Modem ve powerline hakkında sorun

Bu konuyu okuyanlar

Mertcan_190700

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Öncelikle herkese merhaba, umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır
clear.png
Çok uzun oldu ama lütfen okuyun, yazmak için çaba sarf ettim. Umarım okursunuz, sorularıma geçeyim ben;

Bir modem almak istiyorum, aslında almalıyım çünkü 8Mbps'lik TTNET ADSL kullanıyorduk. Sonra TTNET'i aradım ve bize yetmediğini söyledim. 16Mbps'lik bir paket alacakken bize sizin evin altyapısı sadece 10Mbps'ye kadar destekler dediler. Sonra ben de paket sordum, hemen altyapınıza detaylı bakıyorum dedi ve Hipernet'e uygun bir altyapınız var. 40Mbps'e kadar destekler dediler ve kotasız AKN'si 100 GB 35 Mbps'lik bir paket önerdiler 87 TL'lik ama bize 68 TL olurmuş. Tek yapmamız gereken VDSL'ye uygun bir modem alın dediler. Sorularım bunlar. 200 - 230 TL'lik en iyi modem nedir? Önerilerinizi merak ettim, ayrıca modemlerde VDSL ya da VDSL 2 yazıyor. Bir farkı var mı? Bızım su anki ADSL'de ADSL 2 + yazıyor. TP-Link buna göre modem önerirseniz çok mutlu olurum.
clear.png

Powerline almak istiyorum çünkü 5000 TL'lik bir masaüstü topladım. Anakartım MSI Gaming 5 Z97 kullandım. Biliyorsunuz ki ping azaltmak için Killer E2200 özelliği var. Sizce yukarıdaki internet bilgilerime göre direk bir USB alıp oynasam mı daha az ping olur yoksa bir Powerline mı alsam? Neden powerline derseniz, çünkü Killer E2200 özelliği sadece ethernet kablosu ile çalışıyor. ( odamla modem arası karşılıklı odalar tabi sadece arada bir kapı var cıkıp bir 10-15 adım atıp modeme ulaşıyorum) Powerline'ı kablolu kullanarak Killer E2200'a takıp pingi azaltmak istiyorum. Tabi olursa. Sizce hangisi? Yani bir network kart mı almalıyım USB ile takıp Wi-Fi yani, yoksa Powerlıne alıp Killer E2200 mı kullanmalıyım? En az pingi nasıl elde ederim?

Link: Asus Usb-N14 300Mbps Çift Antenli Kablosuz-N Usb Adaptör - Vatan Bilgisayar

Son mesajlar