Haber Misvak dergisinin Twitter hesabı kısıtlandı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

OzkanK.

Profesör
Lakaytlık...Kinaye ayetle yapılmaz.Haddini bilmeli insan.Hele ki böyle büyük kitlelere hitap ediyorsa.Kendi bilmiyorsa uyaranlar olur.
Açıkçası Dini konularda hassas biri olarak bana hiç bu denli tehlikeli ve hakaret vari bir olay gibi gelmedi konu. ( Gelse emin ol eleştirirdim )

Gayet normal bir gönderme gibi geldi.

epsilon06

Profesör
Açıkçası Dini konularda hassas biri olarak bana hiç bu denli tehlikeli ve hakaret vari bir olay gibi gelmedi konu. ( Gelse emin ol eleştirirdim )

Gayet normal bir gönderme gibi geldi.
Hassasiyet seviyemiz farklı demek ki.Ancak hiç hoş değil üstteki yazıyı kapatıp verseniz haberi okumasam dinle alay edenlerin yaptığına eminim derdim.Neden başka şekilde anlatmak varken böyle bir yol seçmiş çizen kişi...Bu konuda hassas olan insanlardan da tepki görmüş görüldüğü gibi...Kusura bakmayın ama bir mümin şunu görüp tasvip etmemeli bence.

OzkanK.

Profesör
Hassasiyet seviyemiz farklı demek ki.Ancak hiç hoş değil üstteki yazıyı kapatıp verseniz haberi okumasam dinle alay edenlerin yaptığına eminim derdim.Neden başka şekilde anlatmak varken böyle bir yol seçmiş çizen kişi...Bu konuda hassas olan insanlardan da tepki görmüş görüldüğü gibi...Kusura bakmayın ama bir mümin şunu görüp tasvip etmemeli bence.
Din ile nasıl bağladınız bağdaştırdınız anlamadım =? Dini hakaret veya dalga geçme nerden geldiniz anlamadım . Tekrar söylüyorum dini bir olay üstünden ( Yani gerçek olaydan ) şuan ki duruma gönderme yapmışlar ve hakaret ve dalga geçme göremiyorum ben tekrar tekrar baktım ama bana daha çok öğüt verme bilgi verme var gibi geldi ama bilemiyorum artık sizin bakış açınız farklı ise diyecek bir şey yok...

epsilon06

Profesör
Din ile nasıl bağladınız bağdaştırdınız anlamadım =? Dini hakaret veya dalga geçme nerden geldiniz anlamadım . Tekrar söylüyorum dini bir olay üstünden ( Yani gerçek olaydan ) şuan ki duruma gönderme yapmışlar ve hakaret ve dalga geçme göremiyorum ben tekrar tekrar baktım ama bana daha çok öğüt verme bilgi verme var gibi geldi ama bilemiyorum artık sizin bakış açınız farklı ise diyecek bir şey yok...
  • Yusuf Suresi, 26. ayet: (Yusuf) Dedi ki: "Onun kendisi benden murad almak istedi." Kadının yakınlarından bir şahid şahitlik etti: "Eğer onun gömleği ön taraftan yırtılmışsa bu durumda kadın doğruyu söylemiştir, kendisi ise yalan söyleyenlerdendir.
  • Yusuf Suresi, 27. ayet: Yok eğer onun gömleği arkadan çekilip-yırtılmışsa, bu durumda kadın yalan söylemiştir ve kendisi doğruyu söyleyenlerdendir."
  • Yusuf Suresi, 28. ayet: Onun gömleğinin arkadan çekilip-yırtıldığını gördüğü zaman (kocası): "Doğrusu, bu sizin düzeninizden (biri)dir. Gerçekten sizin düzeniniz büyüktür" dedi.
  • Yusuf Suresi, 29. ayet: "Yusuf, sen bundan yüz çevir. Sen de (kadın) günahın dolayısıyla bağışlanma dile. Doğrusu sen günahkarlardan oldun."
Anlaşabilceğimizi sanmıyorum o yüzden gereksiz tartışmaya girmek istemiyorum.Olmuş bitmiş Allah'ın temize çıkardığı bir konuda böyle farazi şeyler yazıp çizmek Hz.Yusuf(A.S) 'a da bir hakarettir...Allah'ü Teala böyle buyurmuşken üstüne daha fazla laf söylemeye gerek yok.İyi geceler.Allah yanlışlarımızı görüp düzeltmeyi nasip etsin.

CtrlEnter

Asistan
Peygamberler aşığı(!) BirGün gazetesi kusura bakmasın da MİSVAK dergisi taşı gediğine koymuş.
Binlerce yıl önce Hz. Yusuf (a.s.) suçsuz olduğu apaçık belli olduğu hâlde yıllarca zindanda mahkum edildi.
Farkında mısınız, İstanbul Sözleşmesi bizi ileriye değil çağımızdan binlerce yıl geriye götürüyor.

Fakehero

Profesör
Bizim insanımız mizahı da mizah yapmayı da zerre kadar anlamıyor. Kadının beyanı esastır durumuna gelirsek aşağıdaki videoda adam röportaj yapıyor üsluba dikkat ediyor kadın bağırıyor tehdit ettin diyor. Soruyorum bu tür kadınlar da varken kadının beyanı esastır hakim tarafından koşulsuz kabul edilsin mi ? Bir erkek olarak metrobüse binseniz böyle tuhaf bir bayan denk gelse beni taciz etti diye bağırsa dava açsa hakim kadının beyanı esastır diyerek suçsuz olan adamı mı cezalandıracak ?

Son mesajlar