Mısır israilden yana olduğunu resmen açıkladı

ashabulyemin

Profesör
Mısır İsrail'den yana olduğunu resmen açıkladı Haber - DÜNYADAN Cuma, 02 Ocak 2009 11:44

Mısır Dışişleri Bakanı Ahmed Ebul Geyt, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarını durdurmasını sağlayacak bir ateşkes anlaşması için Hamas'ın füze saldırılarını durdurmasının gerekli olduğunu söyledi.

Ebul Geyt gazetecilere yaptığı açıklamada, Filistinli militanları da, bombardımana başlaması için İsrail'e bahane vermekle eleştirdi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını acilen durdurması gerektiğini ifade eden Ebul Geyt, Hamas'ın da roket saldırılarını durduracağını taahhüt etmesi gerektiğinin üzerinde durdu.

Mısır Dışişleri Bakanı, Filistin tarafının "bir ateşkes ilan edilmesi durumunda, roket fırlatmayı durduracağız" demesini beklediklerini belirterek, bu durumda bile bazı başıboş grupların roket fırlatmaya devam kararı alabilecekleri, bunun da ateşkes sağlanmasını zor hale getirebileceği uyarısında bulundu.

Ebul Geyt, Hamas tarafından gündeme getirilen "Mısır üç aydır İsrail'in Gazze'de Hamas'ı vurmaya karar verdiğinin işretlerini görmüştü" iddiasını da eleştirdi. Hamas'ın havaya yazı yazdığını söyleyen Ebul Geyt, "ne yazık ki Hamas, Gazze'yi vurma fırsatını İsrail'e altın tabakla sundu" diye konuştu.

Batı Şeria'da Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi sınır geçişlerini kontrolü altına almadan ve burada uluslararası gözlemciler görev yapmaya başlamadan Mısır-Gazze Şeridi'ndeki Refah geçiş kapısını açmayacaklarını yineleyen Ebul Geyt, Hamas'ın, Mısır'ın üstü kapalı olarak kendileri (Mısır) tarafından tanınmak için Refah'ın açılmasını istediğini ifade etti.

Hamas'ın istediğini yapmayacaklarını söyleyen Ebul Geyt, bunun Filistin Yönetimi'nin meşruluğunu tehlikeye atacağını ve Filistin'i Gazze ve Batı Şeria olarak ikiye ayıracağını vurguladı.
Tımetürk
http://www.itibarhaber.com/haber-arsivi/duenyadan/3364-msr-srailden-yana-olduunu-resmen-acklad
ümmeti vahhab dan ümmeti muhammede kazık
 

0ReiS0

Dekan
Onursal Üye
Araplara Güven Olmaz Bırakın o Mısır ı da Bitirsinler böle işte 2 dakkada satıorlar!
 

ashabulyemin

Profesör
bu haberi şunun için geçtim
bir ingiliz casusunun anılarında bakkal çırağı olarak vahhabın aynına yerleştirildiği sonraları vahhabı ermiş,peygamber ve sonrasında rab olduğuna inandırdığı islam karşısında vahhabi inancını başlattığı aynı inanca soktuğu şerif hüseyin ve ailesinide suuda kral yaptığı dehşetle öğreniliyor
yani her arab müslüman değil kabemiz ve medinemiz vahhabi işgali altındadır
mısır osmanlıya yaptığını filistinli kardeşlerimize yapıyor
beni kahredende a ne güzel kur'an okuyorlar deyip bazılarının peşinden koşması
ama okudukları boğazlarından aşağı inmez emri ilahisini unuturlar
yurdumuzda kesinlikle ayrımcılığa müsade etmememiz lazım ezilen halklar osmanlıyı bekliyor parçalanmaya hakkımız yok
 

hta1905

Profesör
Hamas,şu an azıcık halkını düşünüyor olsaydı,roket fırlatmayı durdururdu.Bu adamlar,İsrail'in bombardımanını meşrulaştırmak için kurulan tezgahın parçası.
 
Üst