Mining yapmak

Bu konuyu okuyanlar

Exipol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar, RX5600 XT Ekran kartına sahibim. Ve merak ettiğim bazı şeyler var sıralayacak olursak;

Oyunlarda kullanılan %80-%90'lık ekran kartı kullanımı ile mining yaparken kullanılan %80-%90'lık ekran kartı kullanımı aynı değerde midir ? Yani aynı kWh/s kullanımına mı sahiptir ?

Aynı keza oyunlarda kullanılan %80-%90'lık ekran kartı kullanımı ile mining yaparken kullanılan %80-%90'lık ekran kartı kullanımı, zaman içinde aynı performans düşüşüne mi sebep olur ?

OC yapmadan %80-%90 yük altında ekran kartıyla mining yaparken arkada video veya yayın izlenebilir mi ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sorularım şimdilik bu kadar cevabını gerçekten bilen kişiler yardımcı olursa sevinirim.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Elektrik tüketimi olarak mining daha az elektrik tüketir çünkü kartın ayarlarıyla oynamanız lazım. Hiçbir ayarı değiştirmeden mining yapmak zaten mantıksız ancak o zaman da evet oyunlardakiyle aşağı yukarı aynı civarda elektrik tüketecektir. Mining gpu çekirdeğinden ziyade gpu belleklerini yormaktadır. Bu yüzden oyunlara kıyasla daha çok yorulmakta ve performansı düşmektedir. mining yaparken ekran kartı yüzde 100 yük altında olur bu arada. şahsen video izlemeyi hiç denemedim ancak video izlenebilecek düzeyde olsa bile mining hashrate değeri düşecektir. Kişisel bilgisayrla mining yapmak karlı bir iş değil. Konu ile ilgili yazım: Kişisel Bilgisayarda Mining Yapmak

Exipol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Elektrik tüketimi olarak mining daha az elektrik tüketir çünkü kartın ayarlarıyla oynamanız lazım. Hiçbir ayarı değiştirmeden mining yapmak zaten mantıksız ancak o zaman da evet oyunlardakiyle aşağı yukarı aynı civarda elektrik tüketecektir. Mining gpu çekirdeğinden ziyade gpu belleklerini yormaktadır. Bu yüzden oyunlara kıyasla daha çok yorulmakta ve performansı düşmektedir. mining yaparken ekran kartı yüzde 100 yük altında olur bu arada. şahsen video izlemeyi hiç denemedim ancak video izlenebilecek düzeyde olsa bile mining hashrate değeri düşecektir. Kişisel bilgisayrla mining yapmak karlı bir iş değil. Konu ile ilgili yazım: Kişisel Bilgisayarda Mining
Yazını gelen yorumlarla beraber okudum kişisel bilgisayarda mining yapmak pek anlamlı değil gibi teşekkür ediyorum.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Yazını gelen yorumlarla beraber okudum kişisel bilgisayarda mining yapmak pek anlamlı değil gibi teşekkür ediyorum.
Evet anlamlı değil maalesef. Açıkçası bilgisayarınızı yorduğunuza pek değmiyor. Ben de zaten toplamda 200tl kadar bir para çekip bitirdim mining işini :) Rica ederim ne yaptım ki :)