Yardım Modemden Yanık Kokusuna Benzer Bir Koku Geldi Patlayacak Diye Fişini Çektim

Bu konuyu okuyanlar

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
714
15 dakika önce koltukta uzanırken evde iğrenç bir koku geldi sonra kokunun kaynağının modem olduğunu tespit ettim modem hala çalışıyordu sonra gece gece patlicak diye fişini çektim ve hemen arka balkona koydum şu an hala orada fişe taksam bişey olurmu? Gece gece bütün talihsizlikler beni buluyor yaa!

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
714
arkasından duman çıkıyormu
O panikten çok dikkat etmedim ama galiba çıkmıyordu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Modem patlamaz kanki
Patlar dediğim yangın falan çıkar tutşur falan

Sizce ne olabilir acil çözüm gerek evde internet yok internet paketimden kullanıyorum biterse internetim kalmaz yenilenme tarihine çok var

Son düzenleme:

Bella Ciao

Profesör
Reaksiyon puanı
3,248
Patlar fakat bizim 'havaya uçma' dediğimiz şekile olmaz, kompansatörlerden bir ses ve duman çıkar sonra sigortalar atar, elektrik sistemi eski ise hasar alabilir nispeten 1999 sonrası ise sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.

Ona ısıyı üflemesi için fan tutabilirsiniz.

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
714
Patlar fakat bizim 'havaya uçma' dediğimiz şekile olmaz, kompansatörlerden bir ses ve duman çıkar sonra sigortalar artar, elektrik sistemi eski ise hasar alabilir nispeten 1999 sonrası ise sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.

Ona ısıyı üflemesi için fan tutabilirsiniz.
Bina 2020 yılında yapıldı herhalde sıkıntı çıkmaz tesisatta yenidir

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
714
1500 TL modem mi? Modelini söyler misiniz hocam?

Patlayabilir. Dikkatli olun. Ve yeni bir modem almanızı öneririm.
markası asus. Modelini hatırlamıyorum karışık bişeydi

Bugün işlerim vardı kusura bakmayın eve daha yeni girdim modemi deneyemedim yemek yiyeceğim sonra modemi banyoda denerim

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
714
Ne Olur Ne Olmaz Takma İşini Garantiye Al
zaten modem yeni garantisi var bozarsam belki garanti karşılar diye takacağım

Evet şimdi ebeveyn banyomdayım modemide yanıma aldım az sonra fişi takacağım. Tüm güvenlik önlemlerimi aldım eğer yangın durumu olursa duş başlığıyla müdahale edeceğim yedek olarak evdeki yangın söndürücümüde aldım. Mümkün olduğunca az duman ve alev çıkması gerek çünkü yangın alarmlarının devreye girmemesini istiyorum eğer devreye girerse bütün binada oturanlar bişi oldu diye aşağıya inerler şimdi gerek yok mümkün olduğunca rezillik çıkmadan şu işi bitirelim

Ve taktım ethernet kablosunu takamıyorum ama çalışıyor şu an güç ışığı yanıyor şimdi kokuyu beklemem gerek

Yarım saattir banyodayım sadece çok az bir koku gelmeye başladı gibi ama onun dışında hala birşey yok sizce ne olabilir?

şu anda çok kötü kokmaya başladı boğaz yakan bir koku var

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,477
zaten modem yeni garantisi var bozarsam belki garanti karşılar diye takacağım

Evet şimdi ebeveyn banyomdayım modemide yanıma aldım az sonra fişi takacağım. Tüm güvenlik önlemlerimi aldım eğer yangın durumu olursa duş başlığıyla müdahale edeceğim yedek olarak evdeki yangın söndürücümüde aldım. Mümkün olduğunca az duman ve alev çıkması gerek çünkü yangın alarmlarının devreye girmemesini istiyorum eğer devreye girerse bütün binada oturanlar bişi oldu diye aşağıya inerler şimdi gerek yok mümkün olduğunca rezillik çıkmadan şu işi bitirelim

Ve taktım ethernet kablosunu takamıyorum ama çalışıyor şu an güç ışığı yanıyor şimdi kokuyu beklemem gerek

Yarım saattir banyodayım sadece çok az bir koku gelmeye başladı gibi ama onun dışında hala birşey yok sizce ne olabilir?

