Modemi access point yapma

Bu konuyu okuyanlar

İsaordu16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abiler ablalar öncelikle merhabalar. Bir derdimi sizinle paylaşmak istiyorum. Komşumun modeminden kendi modemime internet çekmek istiyorum. Modemi access point yapmak gibi bir yol öğrendim ve denedim. Modemimden DHCPyi kapadım ve IP değiştirdim. Komşumun modemimin LAN portundan kendi modemimin LAN portuna cat6 ethernet kablosu çektim ve işin garibi oldu. Krndi modemime bağlandım ve internette gayet güzel geziyordum. Bi 10 15 dakika sonra kabloyu çıkarttım sonrasında komşumun modemine bağlanmak istediğimde internet erişimi yok diye uyarı aldım. Bu olaylar 2 saat önce oldu hala komşumun modeminde internet yok. Bunun sebebi ben miyim yoksa başka bir durum mu? Uydu interneti kullanıcısıyız. Arada kesilmeler gidip gelmeler yaşanıyor mesela bugün saat 10 dan 14 30 a kadar internet yoktu. Geçen günlerde de bu sık sık yaşanıyordu. Ama bunu bir kez daha denemiştim o zaman da gitmişti.

İsaordu16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abiler ablalar saat 00:47 internet hala gelmedi..

İsaordu16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sürekli yaşanıyorsa bölgenizde olan problemden kaynaklanabilir. Müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsiniz.
Hocam peki yaptığım işlemlerde herhangi bir yanlışlık var mı? Sebebinin benim yaptığım işlemler olma ihtimali var mı

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Hocam peki yaptığım işlemlerde herhangi bir yanlışlık var mı? Sebebinin benim yaptığım işlemler olma ihtimali var mı
Acces pointten anlamıyorum o yüzden yanlış bilgilendirme yapmak istemem ama en başta bağlantı gelmiş bir süre kullanmılsınız issden kaynaklı olabilir. İsterseniz herşeyi eskiye alıp bakın birde. Dsl ışığı sabit yanıyor mu modemde?

İsaordu16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acces pointten anlamıyorum o yüzden yanlış bilgilendirme yapmak istemem ama en başta bağlantı gelmiş bir süre kullanmılsınız issden kaynaklı olabilir. İsterseniz herşeyi eskiye alıp bakın birde. Dsl ışığı sabit yanıyor mu modemde?
Maalesef bakamıyorum. Komşum evde değil şu sıralar. Daha önce de aynı durumu yaşadık müşteri hizmetlerini aradık. Evet internetten düşmüşsünüz arıza kaydı oluşturuyoruz dediler internet gelmedi 1 gün sonra geldi. Tek ümidim inşallah sebebi internet sağlayıcısıdır.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Maalesef bakamıyorum. Komşum evde değil şu sıralar. Daha önce de aynı durumu yaşadık müşteri hizmetlerini aradık. Evet internetten düşmüşsünüz arıza kaydı oluşturuyoruz dediler internet gelmedi 1 gün sonra geldi. Tek ümidim inşallah sebebi internet sağlayıcısıdır.
Arayın sorun birşey kaybetmezsiniz.