Modem Tavsiyeleri 2016

Bu konuyu okuyanlar

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Bu başlık altında belirli fiyat seviyelerinde kullanıcıları tarafından beğenilen ve donanım olarakta iyi özelliklere sahip bazı modemleri ele alacağız.

Bütçesi 50-100 TL arası olanlar için ;

1-
TP-LINK TD-W8961N 300Mbps N Kablosuz 4-Port 2x5dBi Antenli WPS ADSL2+ Modem/Router/AP

Tplink 50-100.jpg

Bu fiyat aralığında ki tepe cihazlardan birisidir. Adsl kullanıcıları için gayet güzel bir cihazdır. Hem modem hem de router özelliği ile kablosuz ağ keyfini size rahatça yaşatacaktır.

2- Airties Air 5343 150Mbps 4 Port Kablosuz ADSL2 Modem

Airties 50-100.jpg

Bu modem ise gine bu fiyat aralığında en çok tercih edilen ve önerilen modemdir. Airties'in en iyi çözümler sunan firma olduğunu söylersek yanlış olmaz. Cihazda antenler cihaz ile bütünleşik şekilde gelmektedir. Adsl kullancıları için önerilebilir. Mesh teknoloji ile diğer modemlerinizle kablosuz köprüleme yaparak kablosuz ağızınızı dağıtabilirsiniz.

Bütçesi 100-250 TL Arası Olanlar İçin ;

1-Asus DSL-N16 300Mbps EWAN, VPN, Ebeyn Kontrolü Destekli,VDSL,ADSL, Fiber Modem/Router

Asus 100-250.jpg

Gerek Vdsl desteği gerek adsl desteği ile bu fiyat aralığında çok tutulan ve kullanıcısını memnun eden cihaz. Modem özelliğinin yanında router özelliği ile de kablosuz ağınızın menzilini genişletebilirsiniz.

2-TP-LINK TD-W8970 300Mbps 4 Gigabit Port Fiber ve 3G/4G Destekli Kablosuz E-Wan Router/AP ADSL2+ Modem

Tplink 100-250.jpg

Tp-link bu fiyat aralığında bu ürün ile yeniden karşımıza çıkıyor. Vdsl,adsl desteğinden ayrı olarak 3g/4g desteği'de var. 5 dBi çift anten ile çekim gücü yüksek bir cihaz.

3-ZyXEL P-1302-T10B Adsl2+4Port 300MBps Kablosuz Modem Router

Zyxel 100-250.jpg

Zyxel modemleriyle ve network ürünleriyle öne çıkan bir firma Türkiye'de lider konumda olan firma. Zyxel'in gerek alış gerekse satış sonrası ürün ilgisi çok memnun edicidir. Tavsiye edebileceğim bir modem ve router.

4-Airties Air 5650 300Mbps Kablosuz ADSL2+ / VDSL Router Modem

Airties 100-250.jpg

Gelelim bu fiyat aralığında en başarılı ve en çok satan ürüne. İnternet sağlayıcı firmalar tarafından birkaç yıl önce kullanıcılara verilen ve hala birçok kullanıcıda mevcut modem. Benim de kulladığım bir modem . Güçlü olmasının yanında Torrent gibi özelliği'de mevcut. Ancak çekim gücü olarak sizi tatmin edemez diye düşünüyorum.

Bütçesi 250-300 TL Aralığında Olanlar İçin ;

1- Asus DSL-N17U 300Mbps Torrent Bulut VPN EWAN 3G/4G DLNA Ebeveyn Kontrolü Destekli ADSL2+ VDSL Fiber Destekli Gigabit Modem Router

Asus 250-500.jpg

Asus'un üst seviye cihazlarından biri ancak ac özelliğinin olmaması açıkcası biraz kötü olmuş. Hepsiburada.com bu ürünü'nün yanında router hediye olarak verilmektedir. Antenleri cihaz kasası'nın içinde olduğu için çekim gücü antenleri cihazlara göre zayıf kalabilir ve bu yüzden router hediyesini düşünerek alınabilecek üst düzey cihazlardan birisidir.

2-Asus DSL-AC52U Dual-Band AC750 4Antenli Torrent,Bulut,VPN,EWAN,3G,DLNA ADSL2+,VDSL, Fiber Gigabit

Asus 4 anten 250-500.jpg

Asus yeniden bu fiyat aralığında bizlere güzel çözümler sunuyor. Bu cihazın özelliği diğer arkadaşlarından farklı olarak 4 anten'e sahip. Bu özelliği sayesinde geniş çekim alanı sunuyor. Apartman ve müstakil evler için uygun modemdir.

3-ZyXEL VMG3312-B10A v2 300Mbps 2x5Dbi Kablosuz N ADSL2+ / VDSL2 4 Port Fiber İnternet Uyumlu Modem / Router

Zyxel 250-500.jpg

Zyxel'in kullanıcılara üst seviye'de sunduğu cihazlardan birisi. Ancak 802.11 ac desteğinin olmaması cihazın alınabilirliğini kısıtlıyor. Çift antene sahip olması bize geniş çekim alanı sunmasını sağlıyor.

4-Airties Air 5760 4 port 1600 Mbps ADSL2+/VDSL Fiber Destekli Kablosuz Modem Router

Airties 250-500.jpg

Airties 5650'in abisi diye tabir edebileceğimiz cihaz. Ac desteği ile üst düzey internet kullanıcılarına hitap eden cihaz. Bitorrent özelliği ile kullanıcılara ayrıcalık sunuyor.

Not : Modemler hepsiburada.com, Vatan Bilgisayar , Teknosa gibi sitelerdeki yorumlar fiyatlar baz alınarak hazırlanmıştır. Eksiklikleri belirtiniz.

Son düzenleyen moderatör:

FCEE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TP-LINK TD-W8961N 300Mbps N Kablosuz 4-Port 2x5dBi Antenli WPS ADSL2+ Modem/Router/AP Bence bunu almayın, ben şahsen bunu kullanıyorum ama modem arayüzüne giremiyorum

plukod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhabalar vodofonun fiber netine geçtim ama hangi modem daha iyi sağlıyıcı olur bana yada vodofonun modemi iyimidir ?. kablosuz olması şart ama... önerilerinizi bekliyorum...

plukod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet baktim ettim karar verdim asus aldim şuan bisey yok ama ara yuz yeni bilgisayar kullanicilari icin zor gelebilir...

Ekli dosyalar

• 20160624_202708.jpg
    20160624_202708.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 990