Microsoft’tan Call of Duty ve PlayStation açıklaması!

  • Konuyu başlatan Mert Can Aka
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

M

Mert Can Aka

SDN Okuru
Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer'dan, Call of Duty ve PlayStation hakkında beklenen açıklama geldi. İşte detaylar...

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, dünyaca ünlü oyun şirketi Activision Blizzard’ı satın alacağını açıkladı. Şirketin CEO’su Satya Nadella önderliğinde gerçekleşecek entegrasyondan sonra nihai değişimleri görebileceğiz. Fakat pek çok kişi, artık Call of Duty gibi oyunların yalnızca Xbox ve bilgisayarlara mı geleceğini, yoksa PlayStation’da da görüp görmeyeceğimizi merak ediyor.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, Call of Duty için yeşil ışık yaktı​

Satın alma gerçekleşirse en yeni Call of Duty oyunlarının tam olarak hangi platformlara geleceği hakkında hala net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, serinin Sony platformlarında bir geleceği olduğuna dair önemli bir açıklama yaptı.
Bu hafta Sony’deki liderlerle iyi görüşmeler yaptık. Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra mevcut tüm anlaşmaları yerine getirme niyetimizi ve Call of Duty’yi PlayStation’da tutma arzumuzu onayladım. Sony, sektörümüzün önemli bir parçası ve ilişkimize değer veriyoruz.​

Bu ifade, Call of Duty’nin hala Xbox’a özel bir franchise olabileceği konusunda biraz boşluk bırakıyor. Çünkü daha önce Microsoft, satın almalarını özel ürünlere dönüştürme konusunda istekli olduğunu, Bethesda Softworks’ün yaklaşan oyunu Starfield’ı ve The Elder Scrolls VI’i yalnızca Xbox ve PC’de yayınlayacağını söylediğinde göstermiş oldu.

Call of Duty


Bu yaklaşım, Game Pass abonelik hizmetini güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Fakat Spencer’ın Call of Duty ile yapmak istediği bu olmayabilir. Zira şirket, daha önce de bazı yapımları için çoklu platform desteğini sürdürme kararı almıştı. Örneğin Minecraft, Mojang’ı satın almasından yıllar sonra birçok farklı platformda mevcut olmaya devam ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: Microsoft'tan Call of Duty ve PlayStation açıklaması!
 
Son düzenleyen moderatör:
Üst