Milli savunma ve fetih ordusu

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
insan bu demek biraz da birisinden nur akar birisinden kir işin püf noktası şudur ki onlar sayesinde konu biraz daha ön plana çıkıyor insanlar sağcı olsun solcu olsun alkolik olsun lgbtli ateist müslüman hıristiyan olsun ne olursa olsun sadece insan olsun saygı olsun bu bile yeter ama akılları fikirleri siyaset onda da düşünceleri şu malum parti yıkılsın da nasıl yıkılırsa yıkılsın burada hiç bir parti yok zaten milli savunmanın parti ilen alakası yok milli değerlere sahip çıkmak ise her insanın vazifesi milyonlarca kişi ekmek yiyiyor daha iyisini güzelini isterken bunu küçük görerek hakaret edersek adam o ürünü suratımıza çarpar daha iyisini gel sen yap der madem yapamıyorsun al kullan teşekkür et madem teşekkür yok saygı yok o zaman çekil önümüzden gölge etme ve hayır malum parti yıkılmasın daha iyisini sen yap gel ülkeyi sen yönet evet sonuna kadar eleştirini yap muhalif ol ama her şeyden öncesi insan olmak gerek kalpleri fethetmek gerek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Atak 2 tam bir teknoloji harikası olacak abd nin cobrası atak 1 in yanında bile sönük kaldı

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Maaşallah, sayfanın yüklenmesi bayağı vakit aldı, özellikle Murat Altuğ yardırmış.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Şaka gibi şu yorumlara bir bakarmısınız :)

Millet aya gitmiş marsa gitmiş bleh bleh bleh.. Marsa henüz giden yok, ay da muamma da her neyse.. Madem bu kadar ileri görüşlüsün sormuyormusun kendine milletin böyle bi tarafıyla güleceği şeyleri yapmak için neden bu kadar gecikmişiz diye?

Hem sormaz hem de eleştirirsin. Sonra yazım kuralları cart curt :)

Forumun enteresan bir kitlesi var. Söyleyecek bir şey bulamayınca Türkçe yazım kurallarından dem vurmaya başlayan.. Kendinizi çok eğitimli kültürlü sanıyorsunuz herhalde.. :) Farz edelim ki öylesiniz.. Kültürünüzün kime ne faydası var? Şuraya eklenen devletinin ordusuna ait askeri teknolojilere bile tahammülünüz yok.. Peki neden?? :)

Şuraya eklenen fotolar ile gururlanacağına, iftihar edeceğine yok millet marsa gitmiş bilmem nereyee gitmiş.. Hee gittiler sen nereye gittin parazit kardeş? :)

Bu arada şimdiden söyleyeyim.. Simileyci gençlik similey kasmaya devam ;)
Sizin düştüğünüz durum gaflettir, yaptığınız iş ise gurur değil gereksiz kibirdir... Hiç kimsenin burada belirttiğiniz gibi ne devleti ne de orduyu küçümsediği yok ama fakat düşmanı da sizin hayal dünyanızdaki gibi gördüğü de yok... Düşmanı böyle küçük görmek ancak gaflettir, başka söze hacet yok. Boş sözler lunaparkında, fikirlerin çarpıştığı kazalara kurban gitmek istemem luzumsuz yere. Size selametler olsun.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
iha siha tamam da tankı napcaz

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İha siha konusunda etrafımızdakilerle yarışabiliriz ama devlerle dans etmek farklıdır:

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
iha siha tamam da tankı napcaz
O iş biraz hava da kaldı ya :/ altay projesi tamamen siyasi sebepler yüzünden patladı transmisyon alamıyoruz kimsede satmıyor komple power pack değiştirmek de ağır modifikasyon gerektirecek yani olay ya Arjun a dönücek ya da komple iptal olup Leo2 ya da Abrams falan alacağız ki biz alana kadar çoktan eskirler bir ihtimal T-14 Armata ya bakıyorum Ruslar daha kendilerine yetiştiremiyor

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Sizin düştüğünüz durum gaflettir, yaptığınız iş ise gurur değil gereksiz kibirdir... Hiç kimsenin burada belirttiğiniz gibi ne devleti ne de orduyu küçümsediği yok ama fakat düşmanı da sizin hayal dünyanızdaki gibi gördüğü de yok... Düşmanı böyle küçük görmek ancak gaflettir, başka söze hacet yok. Boş sözler lunaparkında, fikirlerin çarpıştığı kazalara kurban gitmek istemem luzumsuz yere. Size selametler olsun.

Sende haklısın canım. Hazımsızlık olunca işte böyle mevzuları kılıfına uydurur insan. Söz konusu Türkiye ise mangalda kül bırakmam. Adım Türk soyadım Müslüman benim. 1000 yılı aşkın bir tarihim var çok kişi devirmeyi denedi hepsi kanlarında boğuldu kibirlenmek te hakkım...

Ben kimseyi küçük görmedim nereden çıktı ki bu zaten.. Şöyle kendiniz çalıp kendiniz oynamaktan sıkılmadınız mı? Bence de başka söze hacet yok laf gevelemeyin lütfen.. Neyse ilgi alanınız ona yönelin ilgilenmediğiniz/önemsemediğiniz konularda allameyi oynamaya çalışmayın.. Biraz olsun gururlanan insan o yazdıklarınızı yazmaz şimdi lafı çevirmeyin.. Bir imada bulundunuz arkasında durun.. Ülkemin savunmya sanayisine basit bir sapan yapsınlar gururla söyler iftihar ederim.. Bu sende yoksa anlamaman da gayet normal zorlama...

