Mini etek ve dekolteye yasak

Bu konuyu okuyanlar

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
İtalya'da mini etek ve fazla dekolte giyen kadınlar 500 euro para cezasına çarptırılabilir.

Bağrından Monica Belluci ve Sophia Loren gibi isimleri çıkarmış ve başbakanının çapkınlığıyla nam salmış bir ülkeyle çarpıcı şekilde çelişen bu uygulama, Napoli yakınındaki Castellammare di Stabia'da yürürlüğe girecek. Amaç kadınların tahrik edici giysiler giymesini engellemek.

Castellammare di Stabia belediye meclisi, erkeklerin ve kadınların düşük bel kot pantolon giymesini de yasaklamak istiyor.41 yeni kuraldan oluşan yeni yasak listesi mecliste görüşüldü ve 'her iyi vatandaşın uymak zorunda olduğuna' hükmedildi. Merkez sağcı beyediye başkanı Luigi Bobbio, bunun 'kent edebini yeniden tesis etme ve bir arada yaşamı geliştirme' amaçlı olduğunu öne sürdü.

Parklarda ve bahçelerde futbol oynamak, toplum içinde küfür etmek de yeni uygulamayla yasaklandı. Pazartesi belediye meclisinde oylamaya sunulacak yeni kurallar kabul edilirse, kurallara uymayanlar 25 eruo ile 500 euro arasında para cezasına çarptırılacak.

Gazeteport'un haberine göre; Ülke genelinde zararsız gibi görünen çok sayıda tuhaf yasağın küçük yerleşimlerde yürürlüğe sokulduğuna dikkat çekiliyor. Bunlar arasında plajda kumdan kale yapmak, arabada öpüşmek ve sokak kedilerini beslemek gibi yasaklar bulunuyor.

Kaynak

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Tüm dünya İran oluyor. EYVAH :mrgreen:

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Plajda kumdan kale yapmak da yasakmış. :D Bunların hükümet de ayrı komedi haa... :D :D

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Yorum yapasım vardı ama yorumları görünce iştahım kaçtı.

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
Cag dısı ınsanlar bu kuralları koyanlar...

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
İtalya din mi değiştirdi :D

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Şöyle bir baktım da her iki taraftan yorumlar da sinir bozucu.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Yasak koyamazlar, ordakiler bizim gibi koyun değil ki hemen boyun eğsin, özgürlüklerine düşkünler.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Külot boyunda mini etek giyenler zaten hiç giymesin daha iyi :D Güzel bir ceza :D

surmelim37

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Zaman zaman ülkemizin kanunları saçma diyenler olur ama birde şuna bakın.. (hangi ülke olduğunu hatırlamıyorum)
"Otobüste çikolata yemek yasak" :D

PCs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Acayip bir şekilde yorum yapasım var(!) ve şimdi ülkelerin yaptığı yanlışları anlayıp düzeltmek bile çok büyük bir saygıdır.

Ayrıca bu bir kaç madde ile geçiştirilemez.

Burası bir forum olduğu için tartışmaya açık olabilir ve herkes kendi fikrini söyleyebilir ancak burada bu tür konuları bir yargı ile belirlemek yanlıştır.hele hele Çağdışı vs vs demek kesinlikle yanlıştır.
Darısı bizim ülkemizin başına ne diyelim.

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Aslında senin yorumunu kastetmemiştim bile. Ayrıca taraftan çok fikirden bahsetmek istedim.
Ben bu aralar milletin bölünmesine taktım kusura bakma. Taraf deyince deliriyorum. Dediğin gibi farklı fikirler olacak tabii ki. Kolay gelsin.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
papa müslüman olacak alt yapı hazırlıyorlar demek ki :):):):)

mgsmus

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Onların bahsettiği mini etek ve dekolte bizimkilerin giydiğinden bi kaç kat fazla olduğu içindir.

Alemci_Dayı

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bazıları bu yasaklara çokkk üzülecekler .. Malum göz banyosu denen bir fantazileri var :devil2:

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
he he Türkiye'de de yasaklansın :mrgreen:

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Onların bahsettiği mini etek ve dekolte bizimkilerin giydiğinden bi kaç kat fazla olduğu içindir.

desenize bazı rektörlerimiz bilimsel gezilerden!!! italyayı çıkartacaklar. zira kendileri göz zevkine(pardon banyosuna) çok önem veriyorlar.

Sinan Çetinkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bundan bir süre önce italyan kadınları berlusconi'ye şikayette bulunmuşlardı, ülkede kadınlara karşı çok fazla cinsel taciz vak'ası yaşanıyormuş. Berlusconi'de "Kadınlarımız çok güzelse ben ne yapayım" demişti.

Demekki kanun çıkartma derecesine varacak kadar olay ciddi bir hal almış.

Şahsi görüşüm kadınların fazla açık seçik giyinmeleri toplumda sapık nüfusunun patlamasına yol açıyor. Şimdi forumun entel-dantel geçinenleri klasik çağdaşlık terenennümlerini sıralayabilirler fakat bakın görün adamlar ne hale gelmiş, bu işin sonu bu :)

hüseyin123

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
oradaki mini eteklerin de türkiyedekiler gibi olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. ben daha fazla konuşmiyim boşver xD gerenk yok :D:D

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
İyikide Canım Ülkemde olmadı böyle bir şey yoksa Laiklik elden giderdi mazallah:tongue: