Haber Milyon dolar maaşı reddedip hayallerini takip eden bir girişimcinin başarı öyküsü: Zoom

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

allura

Asistan
Zoom, bir anda hayatımızın orta yerinde bulduğumuz 9 yıllık bu girişim, nasıl bu hale geldi? İşte biz de sizin için bunu derlemeye çalıştık.
https://webrazzi.com/yazar/gozde/
1585208910531.png


Sokakları hiç bu kadar boş görmemiş ya da boş görmeyi hayal etmemiş; evlerimizde ise hiç bu kadar uzun süre vakit geçirmemiştik. Corona virüs salgını, kelimenin tam anlamıyla sokaklardan elimizi eteğimizi çekmemize neden oldu, oluyor. Zira kendini evine kapatan kişi sayısı her geçen gün artış gösteriyor.

Bu süreçte, kimimiz uzun süredir yapmak isteyip yapamadıklarını gerçekleştirirken, bir kesimin de sürekli sıkıldığına tanık oluyoruz. Evde uzun süre kalmaya alışkın olmayan bizler, komşularımızla pencerelerden selamlaşıyor, haliyle sosyal medyayı baştan sona tavaf ediyoruz.

Ofis hayatı için de durum farklı değil. Her ne kadar hala işe gidip gelmek zorunda kalanlar olsa da büyük bir kesim kendini eve kapatmış durumda ve işlerini evden yapmaya devam ediyorlar. Ancak bu noktada, daha önce de birçok kez bahsettiğim gibi "iletişim" sorunu ortaya çıkıyor. Kişinin iş arkadaşlarıyla iletişimde kalabilmek için kendine en uygun olan aracı tercih etmesi gerekiyor.

Her konuşmanın ortak ismi: Zoom
Şimdi elimizde neler var, önce onlara bakalım. Kendini eve kapatmış bir dünya, sıkılan insanlar, evden çalışanlar ama çalışırken iletişimde kalmak zorunda olanlar... Neyse ki devir teknoloji devri ve kimse böyle bir dönemde duvarlarla konuşmak zorunda kalmıyor. Çünkü video konferans uygulamaları karantina döneminde insanları bir araya getiriyor. Yüz yüze yapamadığımız görüşmeleri her eve ayrı ayrı taşıyorlar. YouTube'a baktığımda, arkadaşlarımın sosyal medya hesaplarına göz attığımda herkesin bir şekilde birileriyle görüntülü konuştuğunu görüyorum. Her konuşmanın ortak ismi ne Microsoft Teams ne Skype ne de FaceTime... Zoom'dan başkası değil.
 
Üst
stat counter