Minecraft Düşük FPS Sorunu (Sistemim Kötü değil)

Bu konuyu okuyanlar

Salihcakircoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler öncelikle sistemim
Ryzen 3 1200
Sapphire RX 550 4 GB
B450M anakart
8GB ram

Sistem o kadar iyi değil biliyorum ama bununla düşük ayar apex 132 fps, csgo 100 - 160 fps vb alabilirken minecraft oynarken 50 60 fps almam saçma geliyor.
Vsync açık değil
AMD ayarlarım en iyi performansa ayarlı
chunk mesafem düşük
texturepack 16x (bununla alakası yok ama yazıyım dedim)
youtube videolarından bakıp önerilen derecede RAM ayırmayı denedim.
javada bir kod vardı onu da girdim ama olmadı.
fps sınırım sınırsızda .
Bir sürü forum gezdim youtube videolarına baktım fakat hala bir sonuç yok.
cidden gıcık bir durum
orada yazan herşeyi yaptım ve sistemim eski falan da değil belki toplayalı bir yıl olmamıştır.
Sistemi ilk topladığımızda daha ekran kartı gelmemişti eski olanı kullanıyordum o şekilde bile 150 160 fps alıyordum
oyun falan kurdum o arada biraz bir kaç gün geçtikten sonra 60 tan yukarı çıkmamaya başladığını farkettim fps göstergesinin.
Uyumsuzluk falan yaptığını düşündüm başta yeni ekran kartı gelince düzelir diye ummuştum fakat yine birşey değişmedi
(tabi bu sefer 150 200 kadar çıktı ama 1 2 saniye bile sürmüyor bu durum devamlı drop yememde cabası)
Umarım yardım edersiniz amd nin forum ve sitelerinde de bu konu hakkında yazan hiç bir şey yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Optifine kurdum o şekilde bile birazcık fps artışı dışında değişen bir şey olmadı .
(Sistemin kötü onu değiştir veya işlemcini değiştir diye boş falan yapmayın lütfen sorun sistemle alakalı değil)

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
50 60 mime için normal

EmirSelvi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
ben gtx 1050 i5 2470 10gb ram 60 zor alıyorum

Salihcakircoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında 50 60 Falan alsam yine iyi öyle yazmasına rağmen drop yemekten oyun keyfi de kalmıyor
Ekstra olarak 50 60 bu sistemle normal falan değil

Dediğim gibi yeni ekran kartı takılı değilken bile 150 fps alıyordum ve bu durumu yaşayan bir çok insan var

Salihcakircoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
i 9 9900 2080 süper kullanıp da 20 30 alan da var

vbo ları yaptım ama minimap ve benzeri de zaten o kadar fps yemiyor diye biliyorum şimdi o da olmazsa artık gidip format atmayı falan denemeye çalışıcam umarım olur

KRZMNİTK

Profesör
Reaksiyon puanı
1,067
Aslında 50 60 Falan alsam yine iyi öyle yazmasına rağmen drop yemekten oyun keyfi de kalmıyor
Ekstra olarak 50 60 bu sistemle normal falan değil

Dediğim gibi yeni ekran kartı takılı değilken bile 150 fps alıyordum ve bu durumu yaşayan bir çok insan var
Ekran kartı yokken 150 fps???

Salihcakircoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ekran kartını sökmek ne alaka cidden anlamıyorum . bu arada ekran kartsız 150 fps değil
düzgün okursanız dediğimi anlarsınız eski ekran kartım ve yeni işlemci ile 150 fps dedim ben

Normal gibi değerler.
Cidden nasıl normal oluyor minecrafttan bahsediyoruz eski intel pentiumlu uyduruk ekran kartlı sistemimle bile 50 60 fps oynuyordum ki drop fln da çok olmuyordu bunda dropla oynuyorum bir de

Llhhhhjyyjnky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ekran kartını sökmek ne alaka cidden anlamıyorum . bu arada ekran kartsız 150 fps değil
düzgün okursanız dediğimi anlarsınız eski ekran kartım ve yeni işlemci ile 150 fps dedim ben

Cidden nasıl normal oluyor minecrafttan bahsediyoruz eski intel pentiumlu uyduruk ekran kartlı sistemimle bile 50 60 fps oynuyordum ki drop fln da çok olmuyordu bunda dropla oynuyorum bir de
Kardesim tam olarak emin değilim bilmiyorum ama optimizasyon sorunu olduğunu düşünüyorum özellikle eski sürümde oynuyorsan cok daha büyük bir fps kaybı yaşarsın gibime geliyor çünkü ekran kartın directx 12 en yeni sürümde yani ona bağlı olduğunu düşünüyorum ama yinede emin degilim

Salihcakircoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende öyle düşündüm zaten ama ilk aldığımda 150 fps alıyordum yani optimizasyon sıkıntısı olsa neden 150 fps ile aldım başlarda
format denemeyi düşünüyorum umarım düzelir
format denemeyi düşünüyorum umarım düzelir