Destek Millenicom nakil işlemi Türk Telekom yüzünden sağlanmıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Türk telekom vdsl altyapısında Millenicom kullanıyordum. Türk Telekom fiber altyapıya sahip bir eve taşındığım için 3 Temmuz günü nakil işlemlerini başlattım. O günden beri bekliyorum. Önce 3-7 gün dediler sonra 7 gün dediler sonra 9 gün dediler.

İnternet oldu telefonun onayını bekliyoruz dediler şimdi de nakil işlemleri devam ediyor diye geçiştiriyorlar.
Benzer süreçlerin çok uzun süre devam ettiğini bildiğim için baya tedirgin olmaya başladım. Türk Telekom yine kendini kanıtladı ve sorunu çıkardı.

Bu konuyu tavsiye almak ve Türk Telekom'un nasıl bir firma olduğunu görmeniz için açıyorum.

Yasiin

Profesör
Dilekçe yaza ilçe şubesine gidip konuşmakta fayda var, kendi firmalarından almadınız diye sallamıyorlar sizi büyük ihtimalle. Bende türknet aldığımda pek gelip adam gibi ilgilenmemişlerdi. Nakil işlemi çok uzun süreceğe benziyor bence aboneliğinizi kapattırıp sıfırdan abonelik açtırırsanız işlem daha hızlı olur en azından nakil ile uğraşmayıp sadece binanızdan kablo bağlantılarını yapıp kullanırsınız.

CapScroLL

Profesör
Yasaklı
Ben ADSL internet için 1 ay beklemiştim, gelen elemanlar üst katın kablosunu beni porta takıp takıp gidiyormuş en sonunda bana denk gelmişlerdi derdimi anlatabilmiştim 😂 Bu işin dalgası bunun dışında bir çok kez nakil işlemi yaptım ve hepsinde de burnumdan getirdiler, sürekli bir problem sürekli bir gecikme var. Eğer TT müşterisi olsaydın max 3 günde gelir yapar giderlerdi, gidip dilekçe verin telefonda konuşunca bir yerden sonra "Port bizim, interneti bizden almıyorsanız portumuzu vermiyoruz" diyerek telefonu suratınıza kapatıyorlar.

Yasiin

Profesör
Ben ADSL internet için 1 ay beklemiştim, gelen elemanlar üst katın kablosunu beni porta takıp takıp gidiyormuş en sonunda bana denk gelmişlerdi derdimi anlatabilmiştim 😂 Bu işin dalgası bunun dışında bir çok kez nakil işlemi yaptım ve hepsinde de burnumdan getirdiler, sürekli bir problem sürekli bir gecikme var. Eğer TT müşterisi olsaydın max 3 günde gelir yapar giderlerdi, gidip dilekçe verin telefonda konuşunca bir yerden sonra "Port bizim, interneti bizden almıyorsanız portumuzu vermiyoruz" diyerek telefonu suratınıza kapatıyorlar.
Sanki portu babasının hayrına veriyorlar sonuçta türknet yada diğer issler bu portları onlardan kiralıyorlar.

Lazzz

Rektör
Türk telekom vdsl altyapısında Millenicom kullanıyordum. Türk Telekom fiber altyapıya sahip bir eve taşındığım için 3 Temmuz günü nakil işlemlerini başlattım. O günden beri bekliyorum. Önce 3-7 gün dediler sonra 7 gün dediler sonra 9 gün dediler.

İnternet oldu telefonun onayını bekliyoruz dediler şimdi de nakil işlemleri devam ediyor diye geçiştiriyorlar.
Benzer süreçlerin çok uzun süre devam ettiğini bildiğim için baya tedirgin olmaya başladım. Türk Telekom yine kendini kanıtladı ve sorunu çıkardı.

Bu konuyu tavsiye almak ve Türk Telekom'un nasıl bir firma olduğunu görmeniz için açıyorum.
Yeni taşındığın yerde Türk Telekom bakır alt yapısı var mı?

Yasiin

Profesör
Diğer firmaları da soyuyorlar milleti de soyuyorlar :)
Aynen öyle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3 haftadır tt kaynaklı arızam var ve kimse ilgilenmiyor tt suçu bina içi kaynaklı diyor ankastreden bağladık direk dsl gelmiyor ve ttde ilgilenmiyor uzaktan hat kontrolü yapıyor hat geliyor diyor, keşke her sağlayıcının kendine ait altyapıları olsada bu kadar uğraşmasak.

Yeni taşındığın yerde Türk Telekom bakır alt yapısı var mı?
Sadece fiber. FTTH dedikleri eve kadar fiber.
TT ekibinin gelip modem vermesi ve bağlantıyı yapması lazım.

Ben Türk Telekom binasına gidip dilekçe verirsem olay çıkartırım. Evde kalayım sorun çıkmasın.

Ömrüm yettiğince bu Türk Telekom kenesinden bu ülkeyi kurtarmak için ne gerekirse yapacağım.

