Microsoft'tan Windows 10 İçin Gizlilik Açıklaması!

Bu konuyu okuyanlar

Ersin Aygün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sadece Windows toplasa iyi, kullandığımız tarayıcılar,programlar,web site cookiesleri hangi birini sayalım. Gizlilik isteyen alışkanlıklarından vazgeçmeyi göze almalıdır. Örn: Unix tabanlı sistem kullanmak.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Microsoft öyle bir şirket ki ayarlardaki tüm veri toplama kısımlarını kapatsak bile yine de aynı(tamamen aynı) verileri topluyor.
Tek fark, ayarlardan o kısmı kapatırsak, bunları kimseyle paylaşmıyor, açarsak paylaşıyor.
Bu verilerin toplanmasını engellemek için bir takım 3. şahıs programlar geliştiriliyor.
Ama bu sefer de Microsoft başka yerden delikler açıp oradan bilgi toplamaya başlıyor.
Oradaki delik kapanınca başka bir delik daha.
Aklı başında hiçbir devletin bu kuruluştan bir yazılım kullanmaması lazım.
İşte o yüzden Pardus bu konuda çok iyi bir başlangıçtı.
Bir takım devlet yöneticileri ABD ziyaretinde silikon vadisinden aldıkları indirimler sonucunda bu projeyi iptal etti.
Aynı devlet yöneticileri ağzından sürekli "milli" "yerli" gibi kavramları eksik etmeyen ve bu konuda vatandaşın tüm manevi duygularını sömürenler.
Dolayısıyla onların samimiyetlerine inanmayın.
Microsoft'a da güvenmeyin.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Pardus içten sabote edilmişti. Geliştiriciler birer birer ayrılmaya zorlanmıştı. Hala aynı isim altında, fakat farklı bir Pardus devam ediyor. Ama artık özgün bir yanı kalmadığından ötürü kişisel kullanımda ilgi görmüyor.

Linux kullanırken de Microsoft bir şekilde faaliyetlerimden haberdar oluyor ve kendi ürünleri için bildirim gönderiyordu.

Windows 10 tam bir reklam panosu çıktı. İzlense de, izlenmese de reklamları indiriyor. Panoları kaldırdım hala gereğinden fazla internet tüketiyor.

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Pardus içten sabote edilmişti. Geliştiriciler birer birer ayrılmaya zorlanmıştı. Hala aynı isim altında, fakat farklı bir Pardus devam ediyor. Ama artık özgün bir yanı kalmadığından ötürü kişisel kullanımda ilgi görmüyor.

Linux kullanırken de Microsoft bir şekilde faaliyetlerimden haberdar oluyor ve kendi ürünleri için bildirim gönderiyordu.

Windows 10 tam bir reklam panosu çıktı. İzlense de, izlenmese de reklamları indiriyor. Panoları kaldırdım hala gereğinden fazla internet tüketiyor.
İnternete bağlanmak istediğimde bağlanmadığı oluyor. Bazen sinir bozucu olabiliyor. Bu mesajımdaki son sözüm şu olsun(Video adını Ankara yerine Microsoft'u getirerek okuyun :))

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
anlamadığım şu oluyor benim google gittiğiniz yerden tutun aradığınız kişiye süresine kadar, gelen mesajlardan tutun maillerinize kadar çektiğiniz fotograflardan tutun konuşmalarınıza kadar sizin bilginizi topluyor hatta elinizle veriyorsunuz rahatsız olmuyorsunuz ama windows sizin hakkınızda bilgi topluyor diye rahatsız oluyorsunuz var bir sıkıntı ama hayrola diyelim

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Elektronik cihazın olduğu her yerde gizlilik ilkesi hep ihlal edilir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
endless-innovations-002-pcv.jpg

ortadaki kesinl hacklenebilir...
Akıllı buzdolabı devri başlıyor!
samsung-family-hub-akilli-buzdolabi-670-1.jpg
samsung-family-hub-akilli-buzdolabi-2.jpg