Microsoft Ve Yahoo Birleşti

Bu konuyu okuyanlar

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Yazılım ve internet dünyasının iki dev şirketi Google'ın önünü kesmek için birleştiler. Bakın, Bing ve Yahoo'nun birleşimi nasıl adlandırıldı.

Geçtiğimiz temmuz ayında Microsoft veYahoo arama motoru dünyasını değiştirecek bir proje için müzakere masasına oturmuştu. İki firma, arama motorlarının güçlerini birleştirmek için çözüm arıyordu.
Microsoft ve Yahoo CEO'ları dün yaptıkları toplantıyla anlaşmaya vardıklarını açıkladılar. Gayri resmi olarak iki şirketin arama motoru ittifakı adıyla andığı bu proje de hem Bing hem de Yahoo en güçlü olduğu özellikleri ortaya koyacak.
steve%20ballmer_carol%20bartz-728-751266580591.jpg
Yahoo'nun tecrübesi Bing'in gücü
Microsoft anlaşma gereği bu ittifaka Bing'in arama gücünü ve alt yapısını sunarken, Yahoo ise içerik konusunda destek olacak.
Böylece her iki sitede birbirlerinin içeriklerine sahip olacaklar.
İki firma anlaşmalarının ileriki safhalarında, YaBing adında reklam gelirleri ve projelerini birleştirmeyi düşünüyor. 2010'un sonunda başlayacak olan YaBing projesi, 2012 yılında tamamlanmış olacak.
İnternet dünyası ve yazılım sektörünün bu iki devinin birleşmesi Google'ın başını bayağı ağrıtacak gibi görünüyor.

:: YaBing, sizce Google'ın sektördeki gücünü zedeleyebilecek mi?

Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662

Google almış eline bayrağı açık ara önde gidiyor.Google'ın tahtınıda kolay kolay sarsamazlar.

Bing yahoo birleşmesi ile ancak kendilerini tatmin ederler...

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Tam olarak 2012'de faaliyet'e geçecekse şayet, Google'ın dünya'yı ele geçirebilmesi için yeterince zamanı var demektir.
Yazık, rakiplerine acıyorum.:)

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
En çok google'ın işine yarayacak rakipleri ikiden bir e düştü :)

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Ben insanların alışkanlıklarından kolay vazgeçeceklerine inanmıyorum.Sonuçta google insanların bilinçaltına işlemiş durumda.Arama deyince insanların aklına %90 google geliyor.Belki ilk çıkış zamanlarında nedir ne değildir öğrenmek için insanlar kullanma oranını arttırabilir ama sonunda yine google a döneceklerdir.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
İsmin Yabing yerine Bingoo olması daha başarılı olabilirdi.

darkerius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pagerank teknolojisi, backlink sistemi, sandbox, analytics, adsense gibi webmaster kalelerine sahip olan google'a, 5bin sayfamdan sadece 4'ünü listeleyen bing'in, tagları ve sonu .html uzantılı olmayan yerleri doğru düzgün indexlemeyen yahoo birleşse ne olur, birleşmese ne olur. Webmaster'a önem verirsen, webmaster sana önem verir. Bütün Webmasterlar google'ı sever. Google hem webmaster'ı hem kullanıcıyı sever.

edit: Yabing nedir ??? bari bingoo felan yapsalarmış

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Her arama motorunda arayacağım şeyi giriyorum.Google haricinde aradığım sonuçlar hep 4-5. sıralarda.Google'da ise 1.sırada çıkıyor.Ayrıca yahoo ilk önce Türkçe olsun sonra gelsin...

snow fox

Profesör
Reaksiyon puanı
13
her şey değişebilir.ama ben bing'e bakıyorum sonra da bir yahoo ya bakıyorum ikisi bir google etmiyor

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
:D:D Arkadaşlar bir site kapanıp birleşmeyecek :D Sadece Bing teki özellikler Yahoo ya , Yahoo'dakiler Bing'te kullanılma hakkı olacak :D Hemen rakip bire düştü fln :D Komik yorumlar bunlar :D

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
google ının bir ismi var kolay kolay olmaz o iş

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
:D:D Arkadaşlar bir site kapanıp birleşmeyecek :D Sadece Bing teki özellikler Yahoo ya , Yahoo'dakiler Bing'te kullanılma hakkı olacak :D Hemen rakip bire düştü fln :D Komik yorumlar bunlar :D
Komikse gülersin ukalığa gerek yok.Bu arada türkiye açısından bakarsak hangi rakip.Google'n rakibimi varda.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bende Google kullanıyorum... Ama Google kullanıcılarına son derece saygısızca davranıyor bunun hiç kimse bilincinde değil.... Arama motoruyla tarayıcısıyla programlarıyla hatta işletim sistemiyle bütün kullanıcıların özel bilgilerini topluyor...
Gerçekten bu isim daha güzel Microsofta bildirelim bu ismi...:D

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Nasıl ki herkes TTNet'ten dolayı bıkmış ve "başka firma gelsin hiç durmam geçerim" diyorsa, ben de alternatifi gelsin hiç durmam Google'ı bırakırım diyorum. Tabii ki TTNet'in fanatikleri olduğu gibi, Google'ın da fanatikleri var; fakat Google'ın olmadığı bir zaman da vardı.

