modeme gelen 16mpbs kullandıgım 8mpbs

oguzhan43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi günler arkadaşlar ttnet kullanıcısıyım
internet altyapım 50 mpbs destekliyormuş
benim şuan kullandıgım internet paketi ise 16 mpbs
modeme gelen değerlere bakınca 16 mpbs hız alıyorum
ama hız testi yapınca 8 mbps cıkıyor
bu arada kablolu kullanıyorum.
bana yardımcı olabilirmisiniz.

modem değerlerim

1.png

buda hız testim

Adsız.png

ThorJ

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,827
Benzer bir sorun da bende var, Kablonet kullanıyorum, tarifem 30Mbps ama 3 Mbps alıyorum.

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
bizde 16mbps ben 1.8mb/s hız alıyorum normalmi bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama arayüzünde
300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router

Model No. TD-W9970 yazıyor ee hani 300mbps nerede?

AlperShal

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,553
bizde 16mbps ben 1.8mb/s hız alıyorum normalmi bilmiyorum

ama arayüzünde
300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router

Model No. TD-W9970 yazıyor ee hani 300mbps nerede?
300Mbps dediği şey modeminizin en yüksek işleyebildiği hız. Ayrıca LAN içindeki hız. Yani bir cihazdan bir cihaza veri aktarımını Wifi içinden 300mbps ile yapabilirsiniz. Aldığınız hız internet servis sağlayıcısından hangi paketi aldıysanız o olur. Örneğin 16mbps almışsınız (Saniyede 2mb/s eder) 16mbps kullanıyorsunuz. Eğer fiber altyapınız olsaydı ve 300mbitlik paket alsaydınız (Tabi 300mbit ucuz değil) 300mbit kullanırdınız. Eğer 300mbitten fazla alsaydınız modeminizin en yüksek desteği 300 olduğundan eğer modem almazsanız 300 kullanırsınız.

Constantin87

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,955
modem sıfır hocam bi sorun olamaz modemde
Bazen firma bağlantı kopmalarının önüne geçmek için hızı sınırlandıyorlar öyle bir durum yoksa arıza kaydı açtır bakarlar. Benim 16mb Di modem eski olduğundan değiştirdim şimdi 14mb kadar bağlana biliyorum

Benzer bir sorun da bende var, Kablonet kullanıyorum, tarifem 30Mbps ama 3 Mbps alıyorum.
Nasıl ya 3mb nedir kampanya gereği falan mı

oguzhan43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazen firma bağlantı kopmalarının önüne geçmek için hızı sınırlandıyorlar öyle bir durum yoksa arıza kaydı açtır bakarlar. Benim 16mb Di modem eski olduğundan değiştirdim şimdi 14mb kadar bağlana biliyorum

Nasıl ya 3mb nedir kampanya gereği falan mı
müşteri hizmetlerini aradım anlattım derdimi bana dedikleri altyapınızda sıkıntı yok modeminize 16 mbps hız geliyor dedi. siz modem markanız ne ise onları arayım modeminizi güncellesinler dedi bende zyxel aradım anlattım derdimi onlarda dediki modeminiz zaten en yeni modemlerden yazılımıda güncel dendi sizin sorununuz turktelekom ile dedi. tekrar aradım bana dedikleri bilgisayarınızda virus falan olabilir dediler.

Constantin87

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,955
müşteri hizmetlerini aradım anlattım derdimi bana dedikleri altyapınızda sıkıntı yok modeminize 16 mbps hız geliyor dedi. siz modem markanız ne ise onları arayım modeminizi güncellesinler dedi bende zyxel aradım anlattım derdimi onlarda dediki modeminiz zaten en yeni modemlerden yazılımıda güncel dendi sizin sorununuz turktelekom ile dedi. tekrar aradım bana dedikleri bilgisayarınızda virus falan olabilir dediler.
Şöyle mhz den ısrarla kayıt açtırmasını iste saha ekipleri gelip kutudan ölçüyor. Birde modemin wifi özelliği vardır başka kişiler tarafından bağlantı yapılıyor olabilir onu da kontrol ettin mi

oguzhan43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle mhz den ısrarla kayıt açtırmasını iste saha ekipleri gelip kutudan ölçüyor. Birde modemin wifi özelliği vardır başka kişiler tarafından bağlantı yapılıyor olabilir onu da kontrol ettin mi
modemden bağlanan yok wifi kullanan sadece kablolu kullanıyoruz bilgisayardan.

ThorJ

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,827
Ethernet yoluyla bağlantı sağlıyorsanız ve yine de böyle ise o zaman ISS'nizin Müşteri Hizmetleri ile görüşmenizi tavsiye ederim.