Microsoft Windows 8'in İlk Sürümünü Haziran'da Yayınlayacak

Bu konuyu okuyanlar

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
ikon-win8balik_184x115.jpg

Windows 8’in resmen piyasaya sürülmeden önce son deneme yani dağıtım önizlemesi sürümünün (release preview) Haziran’ın ilk haftasında Microsoft tarafından kullanıcılara sunulacağı resmen duyuruldu.

Microsoft’un başkanı Steven Sinofsky’ın Japonya’da düzenlenen Windows 8 Geliştirici Günleri’nde sahneden yaptığı açıklama ve “Build Windows 8” Twitter hesabından bu bilginin doğrulanmasıyla beklenen haber herkese ulaştırılmış oldu.

Release Preview olarak adlandırılan bu dağıtım önizlemesi “Beta” sürümden hemen sonra geliyor ve ve ürünün en son versiyonunun bir adım öncesi olarak kabul ediliyor. Tüketici önizlemesi (consumer preview) adlı beta sürüm 29 Şubat’ta yayınlanmıştı. Windows 8’in son final sürümünün ise Ekim ayında yayınlanacağı bekleniyor.

win8_tweet.jpg

Windows 8 Microsoft için büyük bir test olacak. Çünkü Microsoft bu sürümüyle hem masaüstü hem de mobilcihazlar için entegrasyonu hedefliyor. Eğer başarılı olursa şimdiye dek üretilmiş en entegre işletim sistemi olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Windows 8 klasik PC işlemcileri olan X86 çipli işlemcilerin yanında ARM çiplerle de çalışabilecek.

KAYNAK

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
haziran'da yayınlanacak sürüm rc sürümü olacak değil mi?
yeni isimlere hiç alışamadım, yeni ismlerin eskideki karşılıklarınıda verseler bari :D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Evet release preview resmi sürümden bi önceki sürüm ve oda 1 ay sonra yayınlanacakmışş..