Aynen öyle.

3 haftadır tt kaynaklı arızam var ve kimse ilgilenmiyor tt suçu bina içi kaynaklı diyor ankastreden bağladık direk dsl gelmiyor ve ttde ilgilenmiyor uzaktan hat kontrolü yapıyor hat geliyor diyor, keşke her sağlayıcının kendine ait altyapıları olsada bu kadar uğraşmasak.
Cimere yaz. Btkya yaz Twitter'a yaz.Yaz heryere ben yazdım.

Yasiin

Profesör
Sadece fiber. FTTH dedikleri eve kadar fiber.
TT ekibinin gelip modem vermesi ve bağlantıyı yapması lazım.

Ben Türk Telekom binasına gidip dilekçe verirsem olay çıkartırım. Evde kalayım sorun çıkmasın.

Ömrüm yettiğince bu Türk Telekom kenesinden bu ülkeyi kurtarmak için ne gerekirse yapacağım.

Cimere yaz. Btkya yaz Twitter'a yaz.Yaz heryere ben yazdım.
Herhangi bir geri dönüş alabildin mi?

Alper S

Profesör

Benim böyle bir konum olmuştu. Konuda çok boş yapmışım ama en ince detayı vermişim. :) Belki yardımcı olur.

Benim böyle bir konum olmuştu. Konuda çok boş yapmışım ama en ince detayı vermişim. :) Belki yardımcı olur.
Bana dair bilgi yok maalesef. Ben sorunum Türk Telekom kenesinin işi yokuşa sürmesi. Bşnad a problem yok. Alt ve üst fiberi çatır çatır kullanıyor muhtemelen ( wifiden anladım.) enayi gibi kaldım ortada.

EFI Shell

Rektör
Millenicom'da Superonline altyapısı ile de kullanılabiliyor değil mi? Sitesinden TT ve Turkcell Superonline sorgulama var altyapı olarak o yüzden sordum.

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Kapılarına gidip şikayet dilekçesiyle ve Tüketici hakem heyetine yasal başvuru yapıp onlarada bu tür haklarınla tehdit edersen işlemleri hızlandırabilirler.

Millenicom'da Superonline altyapısı ile de kullanılabiliyor değil mi? Sitesinden TT ve Turkcell Superonline sorgulama var altyapı olarak o yüzden sordum.
Evde FTTH Türk Telekom var başka altyapı yok. Ya Türk Telekoma domalıcam ya Türk Telekom fiber kullanan firmaları kullanıcam. Millenicom iyiydi. Herşeyi TT yapıyor ne kadar az para kazandırsam kardır.

EFI Shell

Rektör
Evde FTTH Türk Telekom var başka altyapı yok. Ya Türk Telekoma domalıcam ya Türk Telekom fiber kullanan firmaları kullanıcam. Millenicom iyiydi. Herşeyi TT yapıyor ne kadar az para kazandırsam kardır.
Bizde Superonline'da olduğu için o zaman ben Superonline altyapısı üzerinden Millenicom hizmeti alabiliyorum. TT 70MBPS'ye kadar verirken Turkcell 100MBPS'ye kadar veriyormuş.

Ya yok mu ortada yetkili biri işimi çözse çıldırıcam artık ya. Bu nasıl memleket.

Biri beni bıçaklasın.
Adresi yanlış girmişler adres hatalıymış kesin biçin beni. Kafayı yiyicem.

Son düzenleme:
Hocam tırttelekom ancak ve ancak kabakuvvet ve bağırıp çağırmaktan anlar :D

Bi keresinde birine yardım için beraber gitmiştik şubesine... Biri gelip bağıra çağıra işini yapmaya, yaptırmaya çalıştı ve gerçekten anladıkları dilden konuşuyordu ve hiç de korkmuyordu ;) Sonunda müdür filan geldi, aldı özel odasına, adam en son söylene söylene terk etti orayı ama sanki işini olumlu manada çözüme kavuşturmuş gibiydi.

Ayrıca benimki netspeed bilirsiniz, ben internet bağlatırken dedimki beni muhattap etmeyin tırttelekom vs vs diye... Zaten dediler herşeyi biz hallediyoruz ve gerçekten de netspeed dediğini yapan bi firma, hala sorun, sıkıntı vs yaşamadım :)

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Ya yok mu ortada yetkili biri işimi çözse çıldırıcam artık ya. Bu nasıl memleket.

Biri beni bıçaklasın.
Adresi yanlış girmişler adres hatalıymış kesin biçin beni. Kafayı yiyicem.
Benim de ev telefon numaramı sebebsiz yere değiştirmişlerdi. Türknette, telefon hizmetini sonlandırdığımızı zannetmişler.
TTNET tam bir ruh hastası!

Usain

Moderatör
Yönetici
Moderatör

Ekşiye yakışır bu konu.
11 Temmuz 2020 TT Rezaleti

Son mesajlar