Mine Geçili - Zeki Müren Besteleri

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
78498694501003053.jpg

32768694501003053-1.jpg

Albüm ile ilgili bilgiler

ZEKİ MÜREN'İN İLK VE SON BESTESİ BU ALBÜMDE

İLK BESTESİ "ZEHRETME HAYATI"

SON BESTESİ "GECE KİRPİKLİ KADIN"

Mine Geçili’den Zeki Müren Bestelerine Saygı Duruşu

Mine Geçili 1980 yılında Samsun'da doğdu.

Orta öğrenimini Samsun'da okuyan Mine Geçili 1991-1997 seneleri Samsun Belediye Konservatuarı Türk Müziği Bölümünde eğitim gördü.

1997'de İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü'nde eğitimine devam etti.

10 yaşından itibaren Samsun, Bursa, İstanbul, İzmir'de Alaeddin Yavaşça, Selahaddin İnal,Yusuf Nalkesen konserlerinde solistlikleri oldu.

Türk Eğitim Vakfı’nın düzenlediği Zeki Müren ve Safiye Ayla Ses Yarışması’nda Türkiye 3.lüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi Zeki Müren Ses Yarışması Türkiye 1.liği olan Mine Geçili Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Mısır’ın Kahire ve İskenderiye şehirlerinde Grup Ayışığı ile 2 ayrı konser verdi.

Mayıs 2007’de Samsun Musiki Cemiyeti’nde solo konser veren Geçili 2009-2010 senelerinde Romanya,Afganistan ve Mısır da düzenlenen konserlerde solistlik yaptı.

Halen müzik dolu hayatına devam etmektedir.Şimdi ise Zeki Müren'in bestelediği ALDATTIN BENİ,BERDUŞ,BİR DEMET YASEMEN,BİR GÖNÜL HİKAYESİ,BU HAZAN YİNE KALBİM,GECE KİRPİKLİ KADIN,HAYAT BAZEN TATLIDIR,NAZLI BİR ÇİÇEK GİBİ,TEKRAR BANA DÖNSEN,YAPRAK DÖKÜMÜ MEVSİMİ GELDİ,YAŞAMAK ZEVKİ VERİR,ZEHRETME HAYATI birbirinden güzel eserleri Mine Geçili’nin güzel yorumuyla dinleyeceğiz.

Albümdeki Eserler

1. Aldattın Beni
    Söz & Müzik: Zeki Müren
  2. Berduş
  3. Bir Demet Yasemen
  4. Bir Gönül Hikayesi
  5. Bu Hazan Yine Kalbim
  6. Gece Kirpikli Kadın