Soru Minecraft Satın Alırken Hangi Sürümü Tercih Etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Merhaba arkadaşlar. Ben Windows 10 Pro kullanıyorum. Minecraft satın almak istiyorum. Bilgisayar için uyumlu olan hangi isimdeki Minecraft'ı satın almalıyım? Kabasakal Online sitesinde var görünüyor ama başka yerlerde bedrock veya farklı sürümler falan varmış hangisi satın almamı tavsiye edersiniz? Ömür boyu oyunu oynayabilmek istiyorum.

>>Minecraft Xbox/Microsoft Store sürümü ile Minecraft Windows 10 Edition Microsoft Key GLOBAL​

arasındaki fark nedir?
Yardımcı olur musunuz?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Windows 10 ve Windows 11 dışında sadece Java Edition oynayabilirsiniz.

Son düzenleyen moderatör:

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bilgisayar üzerinden Minecraft oynayabilmek için uygun sürüm ''Java'' sürümüdür. ''Bedrock'' konsollar içindi diye hatırlıyorum. ''Minecraft Java'' satın almalısınız yani.
Yani (Minecraft Windows 10 Edition Microsoft Key GLOBAL) sürümünü mü almalıyım?

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Hayır satın almaman için bunu yazıyorum arada ki farkları şimdi yazacağım
Bilgisayar üzerinden Minecraft oynayabilmek için uygun sürüm ''Java'' sürümüdür. ''Bedrock'' konsollar içindi diye hatırlıyorum. ''Minecraft Java'' satın almalısınız yani.
Yanlış bilgi verme öyle değil.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Sisteminizi söylermisin rica etsem.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Minecraftın 2 adet sürümü vardır biris bedrock birisi javadır java sadece pc içindir bedrock ise pc ps xbox android ios nintendo tüm platformlar birlikte oynanabilir sana farklarını şöyle diyeyim.
Bilgisayarın aşırı iyi değilse java alma bedrock al çünkü bedrock optimizasyonu daha iyi javada 100fps alıyorsan bedrockta 300fps alırsın.
Eğer bedwars eggwars yada tek başına survival oynuyorsan vs şeyler oynuyorsan bedrock al. Çünkü survival için bedrock özellikleri daha iyi. Multi içinde öyle çünkü javada shift basıp yavaş yavaş yol yapıyorsan bedrockta önüne bakıyorsun ve koşarak yol yapıyorsun daha rahat.
Javanın tek üstünlüğü modlardır. Bedrockta güzel modlar yok. Onun harici javanın bir üstünlüğü yok bedrock almanı öneririm microsoft store girin orada var 75tl. Java ise 300 lira civarında.
Daha fazla bedrock özelliği istersen yazarım. Kısaca modlu seviyorsan pcn iyiyse java al. Multiplayer survival oynuyorsan bedrock al.
Bu arada windows 10 edition ve Microsoft xbox edition aynı şey ikisi de bedrock.
1642708844498.png

Orjinal siteden almanı öneririm.

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Windows 10 Pro
Casper Nirvana,
16 GB ram bellek,
2 GB Nvidia Geforce GT840 ekran kartı,
1 TB SSD + 500 GB SSD
Mesaj otomatik birleştirildi:

Minecraftın 2 adet sürümü vardır biris bedrock birisi javadır java sadece pc içindir bedrock ise pc ps xbox android ios nintendo tüm platformlar birlikte oynanabilir sana farklarını şöyle diyeyim.
Bilgisayarın aşırı iyi değilse java alma bedrock al çünkü bedrock optimizasyonu daha iyi javada 100fps alıyorsan bedrockta 300fps alırsın.
Eğer bedwars eggwars yada tek başına survival oynuyorsan vs şeyler oynuyorsan bedrock al. Çünkü survival için bedrock özellikleri daha iyi. Multi içinde öyle çünkü javada shift basıp yavaş yavaş yol yapıyorsan bedrockta önüne bakıyorsun ve koşarak yol yapıyorsun daha rahat.
Javanın tek üstünlüğü modlardır. Bedrockta güzel modlar yok. Onun harici javanın bir üstünlüğü yok bedrock almanı öneririm microsoft store girin orada var 75tl. Java ise 300 lira civarında.
Daha fazla bedrock özelliği istersen yazarım. Kısaca modlu seviyorsan pcn iyiyse java al. Multiplayer survival oynuyorsan bedrock al.
Bu arada windows 10 edition ve Microsoft xbox edition aynı şey ikisi de bedrock.
Ekli dosyayı görüntüle 167071
Orjinal siteden almanı öneririm.
Bilgisayar özelliklerimi üstte yazdım. Ben multi oynamayı severim ayrıca modlara bayılırım. Sizce bu bilgisayar özellikleriyle hangisini satın almamı tavsiye ediyorsunuz? Şimdiden çok teşekkür ederim. :)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Windows 10 Pro
Casper Nirvana,
16 GB ram bellek,
2 GB Nvidia Geforce GT840 ekran kartı,
1 TB SSD + 500 GB SSD

