Miui 12 güncellemesi

Bu konuyu okuyanlar

Derbeder23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sa arkadaşlar bende Redmi Note 8 var miui 12 güncellemesi çoktandır geldi fakat ben yapmadım güncellemeyi yapanlar şarjı güncellemeden sonra nasıl gidiyor

Reaksiyon puanı
6,381
Şarjı pek de fark etmedi ama daha çok ısınıyor, daha çok takılıyor. İmgeler, yazı fontu daha kötü. Kamera ara yüzü biraz daha kullanışlı ama stabil değil.

Reaksiyon puanı
6,381
MIUI 12 çıkalı çoook oldu ama daha düzgün bir şekilde getiremediler. Zaten son Android güncellemesiydi, MIUI 13 çıkınca da büyük ihtimalle ya çok geç verecekler ya da sürekli gelecek deyip güncellemeyi rn8'e vermeyecekler. İşte ama kimse anlayamıyor bunu. Rn 8'e kararlı sürüm gelmeyebilir bile ki bence gelmeyecek. Amiral gemisi bile olsa eğer Xiaomi ise son güncellemesi ile çok sıkıntılı hale geliyor ve en fazla son güncelleme 2yıl sonra veriliyor. Düşünsenize 8000 verdiğiniz Mi 10'un 2 yıl sonra sıkıntı çıkardığını. Hiç amiral gemisi kullandın mı diye soruyorlar. Sanki amiral gemisi olsa da MI cihazların hepsinin 2 yıl boyunca ve aynı güncellemeleri aldığını bilmiyormuşçasına konuşuyor o soranlar.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
MIUI 12 çıkalı çoook oldu ama daha düzgün bir şekilde getiremediler. Zaten son Android güncellemesiydi, MIUI 13 çıkınca da büyük ihtimalle ya çok geç verecekler ya da sürekli gelecek deyip güncellemeyi rn8'e vermeyecekler. İşte ama kimse anlayamıyor bunu. Rn 8'e kararlı sürüm gelmeyebilir bile ki bence gelmeyecek. Amiral gemisi bile olsa eğer Xiaomi ise son güncellemesi ile çok sıkıntılı hale geliyor ve en fazla son güncelleme 2yıl sonra veriliyor. Düşünsenize 8000 verdiğiniz Mi 10'un 2 yıl sonra sıkıntı çıkardığını. Hiç amiral gemisi kullandın mı diye soruyorlar. Sanki amiral gemisi olsa da MI cihazların hepsinin 2 yıl boyunca ve aynı güncellemeleri aldığını bilmiyormuşçasına konuşuyor o soranlar.
Hocam telefonu aldığınızda güncellemeyin diyen birisi vardı, hiç güncellemesem sorun olur mu? M51/Poco X3 NFC için :)

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Hâlâ aynı düşünüyorum sıkıntı çıkarıyor dediğin kasması falansa ne Mi 10T ne Mi 10 2 yıl sonra kasmaz.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Sa arkadaşlar bende Redmi Note 8 var miui 12 güncellemesi çoktandır geldi fakat ben yapmadım güncellemeyi yapanlar şarjı güncellemeden sonra nasıl gidiyor
Geldiği günden beri kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim. Animasyonlardaki değişiklikler direkt olarak gözünüze çarpıyor. Diğer özelliklerde bazı özellikler iyileştirilmiş fakat bazı yazılımsal sorunlar hala sürmekte. Şarj konusunda bir düşüş gözlemlemedim.

Reaksiyon puanı
6,381
Hâlâ aynı düşünüyorum sıkıntı çıkarıyor dediğin kasması falansa ne Mi 10T ne Mi 10 2 yıl sonra kasmaz.
O zaman zamanında 845 ile bu en iyilerinden denen Mi 8'in nasıl gözümün önünde Rn 8 gibi giriş animasyonunda bile kastığını, takıldığını açıklar mısınız?

Şimdi 865'ten bahsediyoruz ama o zamanda 845'ten bahsediyorduk o zamanın en iyisi 845 idi.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
O zaman zamanında 845 ile bu en iyilerinden denen Mi 8'in nasıl gözümün önünde Rn 8 gibi giriş animasyonunda bile kastığını, takıldığını açıklar mısınız?

Şimdi 865'ten bahsediyoruz ama o zamanda 845'ten bahsediyorduk o zamanın en iyisi 845 idi.
Allah Allah ne kadar ilginç çevremdekilerin Mi 6'sı hâlâ tıkır tıkır kasmadan çalışıyor, annemin Mi 5'i daha bu sene kasmaya başladı.
Hadi bunları boşver senin dediğin gibi diyelim o zaman işlemci üreticileri senin mantığınla her sene boşa geliştiriyor işlemcileri.
Verimliliğe haliyle uzun ömürlülüğe direkt etki eden işlemci nanometresi sadece rakamdan ibaret bir şey senin için öyleyse.
1 yıldır kullandığım orta segment Mi 9T daha bir kere kasmadı eminim seneye de kasmayacak.
Böyleyken kusura bakma ama Mi 10 2 yıl sonra kasıyor lafı bana komik geliyor.

Reaksiyon puanı
307
Hocam telefonu aldığınızda güncellemeyin diyen birisi vardı, hiç güncellemesem sorun olur mu? M51/Poco X3 NFC için :)
Poco X3 güncelledim kamerasının geniş açısı bozuldu, bazı uygulamalar durdurulmaya başladı ve normalde fazla uygulama olmamasına rağmen 40gb kullanım gözüküyordu, formatlayıp eski uygulamalarımı olduğu gibi yükledim. Hem telefon düzeldi hem kamerası düzeldi, kullanılan alan da 27 gb oldu.

Yani güncelleme sonrası telefonu resetlemek gerekiyor xiaomilerde, gerçi güncelleme sonrası aksaklıklar iPad' imde de olmuştu.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Poco X3 güncelledim kamerasının geniş açısı bozuldu, bazı uygulamalar durdurulmaya başladı ve normalde fazla uygulama olmamasına rağmen 40gb kullanım gözüküyordu, formatlayıp eski uygulamalarımı olduğu gibi yükledim. Hem telefon düzeldi hem kamerası düzeldi, kullanılan alan da 27 gb oldu.

Yani güncelleme sonrası telefonu resetlemek gerekiyor xiaomilerde, gerçi güncelleme sonrası aksaklıklar iPad' imde de olmuştu.
Büyük versiyon geçişlerinde uygulamaların databaselerinde değişiklik olur, bu da uyumsuzluklara neden olur.

Miui 11 den 12 ye geçerken ya fastbootta tertemiz bir yükleme yapmanız gerekir yada twrp de dalvik+cache+system+DATA yı formatlamanız gerekir.

Yaptığınız kurulumu MIUI 12 ile de yaparsanız aynı 11 gibi düzgün çalışır.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242

Rn8 deki kasma sorununu sadece cihazı yeniden başlattığımda gördüm

Reaksiyon puanı
307
Büyük versiyon geçişlerinde uygulamaların databaselerinde değişiklik olur, bu da uyumsuzluklara neden olur.

Miui 11 den 12 ye geçerken ya fastbootta tertemiz bir yükleme yapmanız gerekir yada twrp de dalvik+cache+system+DATA yı formatlamanız gerekir.

Yaptığınız kurulumu MIUI 12 ile de yaparsanız aynı 11 gibi düzgün çalışır.
Bişey sorcam bende şuan sorunlar düzeldi ama tam ekran göstergesi özelliği gelmedi.

iPhone x, xr, xs, 11... Gibi telefonların altındaki o çizgi var ya...

Redmi note 8 serisinde vs. Gelmiş ama bana gelmedi ya

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Bişey sorcam bende şuan sorunlar düzeldi ama tam ekran göstergesi özelliği gelmedi.

o çizgi açılıp kapanabiliyor yanlış hatırlamıyorsam tam ekran ayarlarındaydı.
"hide full screen indicator" yazıyor, seçimi kapattığınızda çizgi gelir.

Reaksiyon puanı
307
o çizgi açılıp kapanabiliyor yanlış hatırlamıyorsam tam ekran ayarlarındaydı.
"hide full screen indicator" yazıyor, seçimi kapattığınızda çizgi gelir.
Screenshot_2020-11-18-22-52-04-459_com.android.settings.jpg

Bende o özellik yok, miui 12.0.3.0 versiyonu yüklü. Bunu sorabileceğim xiaomi yetkilisi yok mu ben bu özelliği istiyorum ya, redmi note 7 de bile var hem daha eski hem daha kötü bir telefon...

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242

Bazı uygulamalarda tek tek açmak gerekiyor. Ayarlarda arama kısmına tam ekran görünüm yazın ve istediğiniz uygulamaları işaretleyin.