Mobil ödeme dolandırıcılığı-Çok önemli

Bu konuyu okuyanlar

Abdil03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Özellikle SDN yöneticilerinden ve üyelerinden çok önemli bir istedim var. İnternette mobil ödeme dolandırıcılığı yapılıyor. Bunu yapan birçok site var. Ben birine kurban gittim. Amacım bu adamların en az kişiyi dolandırabilmesi. Hattınızdan mobil ödeme ile bişey satın alıyolar.(Benden pubg ye para yatırdılar.) Alışverişi yaptıktan sonra para yatırmıyorlar. Sohbetin kapatıp sanırım ip adresini engelliyolar. Ben bi şekilde tekrar geri yazdım ama hiçbi önemi yok. Giden gitti. Sizden ricam konuyu öne çıkarın ki başkalarının da canı yanmasın. Benim dolandırıldığım sitenin adı paybozum.com. Google a yazıp aratabilirsiniz. Konuştuğum adam yurtdışında olduklarını ve bize kesinlikle hiçbişey yapamazlar dedi. Böyle bi bilgisayar böyle bi ip adresi dünyada yok dedi. Tavsiyeleriniz varsa lütfen yazın. SDN nin bu tür olaylara karşı hassas olduğunu facebook ta birkaç defa gördüm. Yöneticiler konuyu öne çıkarırsa ve elinden geldiği kadar sosyal medyadan paylaşımla insanları uyarırsa çok memnun olurum. Eminim büyük bi etkiniz olacaktır. Üyelerden de konuyu öne çıkarmalarını rica ediyorum. Sağolun ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210209-030642_Chrome.jpg
    Screenshot_20210209-030642_Chrome.jpg
    57.8 KB · Görüntüleme: 107

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Öncelikle geçmiş olsun.

Web sitesinin sol üstünde de göreceğiniz üzere site için güvenli ibaresi bile yok.

Abdil03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar bu işe başvuran insanlar iyice sıkışmış insanlar. Çaresiz yani. Bunu yapacak kadar sıkıntıya düşmüş. Bu tuzağa düşen insan oldukça fazla. SDN yöneticileri ve üyelerinin çok faydası olabilir bu konuda. Ayrıca Donanım haber e yazdım aynı konuyu. 2 gün oldu bir cevap yok. Teşekkür ederim sizlere.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu tarz zibilyon tane site mevcut, neden bu tarz sitelere yönelirsiniz ki?
Yönetici olduğunuzu yeni farkettim. Özellikle sosyal medyada bu konunun yayılması için bişeyler yapabilir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle geçmiş olsun.

Web sitesinin sol üstünde de göreceğiniz üzere site için güvenli ibaresi bile yok.
Teşekkür ederim.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,459
Geçmiş olsun da adı bilinmedik siteye niye yönelirsin ki :(

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
cimere veya bilişim suçlarına şikayet edin bir faydası olacaksa iyi hoş onlar mantar misali birini kapatıp yüzlercesini açarlar.