Bilgisayar özelliklerimi üstte yazdım. Ben multi oynamayı severim ayrıca modlara bayılırım. Sizce bu bilgisayar özellikleriyle hangisini satın almamı tavsiye ediyorsunuz? Şimdiden çok teşekkür ederim. :)
Bence Java alabilirsin. Online PVP vs. şeylerde 1.8 sürümü olduğu için pvp de sıkıntı çekmezsin. FPS'de iyi olur büyük ihtimal. Java alabilirsin.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Bence Java alabilirsin. Online PVP vs. şeylerde 1.8 sürümü olduğu için pvp de sıkıntı çekmezsin. FPS'de iyi olur büyük ihtimal. Java alabilirsin.
@Kenan Şen Evet ek olarak da Javada pvp daha taktiksel düşünerek oynaman gerekiyor vurma süresi vs şeyleri var balta zıplarsan daha fazla vuruyor balta kalkana vurursa kalkan düşüyor vs. Bekleyerek yavaşça savaşmak istemiyorsan Bedrockta eski java pvpsi gibi ne kadar hızlı tıklarsan o kadar fazla hasar. Zaten çoğu java pvp sunucusu eski java pvpsi kullanıyor ve de dediğim gibi javada yol yapmak zor bedrockta ise mousa sağ tık basılı tutup yol yapıyorsun.

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar hepinize çook teşekkür ediyorum. Seviliyorsunuz. Java alacak gibiyim. Sağolun. :) Bu arada javada multi oynayabiliyor muyuz?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Evet bence de Java alın isterseniz. En iyisi de modlu oynamak. Çeşit çeşit çok mod var. Zaten Java'yı onun için tercih eden de çok.

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Evet bence de Java alın isterseniz. En iyisi de modlu oynamak. Çeşit çeşit çok mod var. Zaten Java'yı onun için tercih eden de çok.
Evveeet kesinlikle. Fikirleriniz için teşekkğr ederim. :)

Arkadaşlar bu sitede indirim var ama buradan alayım mı Java sürümünü ne dersiniz? Linki paylaşıyorum;

Arkadaşlar en son yazdığım yorumdaki paylaştığım link güvenilir midir? İndirim varmış. Oradan satın alsam sorun yaşar mıyım sizce? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar bir cevap vermediniz. Windows 10 Pro için Java sürümünü satın almak istiyorum. Doğru mu bakıyorum. Alttaki linkte paylaştım. İndirimde olduğu için buna baktım, bu site güvenilir midir ve bu Java mı? Evet doğruysa almak istiyorum. Bakabilir misiniz?

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Arkadaşlar bir cevap vermediniz. Windows 10 Pro için Java sürümünü satın almak istiyorum. Doğru mu bakıyorum. Alttaki linkte paylaştım. İndirimde olduğu için buna baktım, bu site güvenilir midir ve bu Java mı? Evet doğruysa almak istiyorum. Bakabilir misiniz?

Hocam bütçeniz nedir. Yani maksimum kaç TL verebilirsiniz Java'ya.

Ayrıca yanlış siteye bakıyorsunuz sanırım. Bütçenizi söyleyin ben link atacağım.

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Güvenilir ömür boyu sadece bana ait bir yerden alayım yeter 150 TL'yi geçmek istemem normalde ama sonradan hesap sorunu yaşamak istemediğim için orjinal şekilde en uyguna satın almak niyetindeyim. Mecbur kalırsam 300 TL de veririm yani.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Güvenilir ömür boyu sadece bana ait bir yerden alayım yeter 150 TL'yi geçmek istemem normalde ama sonradan hesap sorunu yaşamak istemediğim için orjinal şekilde en uyguna satın almak niyetindeyim. Mecbur kalırsam 300 TL de veririm yani.
Böyle sitelerden 3. el hesap almayın derim. Orjinal java sürümü alın minecraft.net den.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Buradan alabilirsiniz. Giriş bilgilerinizi vs. asla unutmassanız. Torununuzun torununa kadar hesap sizde olacaktır.

Kenan Şen

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Buradan alabilirsiniz. Giriş bilgilerinizi vs. asla unutmassanız. Torununuzun torununa kadar hesap sizde olacaktır.
Tamamdır, çok teşekkür ederim. ????

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. ??