Mikrofon çalışmama sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ÇORBACI YAŞAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Laptop kullanıyorum.tek jak girişi olan bir laptop.kulaklık takmadan sesım karsıya gidiyor ancak kulaklıgı takınca sesim karşıya gıtmıyor.nasıl çözebilirim bu sorunu.ses sürücümü aygıt yöneticisinden en güncel olanı olarak yükledim

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Kulaklığın nedir? Normal telefon kulaklığıysa mikrofonunu kullanamazsın.

ÇORBACI YAŞAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
önceden çalışıyordu iphone kulaklıgı kullanıyorum.kulaklıgımın mikrofon bölümü bozuldu.şimdi bu yüzden çalışmıyor diyebilirsiniz ama daha önce bozuk olmasına rağmen laptop mikrofonunu kullanarak konuşabiliyordum şuan o tercihi yapamıyorum.yani kulaklığı takınca otomatik kulaklık mikrofonuna geçiş yapıyor haliyle bozuk olduğu için çalışmıyor.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Dostum ses ayarlarından ayarlaman lazım. kontrol ettin mi?

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Denetim masasına gir. orada ses bölüm var orayı aç. orda miktorfon kısmı var sürücü olarak ne gözüküyor. yada ekran görüntüsü at yönlendirelim seni

ÇORBACI YAŞAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran Görüntüsü (34).png

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sorunum tam tanımı şu; kulaklıgı takınca laptop otomatik kulaklık mikrofonuna geçiş yapıyor ancak kulaklıgın mıkrofonu bozuk oldugu ıcı halıyle calısmıyor bende laptop mıkrofonunun geçiş yapmamasını istiyorum yani kulaklıgım takılı haldeyken laptop mıkrofonunu kullanmak ıstıyorum

Son düzenleme: