Modem ışıkları yanıyor fakat internet gidip geliyor?

Bu konuyu okuyanlar

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar dsmart net kullanıyorum şimdiye kadar bir sorunum yoktu.Dün birden internetim gidip gelmeye başladı.İnternet gidince hemen modeme baktım tüm ışıkları yanıyordu.bilgisayarda bağlatıda bir sorun gözükmüyor yani bağlantı var görünüyor.modem arayüzüne girebiliyorum.o arada da internet var görünüyor.fakat internet ile ilgili hiçbirşey açılmıyor. öncelikle bilgisayardamı sorun var diye başka bilgisayardan denedim fakat başka bilgisayardada aynı sorun oldu.Servis sağlayıcıyı aradım onlarda bir sorun gözükmediğini söylediler.ısrarla arıza kaydı bıraktım.İnternette bu soruna benzer konular gördüm fakat çözüme ulaşanlar açtıkları konulara dönüş yapıp çözümü yazmamışlar.Bu yüzden bu konuyu açtım ki çözümü olursa eğer burada paylaşıcam.

Eğer başına böyle bişey gelipte çözümü bilen arkadaşlar varsa ve yazarsa sevinirim...:thumbup1:

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Dün böyle bir olayla karşılaştım d-smart kullanan birisi kasalı bilgisayarıyla wifiden modemide bağlanıp internet kullanıyordu ama sürekli kopmalar yaşıyordu. Çözümü kablolu bağlantıyla bulduk. İnternet kablosunu çektik olay tamamdır. Sen öyle bir dene istersen ne alaka bilmiyorum ama denemende fayda var

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Şuan masaüstünde ethernet bağlantısı ile kullanıyorum zaten.Ethernet wifi farketmiyor.
Bugünde kimse aramadı dsmarttan bakalım yarın 48 saat doluyor.15 yıllık internet kullanıcısıyım böyle şey görmedim.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Ethernet driverını güncellemeyi dene bazen çözüm olabiliyor ve modemi resetle..

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Modemin Huawei HG253s sanırım. Bir de şunu bir deneyiniz. Bakım>Aygıt yolundan Varsayılan Ayarları Geri Yükle butonuna basıp default ayarlara dön. 30-60 dak. bekle. Bir de modemin arkasındaki bağlantıları kontrol ediniz. Ethernet kablosu (sarıdır) 4 Lan portundan birisine, Wifi kablosu (gri renkli) da Wan portuna takılı olmalıdır.

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Yardımlarınız için teşekkür ederim ama hepsini yaptım.Yaptığım şeyleri kısaca yazayım;
ÖNcelikle modemdendir dedim ve reset attım,sonra fabrika ayarlarına döndürdüm yetmedi farklı modemle denedim sonuç değişmedi.
Bağlantı kablolarını kontrol ettim,splitter kullanmıyorum direk hatta bağlı, ondada sıkıntı yok.
bilgisayardandır dedim notebook ile bağlandım yetmedi telefonla denedim sonuç aynı.
Fakat bugün birşey farkettim internet gitmeden önce ping 9000 lere çıkıyor sonra hiçbir sayfa açılmıyor doğal olarak ve net gidiyor.
Yani sorunun iss ile ilgili olduğunu düşünüyorum.
Ak.ldan yoksun müşteri temsilcilerinin hepsi ezbere iş yapıyor öncelikle hat değerlerine bakmadan hızı düşürürler,sonra modeminizde sıkıntı olabilir derler oda olmadıysa bina tesisatınızda problem vardır derler.ama artık biz bunlara bağışıklık kazandık bağıra çağıra arıza kaydı açtırdım. Bakalım ne olacak.Tahminime göre port değişimi işimi görür gibi geliyor.

Shamshiel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem arayüzündeki adsl hat değerlerini koy.

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
internet kablosunun bilgisayara girdigi aparat yanmistir bende yildirim carpmasi sonucu olmustu.
bazen de isik yansa bile hatta wlan baglansan bile modem bozulmus olabiliyor,

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Sorunu format atarak çözdüm arkadaşlar...(yada şimdilik öyle görünüyor)