modem tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Selamün aleyküm arkadaşlar ben modem bakıyorum 10 kişinin bağlanabileceği ve wifi çekim gücünün iyi olduğu bir modem acil ihtiyacım var en yakın zamanda alacağım .

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Aleyküm selam. Çekim gücü konusunda belli bir sınır var dostum artık hangi modemi alırsan al eski modemlerden değilse çekim gücün yetersiz kalabilir. Modemin yanında ekstradan access point alman gerekir. TP-Link vr300 kullanıyorum baktığın zaman ücret konusunda biraz pahalı ama Wi-fi gücü dediğim gibi rezil :) access point alarak destekleyebilirsin. Tp-link'a nazaran Asus ac750 alabilirsin. Direkt öneri de bulundum ama fiber alt yapıya sahipsen bu dediklerimi al

Fatih_10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Selamün aleyküm arkadaşlar ben modem bakıyorum 10 kişinin bağlanabileceği ve wifi çekim gücünün iyi olduğu bir modem acil ihtiyacım var en yakın zamanda alacağım .

zyxel 3625 serisini alabilirsin cihaz antensiz olmasına rağmen güzel bir cihaz bağlantı sıkıntısı veya sinyal gücünde problem yasayacağını düşünmüyorum . zaten sinyal gücü yetersiz gelirse sinyal güçlerinde modemlerin sınırlama olduğu için daha güçlü bir cihaz alamazsın ancak access pointlerle destekleyebilirsin.
ama zyxel 3625 serisinin sinyal gücü başarılı youtube da kurulum videosu var inceleyebilirsin .

Reaksiyon puanı
0
Aleyküm selam. Çekim gücü konusunda belli bir sınır var dostum artık hangi modemi alırsan al eski modemlerden değilse çekim gücün yetersiz kalabilir. Modemin yanında ekstradan access point alman gerekir. TP-Link vr300 kullanıyorum baktığın zaman ücret konusunda biraz pahalı ama Wi-fi gücü dediğim gibi rezil :) access point alarak destekleyebilirsin. Tp-link'a nazaran Asus ac750 alabilirsin. Direkt öneri de bulundum ama fiber alt yapıya sahipsen bu dediklerimi al
Usta yardımın için teşekkür ederim ben asus almayı düşünüyorum acaba dikkat etmem gereken noktalar nedir 4 tane anten li modem iyi çekmez mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

zyxel 3625 serisini alabilirsin cihaz antensiz olmasına rağmen güzel bir cihaz bağlantı sıkıntısı veya sinyal gücünde problem yasayacağını düşünmüyorum . zaten sinyal gücü yetersiz gelirse sinyal güçlerinde modemlerin sınırlama olduğu için daha güçlü bir cihaz alamazsın ancak access pointlerle destekleyebilirsin.
ama zyxel 3625 serisinin sinyal gücü başarılı youtube da kurulum videosu var inceleyebilirsin .

teşekkürler inceleyeceğm

Benim internet hızım 12 mbit falan benim için önemli olan çekim alanı şuan için ekstradan aparatla falan uğraşmak da istemiyorum açıkcası çekim alanı, bağlantı ve hız konusunda sorun yaşatmasın yeter .

Son düzenleme:

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Usta yardımın için teşekkür ederim ben asus almayı düşünüyorum acaba dikkat etmem gereken noktalar nedir 4 tane anten li modem iyi çekmez mi?

teşekkürler inceleyeceğm

Benim internet hızım 12 mbit falan benim için önemli olan çekim alanı şuan için ekstradan aparatla falan uğraşmak da istemiyorum açıkcası çekim alanı, bağlantı ve hız konusunda sorun yaşatmasın yeter .
Çekim alanı konusu dediğim gibi. ev kaç metre kare? modemi nerede konumlandıracaksın? benim söylediğim modemler yakın zamanda fibere geçmeyeceksen gereksiz olur. direkt adsl model önerecek olursam da asus dsl n16 alabilirsin.

