Microsoft'un korkulu rüyası Google

KaSvA

Üyecik
Google'ın önlenemeyen yükselişi

İnternet arama devi Google, dünyanın marka değeri en hızlı artan şirketi oldu. Dünya genelinde en değerli 100 marka sıralamasında 20. sıraya yükselen şirketin değeri ise..

En hızlı Google büyüyor

Interbrands'in dünya genelinde en değerli 100 marka sıralamasında 20. sıraya yükselen şirketin değeri yüzde 44 artarak 17.8 milyar dolara çıktı.

Danışmanlık şirketi Interbrand ve Business- Week dergisi tarafından yapılan dünyanın en değerli 100 markası sıralamasının lideri 65.3 milyar dolarla ABD'li Coca-Cola oldu.

İkinci sırada ise 58.7 milyar dolarla Microsoft, üçüncü sırada ise 57 milyar dolarla IBM yer aldı. General Electric ise sıralamada 51.6 milyar dolarla dördüncü sırada. Nokia ise 33.7 milyar dolarla beşinci sırada bulunuyor.

Sıralamanın ilk 10 şirketi arasında otomotiv devi Toyota altıncı, mikroişlemci üreticisi Intel yedinci, hızlı yemek zinciri McDonald's sekizinci, film şirketi Disney dokuzuncu ve otomotiv devi Mercedes-Benz onuncu sırada yer aldı. Google en hızlı büyüyen marka olurken değerini yüzde 22 artıran konfeksiyon zinciri Zara ikinci, 11 milyar dolarlık Apple üçüncü sırada yer aldı.
 

chimera

Dekan
Onursal Üye
Google' ın bu hızlı büyümesine şaşırmamak lazım.
Bu arada Alıntı Adresi' nide belirtelim.
 

Son mesajlar

Üst