Eğer isterseniz size uygun bir lünapark bulurum.. Ancak ben kapısından içeriye girmem bana uymayan hiç bir mekana kafamı uzatmam ;)

Üstüne oturacağız.

Kendi adına konuş :) Bende öyle bir toto yok. Ama seni tebrik ederim sıkı iş :D

İha siha konusunda etrafımızdakilerle yarışabiliriz ama devlerle dans etmek farklıdır:

İşte söylemek istediğim de budur.. Milli savunma ve fetih ordusu başlıklı konuya muhalefet olsun diye eklediğin şeylere bak. Bak tekrar diyorum hazımsızlık böyle bir şeydir işte.. Şimdi sormazlar mı adama kimsin sen? Kimden yanasın sen?

Cevaba gerek yok kendini ele veriyorsun zaten.. En azından saygısızlık yapma git kendine başka bir konu aç.. İstediğin, kendine yakın gördüğün ülkelerin yaptıklarını orada paylaş.. Burası bize ait. Türkiye ye ait teknolojik askeri ekipmanların paylaşıldığı konu..

Anlamadığın nokta nedir biliyormusun o devletler senelerdir bu işin içerisindeler. Teknoloji söz konusu olduğunda onlarla tabiki boy ölçüşemeyiz (şimdilik) Türkiye ise son 15 yıldır bu kulvarda. Neden daha öncesi yok diye bir soru sordum sana ama yorum yok :D ;)

Son düzenleme:

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Bu zaman kadar Türkiye doğru dürüst gelişemedi.Evet belki geçmişte yaşamadım ve pekte bilmiyor olabilirim.Ama ben bir gencim ve okuyorum.Almanya 2, dünya savaşı sonrası bir çok şirket kurdu ve günümüzde bu şirketlerin değeri 1 trilyon oldu.Biz ise siyasi olarak birleşemediğimiz için bir türlü gelişme gösteremedik.Gelişme gösterenlere ise önlerine taş koyduk.Mesela merhum nuri demirdağ bu adam soba borularından füze,roket gibi şeyler yapmayı denemiş başarılıda olmuş .Lakin bir gün kendi fabrikasında kendiside içerderken bir patlama olmuş ve ölmüş.Veya Atatürk zamanında biz teyyariler üretirdik yani uçaklar.Bunların en bilinen fabrikası ise kayseride idi.Lakin Atatürkün ölümünden sonra ülke başkanı bunu amerikanın zorlamasıyla kapatmış.İnanabiliyor musunuz Amerika istedi diye.Bu fabrikadan dışarıya ihracat yapıyorduk biz Fransaya satıyorduk hatta.Fabrikanın kapanmasıyla üretilen uçakları toprağa gömdüler.Böylece Havacılık tarihimizin başlamadan bitti dersek yanılmayız.

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Bu zaman kadar Türkiye doğru dürüst gelişemedi.Evet belki geçmişte yaşamadım ve pekte bilmiyor olabilirim.Ama ben bir gencim ve okuyorum.Almanya 2, dünya savaşı sonrası bir çok şirket kurdu ve günümüzde bu şirketlerin değeri 1 trilyon oldu.Biz ise siyasi olarak birleşemediğimiz için bir türlü gelişme gösteremedik.Gelişme gösterenlere ise önlerine taş koyduk.Mesela merhum nuri demirdağ bu adam soba borularından füze,roket gibi şeyler yapmayı denemiş başarılıda olmuş .Lakin bir gün kendi fabrikasında kendiside içerderken bir patlama olmuş ve ölmüş.Veya Atatürk zamanında biz teyyariler üretirdik yani uçaklar.Bunların en bilinen fabrikası ise kayseride idi.Lakin Atatürkün ölümünden sonra ülke başkanı bunu amerikanın zorlamasıyla kapatmış.İnanabiliyor musunuz Amerika istedi diye.Bu fabrikadan dışarıya ihracat yapıyorduk biz Fransaya satıyorduk hatta.Fabrikanın kapanmasıyla üretilen uçakları toprağa gömdüler.Böylece Havacılık tarihimizin başlamadan bitti dersek yanılmayız.

Kardeşim çok detaya girmicem konu dağılıyor iş siyasete kayıyor. Sadece şunu ekleyeyim bu ülkenin en büyük hainleri senelerce Atatürk maskesini yüzüne takarak Atanın davası adı altında ülkeyi sömürüp, ceplerini şişiren zihniyet oldu... Onlar kendilerini Atatürkçü olarak gösteriyor.. Fakat bu gün Ata toprağın altından kalkıp gelse diyeti en önce onlar öder önce onların kelleleri gider..

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
McDonnell Douglas F-4 Phantom II Amerikan McDonnell Douglas Corporation tarafından üretilen çok amaçlı avcı-bombardıman uçağıdır

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Kardeşim çok detaya girmicem konu dağılıyor iş siyasete kayıyor. Sadece şunu ekleyeyim bu ülkenin en büyük hainleri senelerce Atatürk maskesini yüzüne takarak Atanın davası adı altında ülkeyi sömürüp, ceplerini şişiren zihniyet oldu... Onlar kendilerini Atatürkçü olarak gösteriyor.. Fakat bu gün Ata toprağın altından kalkıp gelse diyeti en önce onlar öder önce onların kelleleri gider..
Bende zaten isim vermedim aga .Doğru söylüyorsun.Lakin Yıllar değişiyor,içimizdeki uyuyan hücreler hep aynı kalıyor.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Son düzenleme: