Modemde internet ışığı yanıp sönüyor. Wifiye bağlanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

emrekoc1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Ben şifreyi değiştirmek amaçlı modeme reset attım. Kullanıcı adı ve şifreyi bilmediğim için ama şuan modemdeki tüm ışıklar yanıyor ama internet ışığı yanıp sönüyor. Evde ki tüm telefonlardan deniyorum eski wifi şifresini yine girmiyor. Muhtemelen şifre de sıfırlandı. Ve bu 192.168.1.1 yazıp arıyorum safaride bu seferde sunucuya bağlanamadı yazıyor zaten bağlansa oradan ayarlar default olduğu için kullanıcı adı ve şifreyi girip wifi şifresini değiştirirdim herhalde. Akşamdan beri uğraşıyorum yapamadım. Modem: zyxel p-1302-T10D lütfen yardım

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Arkadaşlar merhaba. Ben şifreyi değiştirmek amaçlı modeme reset attım. Kullanıcı adı ve şifreyi bilmediğim için ama şuan modemdeki tüm ışıklar yanıyor ama internet ışığı yanıp sönüyor. Evde ki tüm telefonlardan deniyorum eski wifi şifresini yine girmiyor. Muhtemelen şifre de sıfırlandı. Ve bu 192.168.1.1 yazıp arıyorum safaride bu seferde sunucuya bağlanamadı yazıyor zaten bağlansa oradan ayarlar default olduğu için kullanıcı adı ve şifreyi girip wifi şifresini değiştirirdim herhalde. Akşamdan beri uğraşıyorum yapamadım. Modem: zyxel p-1302-T10D lütfen yardım
Moxemin arkasında şifresi yazar onu dene ondan sonra 192.168.1.1 e girip şifreyi sıfırla

Sherlock.Holmes

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Öncelikle modem ve PC nizi ethernet kablosu ile bağlayın!

ZYXEL P-1302-T10D Modem Kurulumu

Zyxel P1302-T10D v3 300Mbps Kablosuz 4-Port 2x5dBi Antenli WPS ADSL2+ Modem/Router

zyxel-p1302-t10d-modem.png

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak şifre ekranına ulaşınız.Açılan şifre ekranına kullanıcı adı “admin” şifre “1234” yazarak sisteme giriş yapınız. Sonraki sayfada çıkan şifre değiştirme ekranında isterseniz şifrenizi değiştirebilir yada Atla yaparak aynı şifreyi kullanabilirsiniz.
Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

zyxel-p1302-t10d-modem-kurulumu1.png

Modem arayüz ekranında en alt bölümde yer alan Ag ayarları sekmesinden Geniş Bant seçeneğine tıklayınız.
zyxel-p1302-t10d-kablosuz-modem-kurulumu1.png

Açılan modem ayarları bölümünde;
Kapsülleme olarak PPPOE seçiniz.
Kullanıcı adı ve şifre alanında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazınız. Kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezi ile iletişime geçebiliriz.

Kullanıcı adınızın sonunda kendi servis sağlayıcınıza göre @domain adını yazmayı unutmayınız..
Çoklama olarak LLC seçerek ayarlarınızı kaydediniz.
zyxel-p1302-t10d-modem-kurulumu3.png

ZYXEL P1302 T10D Kablosuz Modem Kurulumu
Modemimizin kablolu ayarlarını yukarıda ki şekilde tamamladık. Şimdi sıra kablosuz ayarların yapılandırılmasında.
Modem arayüz ana sayfasında Ağ ayarları-Kablosuz seçeneğine tıklayınız.

zyxel-p1302-t10d-kablosuz-modem-kurulumu3.png

Açılan alanda SSID alanında kablosuz ağınız için bir isim belirleyiniz.
Güvenlik modu olarak WPA2-PSK seçiniz.
Ön Paylaşımlı Anahtar bölümünde en az 8 haneli kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve ayarlarını kaydediniz.

zyxel-p1302-t10d-kablosuz-modem-kurulumu2.png

Tebrikler ZYXEL P1302 T10D modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. (Kaynak // ZT )