Haber Microsoft, Windows 11 build 22468 güncellemesini yayınladı

Bu konuyu okuyanlar

Cagatay Yaman

Mod On
Yönetici
Moderatör
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
187
Reaksiyon puanı
167
Puanları
43
Yaş
30
Güncelleme konusunda oldukça sıkı çalışan Microsoft, Insider kullanıcıları için yeni sürümleri yayınlamaya devam ediyor. ABD merkezli yazılım devi, önümüzdeki günlerde 5 Ekim tarihinde Windows 11’in resmi sürümünü tüm kullanıcılara sunmaya başlayacak. Ancak bunun öncesinde geliştiriciler için yeni bir güncelleme daha var.

Geçtiğimiz haftalarda çeşitli hata düzeltmeleri içeren bir güncelleme yayınlayan Microsoft, şimdi ise Dev Channel’da yer alan kullanıcılar için Windows 11 build 22468 yapı numaralı güncellemesini yayınladı.

Windows 11 build 22468 sürümünde yapılan değişiklikler​

Microsoft’un yayın sonrası sürümlerini test eden kullanıcılar, yeni hata düzeltmeleri içeren Windows 11 build 22468 güncellemesini bugünden itibaren indirebilirler. Peki güncelleme ile gelen yenilikler neler?

Geliştiriciler için yayınlanan yeni Windows 11 güncellemesi, tahmin edileceği üzere bir takım iyileştirme ve hata düzeltmeleriyle geliyor. Şirket ayrıca bu sürüme ek olarak Windows 11’in gelecekteki yapılarını test ettiğini de ifade etti. Bu; Dev Channel’de bulunan kullanıcıların, 5 Ekim’de herkese yayınlanacak güncellemenin aynısını almayacağını ortaya koyuyor.

Yenilik tarafında ise build 22468 güncellemesi herhangi bir özellikle gelmiyor. Ancak VPN ayarlarında artık VPN bağlantısına tıklandığında, bazı istatistikleri görebileceğiniz yeni bir istatistik durumu eklendi.

Öte yandan Görev Çubuğundaki Arama simgesinin üzerine gelindiğinde, son aramaların gösterilmesini kapatma seçeneği de, eklenen yeni seçeneklerden bir başkası. Bu seçenek Görev Çubuğu Ayarları’ndaki ”Görev Çubuğu davranışları” altında yer alıyor.

Yapılan düzenlemelerde ise; Ağ simgesinin yüklenmesiyle ilgili explorer.exe başlatmanın askıda kalma sorunun giderildiği belirtiliyor. Bunun dışında ise çok fazla değişiklik yer almıyor. Microsoft, yalnızca ufak tefek iyileştirmelerle bu güncellemeyi kullanıcılara sundu.

 

wittroc

witty
Yönetici
Moderatör
Katılım
15 Kasım 2020
Mesajlar
4,785
Çözümler
27
Reaksiyon puanı
7,854
Puanları
113
Yaş
18
Bir yandan tekrar geçmek istiyorum, bir yandan tekrar performans kaybı yaşamaktan korkuyorum.
 
Üst