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171

teşekkürler inceleyeceğm
Antenin büyük önemi var, Modem olarak Turkcell'in Huawei modemini kullanıyorum fakat antensiz bir modem olduğu için haliyle bulunduğu oda için olmasa bile diğer odalar için yetersiz kalıyor, bu yüzden Mi Router 3C Router ile dağıtıyorum interneti eve. Tabii salonum da bir de Mi WiFi+ Sinyal yükseltici var bu sayede evin her köşesinde kesintisiz aynı kalitede kullanıyorum interneti.

Reaksiyon puanı
0
Antenin büyük önemi var, Modem olarak Turkcell'in Huawei modemini kullanıyorum fakat antensiz bir modem olduğu için haliyle bulunduğu oda için olmasa bile diğer odalar için yetersiz kalıyor, bu yüzden Mi Router 3C Router ile dağıtıyorum interneti eve. Tabii salonum da bir de Mi WiFi+ Sinyal yükseltici var bu sayede evin her köşesinde kesintisiz aynı kalitede kullanıyorum interneti.
Benim hem apartmanda hem bahçe için lazım evden bahçeye kadar çekmesi lazım 1000 metrekare alan ve 25 metre yükseklik var bu şartlara en uygun hangi modem gider arkadaşlar.

Arkadaşlar şöyle söyleyeyim benim önceden kullandığım modem çekiyordu eski modemim de şu →
AIRTIES AIR-5442 bundan daha iyi veya bunun gibi bir modem olabilir benim için.

Arkadaşlar şu modem nasıl bütçeme de uygun geldi iş yapar mı → Asus DSL-N16P

Son düzenleme:

Legedema123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Zyxel 3625 modemini tavsiye ederim asus dsl ac750 den cok daha iyi bir modemdir. Onda da dahili 3 tane anten vardir. Asus da 2 tane ethernet port var Zyxelde 4 tane gigabit yani 1000 mbpslik port var. Ayrida.g.vectoring diye parazit önleyici bi teknoloji var. Asus 750 mbps Zyxel 1200 mbps her yonden iyi kesinlikle oneririm

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Modem için En fazla vereceğin para ne kadar?

dipsit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Ocak ayında modem ihtiyacım olduğu için çok fazla araştırmıştım Zyxel vmg3625 fiyat performans olarak kalıyordu ve hala öyle hatta aldığım fiyatın altında satılıyor. Gigabit porta sahip dual band 1200mbps ve parazit engelleme özelliği var evde bağlanan kişi sayısı 1 tane nas cihazı var 4 telefon 2 PC 1 TV var Ocak ayından beri elektrik kesintisi hariç hiç kapanmadı cihaz problem yaşamadım suana kadar

therollingbuttons

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merheba dışında harici anteni olmayan cihazlar antensiz değildir.cihaz içine gizlenmiştir.dışarda anteni olan 2x5 dbi cihaz ile gizlenmiş 2x5 dbi cihaz arasında çekim farkı yoktur. Ayrıca operatördeb aldığın hızı hangi modemi alırsın al değiştirmezsin.modem alan ve aktarım hızına etki eder. Yukarıda arkadaşların önerdiği zyxel 3625 cihazını araştırdım fiyatına göre iyi performansı olan bir cihaz.tavsiye ederim.

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30

Kimdir bu 10 kişi :) Nasıl cihazlar? Tamamı Wi-Fi üzerinden mi yoksa kablolu olarak da bağlanacak mı? Yukarıdaki arkadaşların önerdiği gibi dualband bir cihaza bakmanda fayda olur. mümkünse mu-mimo destekleyen wave 2 bir cihaza da bak derim. Evinin büyüklüğünü bilmiyorum ama geleceğe dönük olarak Mesh sistem destekleyen hem modem hem wifi mesh cihazları tercih edebilirsin. ben de kenetic extra dsl kullanıyorum. kablosuz çekim gücü gayet iyi, cihazda wifi amplifierlar var ve özellikle telefonların bağlantısı bu sayede çok güzel oluyor.