Microsoft RichCopy ile çok hızlı dosya kopyalama

Microsoft RichCopy, işletim sisteminin kendi dosya kopyalama sisteminden çok daha hızlı kopyalama ve taşıma yapabileceğiniz bir yazılım. RichCopy özellikle ağ üzerinden yapılan kopyalama işlemlerinde öne çıkıyor.

RichCopy aslında yeni bir uygulama değil. Windows 95'ten beri kullanılmakta olan uygulama sadece Microsoft çalışanları tarafından iş için kullanılmak için geliştirilmişti. Microsoft bu uygulamayı herkesin kullanımına sunarak ücretsiz olarak indirilmesine karar verdi.

Yazılımın simgesi de hangi çağdan kaldığını bize kanıtlıyor. Eski, ancak bazen hayat kurtaracak kadar becerikli bir uygulama.

Kod:
[URL="http://download.microsoft.com/download/f/d/0/fd05def7-68a1-4f71-8546-25c359cc0842/HoffmanUtilitySpotlight2009_04.exe"][COLOR="#8b0000"]Microsoft Rich Copy İndir[/COLOR][/URL]


RichCopy tek sayfalık bir pencere tasarımıyla geliyor. Üst kısımdan kaynak ve hedef klasörleri seçiyoruz ve orta kısımdan ise basitçe aktarımın nasıl yapıldığını izliyoruz. Pencerenin en alt kısmındaki bilgi bölümünden ise kopyalama sırasında karşılaşılan oalsı sorunlar hakkında bilgilendiriliyoruz.

Yeşil renkteki "oynat" butonu ile kopyalamayı başlatmak mümkün. Bu simge şu an kopyalama başladığı için silik renkte, ünlem işaretli duraklatma simgesinin hemen solunda duruyor.Kopyalama işlemini duraklatmak da mümkün.Dosya kopyalamamız tamamlanıyor.
 

exantric

Doçent
iş yerinde network de kullanımı nasıl olur acaba pek bir artış olurmu bazen lokasyonlar arası kopyalama gerekiyorda
 

muratveb

Profesör
Emektar
Bende teracopy kullanıyorum aslında öyle bariz bi fark yok kopyalama yada taşıma yaparken
 

evowinds

Dekan
Emektar
Teracopy ile oldukça hızlı kopyalama ve taşıma yapabiliyorum. Saniyede 30 Mbit hıza erişebiliyor. Windows 1-2 Mbit zar zor taşıyor.
 
Hocam bu program zaten tarihi eser :) Microsoft kendi çalışanları için üretmiş bunu sonra da ihtiyacı kalmayınca piyasaya sürmüş millet kullansın diye. Bende Tera Copy kullanıyorum yoksa.

Forumdan birisine yardım amaçlı önerdim.
Bildiğim tek fonksiyonu aynı anda aynı dosyayı birden çok klasöre kopyalayabilmesi.
Önerileriniz varsa bu işi yapabilen yorumlarınızı altta belirtin lütfen :)
ayni-anda-bir-dosyayi-birden-cok-klasore-kopyalamak-mumkun-mu
 
Var, hemde açık kaynak ve kullanımı çok pratik. n2ncopy programı.

Yeşil alana kopyalanacak dosyaları, mavi alana da kopyalanacak yerleri sürükleyip bırakıyorsun sonra kopyala diyorsun hepsi bu...

http://sourceforge.net/projects/n2ncopy/files/n2ncopyen.zip/download

Teşekkürler.. Bu da bir alternatif olsun.

Aşağıdaki adrese de taşırsanız seviririm:
http://forum.shiftdelete.net/diger-yazilim-konulari/188009-ayni-anda-bir-dosyayi-birden-cok-klasore-kopyalamak-mumkun-mu.html
 
Üst