Mining ekran kartı

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
172

sercaanoncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Rx580 al eğer mining yapıcaksan 10 20 tane performansı eğer kısıtlanıyorsa %75 %60 a indir kartlar rahmetli olmasın diye ama o kartlardan idare eder
Bütçem çok fazla değil kendini en çabuk çıkartan kart rx 470 olduğu söyleniyor. Aylık ortalama 200 lira getirisi varmış tanesinin. E fiyatına da bakarsak 6 ayda çeviriyor kendini. Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
172
Zahmetiniz için çok teşekkür ederim, minnettarım.

estağfurullah hocam her zaman yardıma hazırız
Mesaj otomatik birleştirildi:

@sercaanoncu, hocam pek bilgim yok mining ekran kartıyla alakalı bütçe daha fazla olsa kesinlikle rx580 önerirdim ama o kadar olmadığı 168 dolarlık olanı öneriyorum ama bana pek güvenmeyin bende pek bilmiyorum arasındaki fark galiba mhz hızı güç tüketimi vs ama karar sizin tabikide

Son düzenleme:

sercaanoncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
estağfurullah hocam her zaman yardıma hazırız

@sercaanoncu, hocam pek bilgim yok mining ekran kartıyla alakalı bütçe daha fazla olsa kesinlikle rx580 önerirdim ama o kadar olmadığı 168 dolarlık olanı öneriyorum ama bana pek güvenmeyin bende pek bilmiyorum arasındaki fark galiba mhz hızı güç tüketimi vs ama karar sizin tabikide
Çok teşekkür ederim düşüneceğim rx 470 vs rx580'i ikisi de aliexpress sitesinde var oradan bu tarz şeyler alan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba, satıcı hakkında geri dönüşler baya olumlu gözüküyordu.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bütçem çok fazla değil kendini en çabuk çıkartan kart rx 470 olduğu söyleniyor. Aylık ortalama 200 lira getirisi varmış tanesinin. E fiyatına da bakarsak 6 ayda çeviriyor kendini. Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Elektrik maliyeti gibi şeyleri unuttunuz sanırım.

sercaanoncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Elektrik maliyeti gibi şeyleri unuttunuz sanırım.
Hayır, unutmadım. Bahsettiğim aylık ortalama 200 lira getiri elektrik maliyetinin çıkmış haliydi zaten. Ki oradaki fiyat en kötü ihtimal 175tl'ye düşse ve ekran kartını daha pahalıya alsam 10 ayda kendini amorti etse bile ben hala makul olduğunu düşünüyorum. Alçaktan başlayıp yükseğe çıkmak istiyorum. Örneğin bugün 4 ekran kartı olur, yarın 10 olur. Bir yerden başlamak gerekir.

Reaksiyon puanı
172
Çok teşekkür ederim düşüneceğim rx 470 vs rx580'i ikisi de aliexpress sitesinde var oradan bu tarz şeyler alan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba, satıcı hakkında geri dönüşler baya olumlu gözüküyordu.

hocam ben dediğim gibi 168 dolarlık olanı önerdim tabi son tercih sizindir

Bella Ciao

Profesör
Reaksiyon puanı
3,193
yapamazsın en az 6gb vram lazım mining için yani en az gtx 1060 veya gtx 980

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
@İ9 10980xe'ninde dediği gibi, mining yapılmaz bunlarla ve salın artık ya.
Para biriktirdim. RX 5500 XT alacaktım sayenizde alamıyorum.
Her gün fiyatı artıyor :D.

sercaanoncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Yanlış söylüyorsunuz demiyorum ancak sebebi nedir diyorum, herhangi bir kaynağı var mı?
Ben kaynak olarak (Hashrates) buraya bakıyorum.

Yine bir kaynak (⛏ The Best GPUs for Mining | Kryptex) olarak kendini daha hızlı amorti eden kartlar arasında rx 470 4/8 gb olduğunu görüyorsunuz.

Ikuzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Yanlış söylüyorsunuz demiyorum ancak sebebi nedir diyorum, herhangi bir kaynağı var mı?
Ben kaynak olarak (Hashrates) buraya bakıyorum.

Yine bir kaynak (⛏ The Best GPUs for Mining | Kryptex) olarak kendini daha hızlı amorti eden kartlar arasında rx 470 4/8 gb olduğunu görüyorsunuz.
Dostum o baktigin site cok eski, eski hasratleri gosteriyor.

En güncel olarak bu siteyi takip et

4gb lik 570 ve 470 13 Mhash kaziyor.

Asiri dusuk rakamlar, bunlarla sadece zarar yaparsin.

8gb lik 580 ve 480 ise 30 Mhash kaziyor.

4gb lar elektrigi zor kurtarir.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,383
Mining için en az 6gb idealde ise 8gb VRAMe sahip ekran kartları gerekiyor. Yurtdışından alsanız bile 5 kargodan fazla bir ay içerisinde alamazsınız. 10 bin TLyi hepsine harcadığınızda 8-9 tane ekran kartı alırsınız ki bu da ticari amaçla alındığı şeklinde yorumlanıp gümrük tarafından engellenebilir.Ayrıca gelse bile ödeyeceğiniz kargo ücreti ve kapınıza geldiğinde vereceğiniz vergi de cabası. Eğer satıcı gerçek fiyatını belirtmezse gümrükten size kağıt gelir. Tutarı doğru belirtse bile gümrüğe takıldığında sizden ürün faturası ya da harcama dökümü isterler.

sercaanoncu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Dostum o baktigin site cok eski, eski hasratleri gosteriyor.

En güncel olarak bu siteyi takip et

4gb lik 570 ve 470 13 Mhash kaziyor.

Asiri dusuk rakamlar, bunlarla sadece zarar yaparsin.

8gb lik 580 ve 480 ise 30 Mhash kaziyor.

4gb lar elektrigi zor kurtarir.
Çok teşekkür ederim buradan takip edeceğim artık.

Mining için en az 6gb idealde ise 8gb VRAMe sahip ekran kartları gerekiyor. Yurtdışından alsanız bile 5 kargodan fazla bir ay içerisinde alamazsınız. 10 bin TLyi hepsine harcadığınızda 8-9 tane ekran kartı alırsınız ki bu da ticari amaçla alındığı şeklinde yorumlanıp gümrük tarafından engellenebilir.Ayrıca gelse bile ödeyeceğiniz kargo ücreti ve kapınıza geldiğinde vereceğiniz vergi de cabası. Eğer satıcı gerçek fiyatını belirtmezse gümrükten size kağıt gelir. Tutarı doğru belirtse bile gümrüğe takıldığında sizden ürün faturası ya da harcama dökümü isterler.
Alıcı ile iletişime geçip tek parça koli üzerinde hediyedir yazdıranlar varmış gümrüğe takılmadan geçebiliyormuş ürünler. Doğru mu bilmiyorum sadece duyumlar aldım, sizce mümkün mü?

Ikuzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Rica ederim kardesim, bu konuda biraz birikimim var. Yanlislikla zarar etme

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
4GB VRAM ile ethereum madenciliği yapılamıyor maalesef, başka coinlere yönelebilirsiniz. En karlısının Ethereum olduğunu unutmayın ama. RVN yapabilirsiniz ya da NiceHash tarzı programlarla kazım yaparsanız o en fazla kar verene göre seçip kazım yapıyor daha önce denemiştim ama beni sarmadı şahsen.