MINI ELECTRIC Türkiye asfaltına indi! İşte ilk sahibi

MINI model ailesinin tamamen elektrikli modeli MINI ELECTRIC Türkiye asfaltına indi. Elektrikli otomobilin Türkiye’deki ilk sahibi de böylece belli oldu. Hem şehirli hem de elektrikli oluşuyla öne çıkan otomobil aynı zamanda markanın yüzde 100 elektrikli ilk seri üretim modeli olma özelliğini taşıyor.

Elektrikli MINI ELECTRIC’in Türkiye’deki ilk sahibi!
MINI ELECTRIC, Classic donanım paketi ve Metalik Gri/Moonwalk renk tercihiyle, İstanbul’da yaşayan Bora Atakol’un oldu.


elektrikli-mini-electric-turkiye-ilk-sahibi-2.jpg


50 kW’lık hızlı şarj sayesinde 32.6 kWh kapasiteli pillerinin yüzde 80’ini sadece 35 dakikada doldurabilen MINI Electric, özel olarak geliştirilen lityum-iyon bataryaları ile tam şarjda 232 km’ye kadar menzili ile dikkat çekiyor.

MINI ELECTRIC, 184 bg güç ve 270 Nm tork üreten motoru ile 0-60 km/s hızlanmasını 3.9 saniyede ve 0-100 km/s hızlanmasını ise 7.3 saniyede tamamlıyor. Otomobil, iç mekanda sunduğu 6.5 inçlik renkli ekrana sahip gösterge paneli ile de diğer MINI modellerinden ayrılıyor. Standart olarak sunulan LED farlar, LED sis farları ve MINI Connected dokunmatik ekran, Yeni MINI ELECTRIC’in dikkat çeken donanımları arasında yerini alıyor.

Sport, Mid, Green ve Green+ olmak üzere dört farklı sürüş modu bulunan MINI ELECTRIC’in, bu modlara göre değişen tema ve renklere bürünebilen renkli ekranından otomobille ilgili diğer sürüş bilgilerine de erişilebiliyor. Bataryaların da etkisiyle MINI Cooper S 3 Kapı’ya göre sadece 145 kg daha ağır olan MINI ELECTRIC’in 211 litrelik bagajı, koltukların yatırılmasıyla birlikte 731 litreye kadar çıkıyor.

Son olarak gelelim MINI ELECTRIC Türkiye fiyatı ile ilgili detaya. Otomobil ülkemizde 311.038 TL’lik başlangıç fiyatına sahip.

 
Üst