MİT'çi diye evlendiği kocası dolandırıcı çıktı

Bu konuyu okuyanlar

CoNTeCAu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İZMİR'de sigorta şirketinde çalışan bir çocuk annesi 28 yaşındaki Dilek Alkan, 3 yıl önce evlendiği, kendisini MİT'te görevli tabib yüzbaşı olarak tanıtan 37 yaşındaki Tuncay Alkan'ın dolandırıcı olduğunu söyleyerek boşandı. Dilek Alkan'a vesayetinin verildiği çocuğuna ayrıca 350 YTL de aylık nafaka bağlandı. Dolandırıcılık suçundan tutuklu yargılandığı bir davadan geçen hafta 3 yıl mahkumiyet alan Tuncay Alkan hakkında çok sayıda dolandırıcılık davasının da sürdüğü belirtildi.

Dilek Alkan, kendisini 60 bin YTL dolandırdığını iddia ettiği Tuncay Alkan'dan boşanmak için avukatı Bülent Öztürk aracılığıyla İzmir 4'üncü Aile Mahkemesi'nde dava açtı. 2005 yılı Temmuz ayında evlendiği Tuncay Alkan'dan iki yaşında bir kız çocuğu sahibi olduğunu belirten Dilek Alkan, dilekçesinde şunları söyledi:

“Eşimle çalışırken bir telefon görüşmesinin ardından tanıştık. Kendisini MİT menbusu tabib yüzbaşı olarak tanıttı. Bununla ilgili kimlikler de gösterdi. Antalya'da oteli olduğunu söyledi. Kendisi hakkında fazla araştırma yapmadım. Kısa bir süre sonra evlendik. Bu evlilikten bir kızımız oldu. Evliliğimiz sürecinde bana ve aileme gayet saygılıydı. Kısa bir süre sonra MİT'den istifa ettiğini, Ankara'da sular idaresinde çalışmaya başladığını söyledi. Benim ve kızımın altınlarını aldı. Ankara'da yeni ev alacağını ve paranın yetmediğini belirtip benden ve ailemden borç para aldı. Bir yıl önce aniden ortadan kayboldu. Bir daha kendisinden haber alamadım. Kaybolana kadar her gün işe gidiyormuş gibi evden çıkıyordu. Karakola gidip kayıp başvurusu yaptım. Bir hafta sonra eve polisler geldi. Eşimin kadınları evlilik vaadiyle dolandırdığı iddiasıyla arandığını söylediler. Daha önce dolandırdığı bir kadından aldığı evi benim üzerime yapmış. Savcılık bu yüzden hakkımda soruşturma açtı, ardından dolandırıcılıktan dava açıldı.”

Eşinin evlenme vadiyle, sahte nüfus cüzdanlarını kullanıp bugüne kadar birçok kadını dolandırdığını öğrendiğini söyleyen Dilek Alkan, “Yakalandığında yurt dışında bulunan ağabeyimin kimliğini kullanmış. Böyle bir insanla nasıl evlendim bilmiyorum. Başka suçları çıkmasından korkuyorum. Eşimin mesleği MİT'çilik değil, dolandırıcılıkmış. Kendisinden maddi ve manevi tazminat istemiyorum. Çünkü bu para ödenmeyecek ve ödense bile başka insanların canını yakar. Tek isteğim evliliğim bir an önce bitsin. Kızıma aylık 300 YTL nafaka ve velayetini istiyorum. Böyle dolandırıcı bir kocayla artık bir dakika evli kalamam” dedi.

Genç kadının açtığı boşanma davası kısa süre önce sonuçlandı. Hakim, toplanan delil ve dinlenen tanıklara göre çifti boşayıp, küçük çocuğun velayetini anneye verdi, çocuğa aylık 350 YTL nafaka bağladı.

Neler yapmış neler

Kendisine kurban olarak evlenmeyi düşleyen kadınları seçen Tuncay Alkan geçen yıl 13 Mayıs'ta Eskişehir'de ortaya çıkmıştı. Burada kendini yine MİT mensubu, tabib yüzbaşı ve otel işletmecisi olarak tanıtan Alkan, bu yöntemle dolandırıldığını söyleyip polise giden S.Ö.'nün şikayetiyle yakalandı. Tuncay Alkan yakalandıktan sonra başka şikayetçiler de ortaya çıktı, İ.K.'dan Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde işe yerleştirme vaadinde bulunarak 6 bin dolar dolandırdığı anlaşıldı. Alkan'ın yakalandığında yanında bulunan H.Ç. isimli kadını da yine kendisini yüzbaşı olarak tanıtıp evlenme vaadinde bulunduğu belirlendi. Alkan'un bu kadının otomobilini satmak için vekalet de aldığı saptandı. Tuncay Alkan'ın sorgusunda 7 ay önce Antalya'da E. ve T., adlı kadınlardan evlenmek vaadiyle 10 bin dolar, İzmir'de iki yıl önce Z.A. adlı kadından aynı şekilde 60 bin YTL para ile Z.A'nin evinin tapusunu kendi resmi nikahlı eşi Dilek Alkan'ın üzerine geçirdiği, Samsun'da 8 ay önce B. adlı kadından bir dizüstü bilgisayar aldığı ve çeşitli bankalarda sahte isim kullanark kredi kartı çıkardığı ortaya çıktı. Tuncay Alkan, işlemlerin tamamlanmasının ardından sevkedildiği adliyede tutuklandı. İzmir 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde Z.A. isimli kadını dolandırdığı iddiasıyla ‘dolandırıcılık’ suçundan tutuklu yargılanan Tuncay Alkan, geçen hafta 3 yıl hapis ve 10 bin YTL adli para cezasına çarptırıldı. Alkan'la ilgili diğer davaların sürdüğü belirtildi.

KayNak

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Kızda bilmiyomuymuş ki mitçiler kimliklerini açığa çıkarmaz

sunn__shinee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynı seylerden bı arkadasım bahsedıyo.erkek arkadası aynen öyleymıs. galıba onuda kandırıyorlar süphelenıyodum sacma geldıgı ıcın ama bu yazıyı okuduktan sonra kesın karar verdım.kızı uyarayım barı :D :D

CoNTeCAu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sunn__shinee dedi ki:
aynı seylerden bı arkadasım bahsedıyo.erkek arkadası aynen öyleymıs. galıba onuda kandırıyorlar süphelenıyodum sacma geldıgı ıcın ama bu yazıyı okuduktan sonra kesın karar verdım.kızı uyarayım barı :D :D

Uyar Tabi :)

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Üzücü vaka arada kalan çocuk olmuş.

sunn__shinee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
online destek dedi ki:
Üzücü vaka arada kalan çocuk olmuş.
acaba adamın kac kısıden kac cocugu var :D :D
CoNTeCAu dedi ki:
sunn__shinee dedi ki:

Uyar Tabi :)
kızı uyarınca ben suclu olmam dımı o_O o_O enıstenın hıkayesı dogruysa miti takmayayım peşime :O :O :O