Modem sürekli kendini resetliyor

Bu konuyu okuyanlar

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
3 yıldır kullandığım Zyxel modemim kendi kendini resetlemeye başladı. Power ışığı yaniyor dsl ışığı yanmaya başladıktan birkaç saniye sonra bütün ışıklar sönüyor ve tekrar power ışığı yanmaya başlıyor. Bu olay sürekli devam ediyor. 3 saatten beri durum böyle. Sorunu halletmek için neler yapabilirim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Firmware güncellemesi yapmayı deneyin, eğer yapmadıysanız ?

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
power ışığına çok dikkatli bir şekilde bakın. eğer çok ani şekilde gidip geliyorsa sıkıntı güç kaynağında. yada modemin güç girişinde.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
power ışığına çok dikkatli bir şekilde bakın. eğer çok ani şekilde gidip geliyorsa sıkıntı güç kaynağında. yada modemin güç girişinde.
Sıkıntı modemde sanırım baska modem ile internete bağlandım

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Dün yoğun uğraşlar sonrası modemi hayata geri döndürdük

Reaksiyon puanı
16,118
ne aptığını yaz da milletin de işine yarasın.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Yapmadim ama nasil yapılacağı hakkimda bir bilgim yok yardimci olabilir misiniz ?

Öncelikle sorun çözülmüş, geçmiş olsun.

Ama tam modem sürümünü yazarsanız daha iyi yardımcı olmaya çalışırız; VMG3312-B10A gibi. Hangi sürüm olduğunu bilmek önemli olan.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
ZyXEL P-660W v3 , firmware kendi sitesinde bile yoktu. Babam kendi bilgisayarından bilmediği bir şekilde bağlanmış. Sorun şu ki reset atmamiza rağmen eski şifre ile giriyoruz ve ağ adını istesekte değiştiremiyoruz. Şuan internet var ama modemin çok fazla idare edeceğini düşünmüyorum.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Evet 3.5 yil önce abone olduğumuzda vermişlerdi.
O modemlerde şifre değiştireme me gibi sorunlar olması normal. Kendi ara yüzlerini portladiklari zaman bazı buglar çıkıyor. O zaman arayuzde sorunlar vardı. En iyi yöntem müşteri hizmetlerini arayın. Ben sırf kopma yüzünden yeni modem aldım dün. Ama kopmalar devam ediyor. Şuan dışarı çıkacağım dan dolay arayamadim. Ama hattımin bağlı olduğu portu değiştirmelerine rica edeceğim. Kısaca yeni veya eski modem al hiç bir şey değişmiyor. Ttnet'in ayarlaması lazım.

muhammet878

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yazılımlar var bütün cihazlara ait ama kopma sorunu gidermiyor yazılımbende en günceli.yeni modemde olsa ttnetin santralden ayarlamaları yapması lazım. Geçen abim yaptırmış ondada zyxelin eski bir ürünü var hiçbir sorun olmadan kullanıyor hatta 16 mb lerde ama ben yaptıramadım daha sorun devam ediyor.

erdaləis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 yıldır kullandığım Zyxel modemim kendi kendini resetlemeye başladı. Power ışığı yaniyor dsl ışığı yanmaya başladıktan birkaç saniye sonra bütün ışıklar sönüyor ve tekrar power ışığı yanmaya başlıyor. Bu olay sürekli devam ediyor. 3 saatten beri durum böyle. Sorunu halletmek için neler yapabilirim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
kanka aynısı şuan bende oluyor nasıl çözebilirim

Reaksiyon puanı
10,560
Isınmadan kaynaklı oluyor genelde.
Önermesemde ben genelde bu durumda yeni modem alana kadar üst kapağı açık şekilde kullanıyorum. Resetleme süresi artıyor. 10 dk de birse 1 1.5 saate yükseliyor.
Yeni modem almadanda çözüm bulamazsın emekli olmuş artık o.

Hiç durmadan resetliyorsa direk multi emekli.