Modemde gerekli tüm ışıklar yanmasına rağmen internet yok

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
son 2 gündür nette garip tuhaf bi şeyler oluyor benim netimde yani modemde gerekli tüm ışıklar yanmasına ve ağ bağlantısı düzgün bir şekilde bağlı olmasına rağmen internet yok müşteri hizmetlerini aradım uzun uğraşlar sonucu yaklaşık telefonda 23 dakika bekleyip teknik destekteki bir arkadaşa bağlandım durumu anlattım bizde bir sorun görünmüyor bir bilgisayarcıdan yardım alın veya internet kartınız yanmış gibi saçma sapan şeyler söyledi yardımcı olabilceğim başka bi şey varmı demeden telefonu sinirlenip kapattım pcyi yeniden başlattığımda internet var ama 10 dakika sonra bu veb sayfası kullanılamıyor gibi hatalar veriyor hep dediğim gibi modemde ışıklar yanıyor ağ bağlantsı bağlı gözüküyor ttnet bizde sorun yok diyor cidden tuhaf bir durum sorunun kaynağını bilsem oraya yoğunlaşçam ama sorunun ne olduğunuda bilmiyorum pcyi yeniden başlamaktan gına geldi artık

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Modemi fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar dene belki olur

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
önce yapabilirseniz hattı bypas la modeme bağlayın...(bina girişinden modeme)
modem arayüzüne girip hat değerlerinize bakın..hat zayıflığına bakın,snr-margin değeri 7 den aşağı ise zaman zaman kopmalar kaçınılmazdır..ancak müş.hizmetleri halleder..
ben yaşadım birkaçgün önce..bütün ışıklar full internet bağlı fakat internetim yok....özellikle kablosuzlar çok etkileniyor.(bende iki usb adaptör var hiçbiri bağlanamadı).değer yükseltilince normale döndü....

HARBİKIZ

Profesör
Reaksiyon puanı
132
prizden modemin fişi çek ve en az 2 dakika bekle sonra fişi takıp aç........

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benm modemde herşey yanıyor ama pc de yok internet. driver sorunlarından klavyede çalışmıyor win7 driver souliton indircem int yok diye indiremiyorum komut işletim sisteminden modem ip de bağlanamıyorum bi yardim ederseniz sevinirim