Minecraft sıra beklemeden sunucu açma

Bu konuyu okuyanlar

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Selamlar, geçen günlerde kırk yılın başı arkadaşlarımla Minecraft oynayayım dedim ama en az 2.5 saat sıra bekletti server açmak için biraz uğraşarak çözüm buldum. Sizlerin de faydalanması için yazıyorum biraz karışık bir iş sorunuz olursa yazarsınız.

1- Opera GX indirmek

VPN için indirmemiz gerek siz başka tarayıcılara VPN uzantısı ekleyip kullanabilirsiniz ama ben Opera GX ile üzerinden anlatacağım.
Opera GX Ayarlarından VPN etkinleştirebilirsiniz

2- Aternos'da sıfırdan hesap oluşturmak

Opera GX veya herhangi bir VPN indirip açtınız şimdi Aternos'un sitesine gireceğiz ve yeni bir hesap oluşturacağız. (Tüm bu işlemler sırasında vpn açık olmalı)

3- VPN kullanarak siteye kayıt oldunuz şimdi normal bir şekilde ayarlarınızı yapın ve sunucuyu VPN açıkken Aternosdan açın ve istediğiniz kadar oynayın
(Sunucu açıldıktan sonra VPN Kapatın ki ping girmesin)

4- Oyununuz bitti artık çıktınız sunucu kapandı sonra Aternos'a giriyorsunuz solda Dünyalar kısmı var buraya giriyorsunuz ve
Oynadığınız dünyayı indiriyorsunuz Sağ üstte İndir kısmı var

5- Bundan sonra her Aternosdan server açarken yeni hesap açacaksınız (VPN Açık olacak her seferinde) hesap oluşturdukdan sonra sunucuyu açmadan Dünyalar kısmından Eski dünyanızı yükleyeceksiniz ve sonra sunucuyu başlatacaksınız Envanterdeki eşyalar vs. gitmez ( 4. Adımda indirdiğimiz dünya .zip klasörü içinde indirilenlerde olur)

Biraz karmaşık ama 1*2 sefer yapınca hemen alışırsınız sorunuz olursa aşağı yazabilirsiniz

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Teşekkürler rehber için. Ben online falan sevmiyorum daha çok modlu tek başıma oynamayı severim. Ama bu rehber sıra beklemek istemeyenler için iyi olur. ?

TrugeDrop

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Selamlar, geçen günlerde kırk yılın başı arkadaşlarımla Minecraft oynayayım dedim ama en az 2.5 saat sıra bekletti server açmak için biraz uğraşarak çözüm buldum. Sizlerin de faydalanması için yazıyorum biraz karışık bir iş sorunuz olursa yazarsınız.

1- Opera GX indirmek

VPN için indirmemiz gerek siz başka tarayıcılara VPN uzantısı ekleyip kullanabilirsiniz ama ben Opera GX ile üzerinden anlatacağım.
Opera GX Ayarlarından VPN etkinleştirebilirsiniz

2- Aternos'da sıfırdan hesap oluşturmak

Opera GX veya herhangi bir VPN indirip açtınız şimdi Aternos'un sitesine gireceğiz ve yeni bir hesap oluşturacağız. (Tüm bu işlemler sırasında vpn açık olmalı)

3- VPN kullanarak siteye kayıt oldunuz şimdi normal bir şekilde ayarlarınızı yapın ve sunucuyu VPN açıkken Aternosdan açın ve istediğiniz kadar oynayın
(Sunucu açıldıktan sonra VPN Kapatın ki ping girmesin)

4- Oyununuz bitti artık çıktınız sunucu kapandı sonra Aternos'a giriyorsunuz solda Dünyalar kısmı var buraya giriyorsunuz ve
Oynadığınız dünyayı indiriyorsunuz Sağ üstte İndir kısmı var

5- Bundan sonra her Aternosdan server açarken yeni hesap açacaksınız (VPN Açık olacak her seferinde) hesap oluşturdukdan sonra sunucuyu açmadan Dünyalar kısmından Eski dünyanızı yükleyeceksiniz ve sonra sunucuyu başlatacaksınız Envanterdeki eşyalar vs. gitmez ( 4. Adımda indirdiğimiz dünya .zip klasörü içinde indirilenlerde olur)

Biraz karmaşık ama 1*2 sefer yapınca hemen alışırsınız sorunuz olursa aşağı yazabilirsiniz
Opera GX indirmeye gerek yok chrome ye vpn eklentisi ekleyerek de yapabilirsiniz örnegin touch vpn

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
Ben genellikle sabah saatlerinde sunucuyu açıyorum sıra beklemiyorum. :)

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
sabah saatlerinde bu taktiğe gerek yok zaten ama akşam 6 dan sonra 13 bin kişilik sıralar olmaya başlıyor

TrugeDrop

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Bu taktiklerin hiç birine gerek yok bence 7/24 taktigi var ben dededim oluyor.