Mirror's Edge Hikayesini Anlatır Mısınız? Anlamadım

Bu konuyu okuyanlar

yalcin3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
45
Selam dostlar konu şu parkur oyunu serisi olan ''MİRROR's EDGE'' oyunun hikayesini anlayamadım gitti ya :D iki farklı oyun var sözde seri ama değil 2009'da İlk Mirror's Edge oyunu çıkmıştı oyunu şuan oynuyorum defalarca bitirmeme rağmen hala sarıyor cidden. Catalyst sürümünü oynamak nasip olmadı PC den dolayı ama internette bir forumda kafama birşey takıldı

''Mirror's Edge 2009'un hikayesi 2016'da çıkan Catalyst sürümündeki hikayeden sonra geçiyor''

Bu cümle kafama takıldı düşününce biraz kafa karışıklığı yarattı kafamda ilk oyunda yine ''Faith'' isimli karakteri açlışta dışarda terk edilmiş biri olarak yağmurun altında gördüm ve ''Merc'' isimli bir adamın onu eğitip ona ''Parkour Style'' kıyafetleri vererek onu farklı farklı görevlere sürüklüyorduve oyunun sonunda polis olan kız kardeşimizi kurtarıyorduk ''The Shard'' isimli oyunun map'inde bulunan en yüksek binada ''End'' veriyorduk sonrasında ne olduğunu bilmiyorum neyse Catalyst sürümündeki hikayeyi düşündüğümde saçmalık diyorum bizi ilk oyunda ''Merc'' isimli bir eleman yanına alıp bizimle ekip oluşturan bir adam vardı finalde polis kardeşimizi kurtarıyorduk ama Catalyst'te hikayenin biraz daha derinine inilmiş daha çok ''Faith'' küçüklüğüne fln neyse Catalyst'te ''Faith'' 'i küçükken ''Noah'' kurtarıyor sonrasında ona parkur vs. öğretiyor yanılmıyorsam bir bölümde ''Noah'' esir düşer ve ölür ama ilk oyunun başında biz artık yetişkiniz ve sokakta yağmur altında terk edilmişiz bizi ''Merc'' yanına alıyor görev vs.

Dostlar çok karışık yazmış olabilirim ama inanın bu konu bir Kurgusal olay olmasına rağmen kafama takıldı bilen varsa yardımcı olur mu ? Sevinirim :)
Konuyu açacak yer bulamadım burası oldu affola :)