şu anda çok kötü kokmaya başladı boğaz yakan bir koku var
Banyo da çalıştırdım desen garanti dışı kalır sen onu en iyisi temizinden sil kutusuna koy gönder yoksa başka bit şey gelecek başına 1 hafta sonra da yenisi gelir çok fazla Asus ürün kullandım sorun olmaz.

Son düzenleme:

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
714
Banyo da çalıştırdım desen garanti dışı kalır sen onu en iyisi temizinden sil kutusuna koy gönder yoksa başka bit şey gelecek başına 1 hafta sonra da yenisi gelir çok fazla Asus ürün kullandım sorun olmaz.
Artık o olamaz çünkü galiba modem bozuldu banyoda beklerken önce koku geldi sonra birden duman falan çıktı sonra çat diye bir ses geldi modemin ışıkları falan söndü sonra fişten çektim biraz orada bekledi sonra aldım sonra birden duman çıkıp pat diye ses geldi modem bozuldu diye geri göndericem banyoda çalıştırdım demem bu arada yatak odası ve ebeveyn banyosu iğrenç kokuyor havalandırmaları açtım hemde hepsi full hızda çalışıyor ama yine çıkmadı arkadaş okadar kötü kokuyorki artık banyoya giremiyorum 6 kere koku sıktım

ThorJ

Dekan
Reaksiyon puanı
8,985
Artık o olamaz çünkü galiba modem bozuldu banyoda beklerken önce koku geldi sonra birden duman falan çıktı sonra çat diye bir ses geldi modemin ışıkları falan söndü sonra fişten çektim biraz orada bekledi sonra aldım sonra birden duman çıkıp pat diye ses geldi modem bozuldu diye geri göndericem banyoda çalıştırdım demem bu arada yatak odası ve ebeveyn banyosu iğrenç kokuyor havalandırmaları açtım hemde hepsi full hızda çalışıyor ama yine çıkmadı arkadaş okadar kötü kokuyorki artık banyoya giremiyorum 6 kere koku sıktım
Tuhaf bir durum bence. Neden yansın ki durduk yere? Bizdeki 2002 model ADSL modem sapasağlam hala, sendeki muhtemelen yeni bir modemdir. İlginç..

Utku92

Profesör
Reaksiyon puanı
2,701
İşte budur !! Şimdi yenisini verirler garantiden.
Tuhaf bir durum bence. Neden yansın ki durduk yere? Bizdeki 2002 model ADSL modem sapasağlam hala, sendeki muhtemelen yeni bir modemdir. İlginç..
Bazı durumlarda fabrika hatalı çıkabilir. Sonuçta insan yapımı.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,455
15 dakika önce koltukta uzanırken evde iğrenç bir koku geldi sonra kokunun kaynağının modem olduğunu tespit ettim modem hala çalışıyordu sonra gece gece patlicak diye fişini çektim ve hemen arka balkona koydum şu an hala orada fişe taksam bişey olurmu? Gece gece bütün talihsizlikler beni buluyor yaa!
Bence fişe takmayın. Patlayabilir modem.

Sabah takarım gece gece olmaz başında yangın söndürücüyle beklerim
🤣🤣

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
714
Aga sen tak modemi bi hiçbir şey olmaz
Artık takacak modem yok :)

Çok sağol sen olmasaydın bozmak aklımdan bile geçmezdi sonuçta iyi bir ürün çöpe gidecekti böyle iyi oldu şimdi gönderirim yenisini verirler

1500tl modem kaç yıllık olabilir ki garantisi varsa takın fişe devam edin patlarsa daha iyi sıfırı gelir
sağolun hallettim garantiden yenisini alacağım inşallah yarın ben onu hallederim

Son düzenleme:

Utku92

Profesör
Reaksiyon puanı
2,701
Artık takacak modem yok :)

Çok sağol sen olmasaydın bozmak aklımdan bile geçmezdi sonuçta iyi bir ürün çöpe gidecekti böyle iyi oldu şimdi gönderirim yenisini verirler

sağolun hallettim garantiden yenisini alacağım inşallah yarın ben onu hallederim
Ne demek iPhone bozup yenisini aldığımda oldu. 😂😂😂👍

rtx 3090

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Hocam patlayabilir ama havaya uçarak patlamak gibi değil ses çıkar sonra duman çıkar falan. Bence fişe takın içiniz rahat etmezse başında bekleyin siz bilirsiniz veya bir şeyler yanmış da olabilir.

Son mesajlar