Google tanrı mı, diye bir başlık açılmıştı zamanında forumda, herkes komik bulup gülmüş ve dalga geçmişti. Ama görünen o ki millet gerçekten de Google'ı tanrı ya da onun bir varyasyonu sanıyor ki karşısına koyduğun her şeye gülüyor ve Google asla yıkılmaz diyorlar. Aklıma Cem Yılmaz'ın "karbon fiber misin eşşoğleşek" esprisi geliyor.

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Yok abi eminimki Google da birgün düşecek yerine başka bir şey gelecek.Zaten Google a karşı büyük bir savaş başladı. :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175

yabing.com da dolu ki. Bir diş hastalıkları forumu var şu an.

---------- saat 17:53 eklendi ---------- önceki mesaj saat 17:48 eklenmişti ----------

Kimse şunu düşünmüyor; Yahoo aynı Google gibi uydurma bir hikayeyle garajda kurulmuştu. Kaderin cilvesine bakın ki ikisi de aynı ünversitenin (Stanford) öğrencileriydi ve yine kaderin cilvesi olsa gerek ikisini de aynı yaşlarda iki öğrenci kurdu. Bu kader ne enteresan bir şeydir ki yine aynı Google gibi Yahoo da hiç beklenmedik bir şekilde büyüdü ve birden bire parladı. Tabi ki hikayenin geri kalanını tahmin edersiniz, bir kaç yıl sonra "Yahoo'yu kimse yıkamaz, Yahoo yıkılmaz, Yahoo en yisi" denilmeye başlandı. Şimdi ise herkes bir olmuş gülüyorlar Yahoo'ya. Hem de aynı özellikte kişiler, yani geçmişte yaşasalardı Yahoo yıkılmaz diyecek olan kişiler, bugün Yahoo'ya gülüyorlar Google yıkılmaz diyerek.

Ne garip değil mi hikayelerin bu kadar benziyor olması? Bir internet yazılımına bu kadar tanrısal statü verilmesine o kadar şaşırıyorum ki..

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60

Google almış eline bayrağı açık ara önde gidiyor.Google'ın tahtınıda kolay kolay sarsamazlar.

Bing yahoo birleşmesi ile ancak kendilerini tatmin ederler...

Tam olarak 2012'de faaliyet'e geçecekse şayet, Google'ın dünya'yı ele geçirebilmesi için yeterince zamanı var demektir.
Yazık, rakiplerine acıyorum.:)

En çok google'ın işine yarayacak rakipleri ikiden bir e düştü :)

Ben insanların alışkanlıklarından kolay vazgeçeceklerine inanmıyorum.Sonuçta google insanların bilinçaltına işlemiş durumda.Arama deyince insanların aklına %90 google geliyor.Belki ilk çıkış zamanlarında nedir ne değildir öğrenmek için insanlar kullanma oranını arttırabilir ama sonunda yine google a döneceklerdir.

Gerçekten çok daha güzel bir isim :)

pagerank teknolojisi, backlink sistemi, sandbox, analytics, adsense gibi webmaster kalelerine sahip olan google'a, 5bin sayfamdan sadece 4'ünü listeleyen bing'in, tagları ve sonu .html uzantılı olmayan yerleri doğru düzgün indexlemeyen yahoo birleşse ne olur, birleşmese ne olur. Webmaster'a önem verirsen, webmaster sana önem verir. Bütün Webmasterlar google'ı sever. Google hem webmaster'ı hem kullanıcıyı sever.

edit: Yabing nedir ??? bari bingoo felan yapsalarmış

her şey değişebilir.ama ben bing'e bakıyorum sonra da bir yahoo ya bakıyorum ikisi bir google etmiyor

google ının bir ismi var kolay kolay olmaz o iş

Bende Google kullanıyorum... Ama Google kullanıcılarına son derece saygısızca davranıyor bunun hiç kimse bilincinde değil.... Arama motoruyla tarayıcısıyla programlarıyla hatta işletim sistemiyle bütün kullanıcıların özel bilgilerini topluyor...
Gerçekten bu isim daha güzel Microsofta bildirelim bu ismi...:D

Degisebilir bence :)

Bu kadar kişi Bing ve Yahoo tek bir çatı altında toplancak sanıyor :)

Toplanmayacak arkadaşlar haberi nasıl okuduysanız :)

Sadece birinde olmayan özellik diğerine enjekte edilecek.Yahoo duracak arama sonuçları Bing tarafında Yahoo adı altında verilecek.

Not=Milleti kandırmayalım.... mustifanci nasıl bir insan merak ediyorum.Sen kesin tricapus ırkındansın :)

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
İyide biz zaten toplanacak demedikki :D.Benim mesajımı niye alıntı yaptın Almi :D

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
İyide biz zaten toplanacak demedikki :D.Benim mesajımı niye alıntı yaptın Almi :D
O kadar çok mesaj vardı ki seni de fazladan yazmışım gözden kaçabilir:D

Ama isimden bahsedince seninde öyle sandığı farkettim...

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104

Yok yahu zaten ANNE'de aynı konuyu açtığında araştırmıştım ben bu konuyu :).

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175

Hmm bir isimden nasıl o sanrıyı çıkardın ki? Başkalarının yanlış zannını anlatmak için bulunduğun zan da aynı sonuca ulaşmış. :) Yani sırf isim konusunda bir düşünce belirtmiş olmak onların birleşeceğini düşündüğümüz sonucuna neden ulaştırdı seni?