Modemi her zaman yeniden başlatmak zorunda kalıyorum

Bu konuyu okuyanlar

safakosem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İş yerimde ip kamera ve analog kameralar kullanmaktayım(nvr ve dvr ayrıca iki tande direk kablosuz bağlanankameralsr var). Ancak her akşam 7 de bağlantıları kopuyor. Taa ki sabah modemi aç kapa yapana kadar. Sabah geldiğimde ise aç kapa yapmadan önce modeme baktığımda bütün ışıkların doğru şekilde yandığını hatta internetin var olduğunu görüyorum ancak ne kablolu ne de kablosuz modeme bağlanamıyorum. Sadece aç kapa yapınca düzeliyor. Sebebi ne olabilir?

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
İş yerimde ip kamera ve analog kameralar kullanmaktayım(nvr ve dvr ayrıca iki tande direk kablosuz bağlanankameralsr var). Ancak her akşam 7 de bağlantıları kopuyor. Taa ki sabah modemi aç kapa yapana kadar. Sabah geldiğimde ise aç kapa yapmadan önce modeme baktığımda bütün ışıkların doğru şekilde yandığını hatta internetin var olduğunu görüyorum ancak ne kablolu ne de kablosuz modeme bağlanamıyorum. Sadece aç kapa yapınca düzeliyor. Sebebi ne olabilir?
Modemin LAN ışıklarını Kontrol Et Sürekli yanıp sönmesi gerekir şurdan anlayabilirsiniz; LAN Işıklarını Kontrol Edin Kırmızı,Sabit,Yanmıyor Gibi şeyler varsa Modeminizin LAN Yuvasında veya kablosunda Sorun Var Anlamına Gelir Mümkünse Bu Kontrolleri Modemin Arayüzündende Yapabilir Doğruluğunu İspatlamak için Kullanabilirsiniz (Bakım Kısmından Restart yapabilirsiniz) LAN Kablolarını Değiştirmenizi Öneririm Sorununuz Gene Çözülmez ise Elinizdeki Başka Bir Modem Varsa Onu Bağlayarak Çözüme Ulaşabilirsiniz
Gene Sorununuz Çözülmez İse Şu Yolu İnceleyin; Analog ve Kablosuz Kameraların Sağlamlıklarını Kontrol Edin

safakosem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Genel olarak lan ışıkları yanıp sönüyor onlarda problem yok ama her akşam aynı saatte kesiliyor. Turktelekomun uzaktan modemi yeniden başlatmasını bile yapıyorum işe yaramıyor sadece cihazı tamamen kapatıp açınca düzenliyor. Yeni bir modem aldım tp-link archer vr400 onu kurup deneyeceğim. İnşallah çözülür problem.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Modemi değiştirdiğinize göre çözülür bence.
Genel olarak lan ışıkları yanıp sönüyor onlarda problem yok ama her akşam aynı saatte kesiliyor. Turktelekomun uzaktan modemi yeniden başlatmasını bile yapıyorum işe yaramıyor sadece cihazı tamamen kapatıp açınca düzenliyor. Yeni bir modem aldım tp-link archer vr400 onu kurup deneyeceğim. İnşallah çözülür problem.