Mobile Legends: Bang Bang Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Mobile Legends, bildiğimiz League of Legends’in 5 ekim 2016 tarihinde piyasaya sürdürüldüğü bir mobil versiyonudur. Lol kahramanlarının yetenekleri basitleştirilerek, görünümleri ve isimleri değiştirilerek oluşturulmuştur.

Toplamda 22 karakter vardır. Karakterlerin bir kısmı ücretsiz iken bazı karakterler ücretlidir.
Ücretli kahramanları oyunun mağazasında oldukça makul fiyatlara alabilirsiniz. Bunun dışında kahramanlarınız farklı farklı kostümlerde satın alabilirsiniz.

Karakterler:

Suikastçi

Tank

Büyücü

Uzak Mesafe

Yakın Mesafe

Destek

Saber​

Akai​

Alice​

Bruno​

Alucard​

Rafeala​

Karina​

Tigreal​

Eudora​

Clint​

Balmond​

Fanny​

Franco​

Gord​

Layla​

Bane​

Hayabusa​

Minatour​

Kagura​

Milya​

Freya Chou​

Natali​

Lolita​

Sun Alpha​

Oyundaki karakterimin seviyesini nasıl yükseltebilirim ?

Minyonları, jungle canavarlarını ve rakip takımın kahramanlarını öldürerek bir sonraki seviye için gerekli olan tecrübe puanını topladığınızda seviye atlayabilirsiniz.

Oyundayken nasıl item alabilirim ?

Minyon ve karşı takımdaki kahramanları öldürerek ve karşı takımın kulelerini yıkarak altın kazanırsınız.
Bu altınları kullanarak basenizde bulunan marketi kullanarak istediğiniz itemi alabilirsiniz.

Maç sırasında oyundan çıkarsam veya AFK kalırsam cezalandırılır mıyım ?

Eğer henüz sona ermemiş bir maç sırasında oyundan çıkarsanız veya AFK kalırsanız maçta yer alan
oyunculardan herhangi biri tarafından rapor edilirseniz tek seferlik olmak üzere birkaç dakikalık bir uzaklaştırma alırsınız.

Credit Score nedir ?

Credit Score bir oyuncunun kişiliğini yansıtan bir puanlama sistemidir. Her oyuncu 100 puan ile başlamaktadır ancak oyundan çıkıldığında yada hareketsiz kalındığında oyuncunun kredi skoru azalmaktadır.
Bu credit skor, her gün oyuna girdiğinizde 2 puan her maçı tamamlamanızda 1 puan artarak tekrar yükselebilirdir.

Oyunda nasıl maç kazanırım ?

Karşı takımın evini yıktığınızda oyunu kazanırsınız. Bunun için sürekli minyonları ittirmeli ve kule almaya çalışmalısınız.
Bunu yaparken takım arkadaşlarınıza desteklerinizi ihmal etmemeli ve takım saldırılarından kaçırmamalısınız.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Oyunla alakalı, taktiklerinizi veya yorumlarınızı bu konu üzerinden paylaşabilirsiniz.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bu oyun riot incnın mi yoksa çakma mı? Ben riottan ayrı sanıyordum. Lolün mobil çakması sanki.
Zamanında çok fazla oynadım. Öyle böyle değil. EtliPilav ?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Bu oyun riot incnın mi yoksa çakma mı? Ben riottan ayrı sanıyordum. Lolün mobil çakması sanki.
Zamanında çok fazla oynadım. Öyle böyle değil. EtliPilav ?
Yapımcısı Moonton.