Modem sinyali çok zayıf nasıl artırabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

Robbins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar bugün itibariyle kablonet bağlattım eve ama modem 3. odadan çekmiyor , bu doğal bir durum olabilir tam bilmiyorum da açıkçası ama o odadan çekmesini nasıl sağlayabilirim ne tür cihazlar kullanılır ? Teknoloji alanında bilgim zayıf bu yüzden yardımcı olmak isterseniz beni çok memnun edersiniz ..

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,923
Merhabalar bugün itibariyle kablonet bağlattım eve ama modem 3. odadan çekmiyor , bu doğal bir durum olabilir tam bilmiyorum da açıkçası ama o odadan çekmesini nasıl sağlayabilirim ne tür cihazlar kullanılır ? Teknoloji alanında bilgim zayıf bu yüzden yardımcı olmak isterseniz beni çok memnun edersiniz ..
Modemin yerini o odaya daha yakın yere koyabilirsiniz tabii müsait ise.

bur4wk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Modemi masanın içindeyse çıkartabilirsiniz ,modem ne kadar çok duvar vs. içinden geçerse sinyal düşer ve kablolarda sıkıntı olabilir yıpranmışsa , zaten birde bu günlerde normalden daha çok internet kullanımı olduğu için internet hızlarında sıkıntı var ve son olarak devam ederse wifi güçlendirici alabilirsiniz çok pahalı bir şey değil.Hala devam ediyorsa servisi çağırın eğer sizden dolayı sıkıntı yoksa ücretsiz yapıyorlar.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Modem size uzak ve aranızda çok fazla ıvır zıvır varsa (Duvar, manyetik ve metal eşyalar) bunlardan kurtulmaya çalışın.
Modemi koridor gibi yerlere yerleştirmeyi deneyin.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Çok kapalı yerlerde koymayın, daha çok ferah yerlerde koyun ki sinyal daha iyi gidebilsin. :)

Robbins

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şöyle bir durum var ki getirdikleri televizyon kutusu ile modemi birbirine bağlayan bir kablo var bu sebepten yerini de değiştiremiyorum , yansıtıcı sinyal artırıcı vs tarzı bi araç yada benim kablo neti arayıp dile getirebileceiğim bir rica var mı sinyalı uzakta güçlü kılmak için ?

bur4wk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Şöyle bir durum var ki getirdikleri televizyon kutusu ile modemi birbirine bağlayan bir kablo var bu sebepten yerini de değiştiremiyorum , yansıtıcı sinyal artırıcı vs tarzı bi araç yada benim kablo neti arayıp dile getirebileceiğim bir rica var mı sinyalı uzakta güçlü kılmak için ?
wifi güçlendirici alabilirsin ve kablo net hiç bişey yapamaz birde güçlendiriciyi çok fazla uzağa koyarsan bır işlevi olmaz

Fatih_10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bu işte modemin bulunduğu konum çok önemli özellikle telsiz telefon , tv nin yakınına koymamaya çalış .
Birde kablonetin modemlerinin sinyal güçleri kötü oluyor güçlendirmek için zyxel 2206 veya 3205 v3 kullanabilirsin . ama benim tavsiyem zyxel 3205 v3