olması için router olmalı.