Microsoft Edge Tarayıcı Kullanıcı Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
1593544653158.png

MİCROSOFT EDGE TARAYICISI KULLANICI KULÜBÜ
Chromium edge veya Eski edge kullanan kişilerin sorunları sıkıntıları anıları veya sohbetleri için oluşturulan bir kulüp.
1593544711332.png
1593544741256.png

Yeni Microsoft Edge Tarayıcısını İndirmek için tıklayın

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Edge chromium kullanıyorum. Gayet memnunum. Geçen firefox kurdum yok bir edge etmiyor :)

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
İşin içinde Chormium varsa kullanılır ama ben geçiş yapmaya eriniyorum :)

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Microsoft edge'de internet bağlantınız koptuğu zaman chrome'daki dinozor gibi bir oyun yapmışlar çok iyi düşünmüşler.
edge://surf/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşin içinde Chormium varsa kullanılır ama ben geçiş yapmaya eriniyorum :)
Chrome'dan daha hızlı geliyor bana o yüzden artık onu kullanıyorum.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Microsoft edge'de internet bağlantınız koptuğu zaman chrome'daki dinozor gibi bir oyun yapmışlar çok iyi düşünmüşler.
edge://surf/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Chrome'dan daha hızlı geliyor bana o yüzden artık onu kullanıyorum.
Format attığım zaman Chrome kurmadan deneyeceğim.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Windows 8.1'inde kullanıcı kulübü (ana konusu) yoktu onuda kurmuştum. Bu kategoriye bakınca edge'nin kullanıcı kulübünü göremedim kurayım dedim.

Format attığım zaman Chrome kurmadan deneyeceğim.
Sanırım Windows 10'un bir sonraki güncellemesi içerisinde gelerek eski edgenin yerini alacak.

muhsinozer0

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Ben Avast Secure Browser Kullanıyorum. Çok hızlı ve güvenli. reklam engellemesi de var

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Windows 8.1'inde kullanıcı kulübü (ana konusu) yoktu onuda kurmuştum. Bu kategoriye bakınca edge'nin kullanıcı kulübünü göremedim kurayım dedim.

Sanırım Windows 10'un bir sonraki güncellemesi içerisinde gelerek eski edgenin yerini alacak.
Performans farkı gözle görülecek kadarsa mutlaka yerini alır, Microsoft bir IE olayını daha yaşamayı göze almaz en küçük fırsatı değerlendirir.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Windows 10 Pro ve ona bağlı Microsoft Edge son sürüm kullanıyorum çok memnunum.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Ben Avast Secure Browser Kullanıyorum. Çok hızlı ve güvenli. reklam engellemesi de var
Tarayıcıların browserlarını hiç denemedim ancak edgeyi öneriyorum izleyici engelleyicisi yerleşik şekilde geliyor.

Windows 10 Pro ve ona bağlı Microsoft Edge son sürüm kullanıyorum çok memnunum.
En iyisini yapıyorsunuz.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Performans farkı gözle görülecek kadarsa mutlaka yerini alır, Microsoft bir IE olayını daha yaşamayı göze almaz en küçük fırsatı değerlendirir.
Chromium Edge kullanım oranı firefox'u geride bıraktı geçtiğimiz aylarda yavaş yavaş microsoft tarayıcı sektöründe yeniden büyüyor.

Evet
1593545952096.png

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Koleksiyonlar özelliği çok kullanışlı oldu iyi ki getirmişler. Çoğu notumu artık oraya alıyorum. PDF okuyucu eski edgedeki gibi olursa tam olacak. Ayrıca okuma modunu çoğu sitede bir şey okurken kullanıyorum.

Bu konu daha çok insana ulaşırsa İnternet Tarayıcıları / Web Browser kategorisinde sabit bir konu olması gerektiğini düşünüyorum. Sabit konularda edge tarayıcısı hiç yok.

Son düzenleyen moderatör:

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Koleksiyonlar özelliği çok kullanışlı oldu iyi ki getirmişler. Çoğu notumu artık oraya alıyorum. PDF okuyucu eski edgedeki gibi olursa tam olacak. Ayrıca okuma modunu çoğu sitede bir şey okurken kullanıyorum.

Bu konu daha çok insana ulaşırsa İnternet Tarayıcıları / Web Browser kategorisinde sabit bir konu olması gerektiğini düşünüyorum. Sabit konularda edge tarayıcısı hiç yok.
Ben bir bakayım buna.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Microsoft Edge' den önce İE 11 ve öncesini kullanıyordum. Hepsinden de memnundum.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Edge çok iyi bayadır kullanıyorum başka tarayıcı kurmuyorum sisteme.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Microsoft Edge' den önce İE 11 ve öncesini kullanıyordum. Hepsinden de memnundum.
İE bırakalı yıllar olmuştu chrome kullanıyordum. Sonra Windows 10 çıkınca eski edge ile tanıştım bir süre kullandım YouTube'da sıkıntı yaşadığım için bıraktım sonra etrafta Chromium edge haberleri çıktı. Sonrası malum :D

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Edge baya başarılı olmuş normalde firefox dan vazgeçmem lakin edge gecirecek gibi gözüküyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
İE bırakalı yıllar olmuştu chrome kullanıyordum. Sonra Windows 10 çıkınca eski edge ile tanıştım bir süre kullandım YouTube'da sıkıntı yaşadığım için bıraktım sonra etrafta Chromium edge haberleri çıktı. Sonrası malum :D
İE 11' den sonra Edge' ye geçtim iyiki de geçmişim ben herkese tavsiye ediyorum Microsoft Edge' yi.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
İE 11' den sonra Edge' ye geçtim iyiki de geçmişim ben herkese tavsiye ediyorum Microsoft Edge' yi.
Microsoft edge'den başka tarayıcı kullanmam bu saatten sonra. Yarın format atacağım için bilgisayara geçici Google Chrome'dan giriyorum edgede bir kaç sorun çıktı format atacağım için uğraşmak istemedim 0'dan temiz kurarım yarın.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Microsoft edge'den başka tarayıcı kullanmam bu saatten sonra. Yarın format atacağım için bilgisayara geçici Google Chrome'dan giriyorum edgede bir kaç sorun çıktı format atacağım için uğraşmak istemedim 0'dan temiz kurarım yarın.
Ne gibi sorun çıktı, söyleyin bilelim başımıza gelebilir bizim de.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Ne gibi sorun çıktı, söyleyin bilelim başımıza gelebilir bizim de.
Yeni sekme sayfaları çok geç yükleniyor. Çözümü basit aslında ama format atacağım için uğraşmak istemedim.

Ek olarak flash player kullanırken bazı donmalar oluyordu. Bilgisayarım ile alakalı sanırım uzun zamandır temizlik yapmıyorum.

Yıl 2020 flash player kullanılır mı demeyin :D lazım oluyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yeni sekme sayfaları çok geç yükleniyor. Çözümü basit aslında ama format atacağım için uğraşmak istemedim.

Ek olarak flash player kullanırken bazı donmalar oluyordu. Bilgisayarım ile alakalı sanırım uzun zamandır temizlik yapmıyorum.
Format elbette iyi gelir, formattan sonra PC temizliği ile sorun yaşayacağınız sanmıyorum.

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bende edgeye geçtim pcde çok memnunum. Görev yöneticisinde yaptığım karşılaştırmalara göre chromedan daha az kaynak tüketiyor. Birde edge zaten kaldırılmıyor artı olarak chrome yükleneceğine edgeyi güncellemek daha mantıklı. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.