Microsoft Word un ilginçliği :))

Bu konuyu okuyanlar

blogger

Doçent
Office 2007deki word 2007de tam 444 sayfa aşağıdaki cümle çıkıyor..

Ekle sekmesinde, galeriler belgenizin genel görünümünü düzenlemek için tasarlanan öğeleri eklerler. Bu galerileri, tablolar, üstbilgiler, altbilgiler, kapak sayfaları ve diğer belge yapı taşlarını eklemek için kullanabilirsiniz. Resimler, kartlar veya grafikler oluşturduğunuzda, aynı zamanda geçerli belge görünümünüzü de düzenlerler. Belgedeki seçili metnin biçimlendirmesini, Giriş sekmesindeki Hızlı Stiller galerisinden seçilen metin görünümünü seçerek kolayca değiştirebilirsiniz. Metni doğrudan Giriş sekmesindeki diğer denetimleri kullanarak da biçimlendirebilirsiniz. Denetimlerin çoğu geçerli temadan görünüm kullanma ya da doğrudan belirlediğiniz biçimi kullanma seçeneği sunar. Belgenizin genel görünümünü değiştirmek için, Sayfa Düzeni sekmesinde yeni Tema öğeleri seçin. Hızlı Stil galerinde bulunan görünümleri değiştirmek için, Geçerli Stil Ayarını Değiştir komutunu kullanın. Geçerli şablonunuzda bulunan belgenizin görünümünü her zaman özgün haline geri döndürebilmeniz için, Temalar galerisi ve Hızlı Stiller galerisi komutları sıfırlar.
 

elektr10

Profesör
Bunun amacı fontları test etmek.Office 2007'de yeni özelliklerden bahsediyor.Önceki versiyonlarda "Hızlı kahverengi tilki tembel köpeğin üstünden atlar"yazıyor.Bunun ingilizcesi "the quick brown fox jumps over the lazy dog".Dikkat ederseniz ingilizce karşılığında alfabenin tüm harfleri kullanılmış ;)

Rakamları değiştirebilirsiniz.
=rand(a,b)
Burada "a" paragraf sayısını "b" de her paragraftaki cümle sayısını gösterir.Yani ilk örnekte 200 pargraf ve her paragrafta 99 cümle var.
 

byfelidae

Asistan
crazyteamsah dedi ki:
Arkadaşlar şimdi bir Word sayfası açın ve
=rand(200,99)
yazdıktan sonra enter a basın.

Word'un Türkçe karakterleri sınama testidir. Sözü geçen cümlede alfabenin bütün harfleri bulunur ;)
 

pesimist

Rektör
Emektar
Özel başlık
Onursal Üye
Hakkaten 400 küsür sayfa yazı yazdı.. Abartmış bu microzort !.. :D
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst