Soru Mimarlık için bu pc nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Arkadaşlar yeni bir pc almıyoruz.yaklaşık 1.5 yıl önce aldık. var olan pc için bir yorum istiyorum ne kadar süre sorun yaşatmaz buna bir yorum yapabilir misiniz? Bana ekran kartı biraz zayıf gibi geldi ekran kartı ne derece önemli mimarlık programları için bilmiyorum ama

MSI Katana GF66 12UC-257TR​

Intel Core i7 12700H​

4 GB RTX3050​

16GB​

512GB SSD​

Windows 11 Home 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar​

browland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, donanımınız hakkında teknik bilgim yok. Ancak benden daha zeki ve bilgili birine sordum. Adı "bard" onun cevabını ekliyorum. Umarım işinize yarar.

----
Merhaba! Arkadaşlarının 1,5 yıl önce aldığı MSI Katana GF66 12UC-257TR model bilgisayarın ne kadar süre sorunsuz çalışacağını kesin olarak tahmin etmek zor olsa da, bazı tahminlerde bulunabiliriz.
Ekran Kartı:
RTX 3050, 2020 yılında piyasaya sürülen bir giriş seviyesi oyun ekran kartıdır. Mimarlık programları için ideal olmasa da, bazı programlarda yeterli performans sağlayabilir. Kullanılacak mimarlık programına ve yapılacak işlere bağlı olarak, ekran kartı performansı yetersiz kalabilir.
İşlemci:
Intel Core i7 12700H işlemcisi, 2022 yılında piyasaya sürülen güçlü bir işlemcidir. Mimarlık programları için oldukça yeterli bir performans sunar.
RAM ve Depolama:
16GB RAM ve 512GB SSD, mimarlık programları için yeterli kapasitededir.
Genel Değerlendirme:
MSI Katana GF66 12UC-257TR, oyun ve günlük kullanım için tasarlanmış bir bilgisayardır. Mimarlık programları için de kullanılabilir, ancak bazı programlarda ekran kartı performansı yetersiz kalabilir. İşlemci, RAM ve depolama kapasitesi ise mimarlık programları için yeterlidir.
Bilgisayarın ömrünü etkileyecek faktörler:
  • Kullanım sıklığı ve süresi
  • Kullanılan programlar
  • Donanım ve yazılım bakımı
  • Çevresel faktörler (sıcaklık, toz vb.)
Tavsiyeler:
  • Kullanılacak mimarlık programlarının sistem gereksinimlerini kontrol edin.
  • Ekran kartı performansı yetersiz kalırsa, harici bir ekran kartı kullanılabilir.
  • Bilgisayarın donanım ve yazılım bakımını düzenli olarak yapın.
  • Bilgisayarı aşırı sıcak ve tozlu ortamlarda kullanmaktan kaçının.
Öngörü:
Yukarıdaki faktörleri göz önünde bulundurarak, MSI Katana GF66 12UC-257TR model bilgisayarın en az 3-4 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde çalışmasını bekleyebiliriz. Ancak, bu süre kullanım şekline ve yukarıda bahsedilen faktörlere bağlı olarak değişebilir.
Ek Tavsiye:
Bilgisayarınızın ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz en önemli şey, onu düzenli olarak temizlemek ve bakımını yapmaktır. Bunu, bilgisayarınızın içinde biriken tozu ve kiri temizleyerek ve fanları ve havalandırma deliklerini açık tutarak yapabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarınızın yazılımını güncel tutmak ve kullanmadığınız programları kaldırmak da önemlidir.
Umarım bu bilgiler yardımcı olmuştur!

• Beğen
Reactions: Mly

Mly

Asistan
Reaksiyon puanı
79
İşin gerçeği ben bunu eski kız arkadaşıma seçmiştim 1.5 yıl önce ekran kartı biraz daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.Uzun zamandır konuşmuyoruz ayrıldık sorun yaşamışmıdır bilemiyorum o yüzden sordum

Son mesajlar