mikrofon

Bu konuyu okuyanlar

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,092
arkadaşlar merhaba, ben yaklaşık 3 aydır youtube videosu çekmeye çalışıyorum. ama hep çektiğim videoların kötü olduğunu düşünüp siliyorum:worried:. genelde mikrofonum kötü kameram kötü diye düşünüyorum. kameramı hallettim şuan 1080p video kaydı alıyorum.. ama eksik var yanı mikrofon bilgisayarımın mikrofonu berbat.. (bu arada oyun videosu çekeceğim..) bana tavsiye edebileceğiniz 50-140 TL arası kaliteli mikrofon varmı acaba oyun videosu çekerken sadece benim sesimin olması önemli cızırtı yada herhangi bir başka ses olsun istemiyorum. şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.. tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hasan Burus

Sadece bildiğim konular hakkında yazarım.
Reaksiyon puanı
108
Bunun sebebi sadece mikrofonun kalitesi değil. Ekran kaydını OBS ile yapıp oradan ses ayarlarını yapmanı öneririm. Ben de aynı sorunu yaşarken OBS üzerinde, mikrofon ayarlarından aşağıdaki şeyleri yaptım:

• Mic/Aux kısmında ayarlara tıklanıp, "Filtreler" seçilir. Sol altta bulunan artı kısmına tıklayıp "Kazanç" eklenir. Eklendikten sonra bu ayarı kendin ayarlayabilirsin. Ben 15 olarak kullanıyorum.
  • Yine sol alttan ekleme yapılarak "Gürültü azaltma" eklenir. Bu da isteğe bağlı ayarlanabilir, ben -20db olarak kullanıyorum.
Bunları yaptıktan sonra bir deneme kaydı yapar, sesini kontrol edersin. Duruma göre değerlerde değişiklik yapabilirsin.
Bir de yaptığın hiç bir videoyu silmeni önermem :) Kendini sürekli geliştirerek çalışmaya devam etmelisin?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,092
Bunun sebebi sadece mikrofonun kalitesi değil. Ekran kaydını OBS ile yapıp oradan ses ayarlarını yapmanı öneririm. Ben de aynı sorunu yaşarken OBS üzerinde, mikrofon ayarlarından aşağıdaki şeyleri yaptım:

• Mic/Aux kısmında ayarlara tıklanıp, "Filtreler" seçilir. Sol altta bulunan artı kısmına tıklayıp "Kazanç" eklenir. Eklendikten sonra bu ayarı kendin ayarlayabilirsin. Ben 15 olarak kullanıyorum.
  • Yine sol alttan ekleme yapılarak "Gürültü azaltma" eklenir. Bu da isteğe bağlı ayarlanabilir, ben -20db olarak kullanıyorum.
Bunları yaptıktan sonra bir deneme kaydı yapar, sesini kontrol edersin. Duruma göre değerlerde değişiklik yapabilirsin.
Bir de yaptığın hiç bir videoyu silmeni önermem :) Kendini sürekli geliştirerek çalışmaya devam etmelisin?
cevabın için teşekkür ederim şimdi obs ye girip deneyeceğim olur umarım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben denedim ancak farkeden cok az bişi oldu fazla bişi fark etmedi

Son düzenleme:

Hasan Burus

Sadece bildiğim konular hakkında yazarım.
Reaksiyon puanı
108
cevabın için teşekkür ederim şimdi obs ye girip deneyeceğim olur umarım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben denedim ancak farkeden cok az bişi oldu fazla bişi fark etmedi
gürültü kısma ve ses artırma değerleriyle değişiklik yaptın mı?